Gå til hovedindhold

iiyama ProLite T1932MSC-B1S 19" IPS 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570122196
Pris fra 4.012 krtil 4.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 807 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.757 kr 5. apr.

Sammenlign priser på iiyama ProLite T1932MSC-B1S 19" IPS 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4012 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite T1932MSC-B1S 19" IPS 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort
4.012 kr
Til butik
iiyama ProLite T1932MSC-B1S 19" IPS 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort billede

Produktinformation

iiyama ProLite T1932MSC-B1S - LCD-skærm - 19" - touchscreen - 1280 x 1024 - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 14 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - mat sort

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: T1932MSC-B1S
EAN: 4948570122196
Varenr.: 1001850457
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
19" iiyama ProLite T1932MSC-B1S - 1280x1024 - IPS - Touchscreen
4.035 kr
Til butik
19" iiyama ProLite T1932MSC-B1S - 1280x1024 - IPS - Touchscreen billede

Produktinformation

iiyama ProLite T1932MSC-B1S monitor tilbyder robust 10-punkts touchinteraktion og klare billeder med et IPS-panel, ideel til uddannelse, detailhandel og kioskmiljøer. Størrelse: 19" Opløsning: 1280 x 1024 Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, VGA, DisplayPort Særlige funktioner: 10-punkts touch; IP54-beskyttelse; Kant-til-kant glas; Indbyggede stereohøjttalere Robust beskyttelse og effektiv touchfunktionalitet gør denne monitor driftssikker til langvarige offentlige og uddannelsesmæssige installationer.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: T1932MSC-B1S
EAN: 4948570122196
Varenr.: 3234409
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Touch skærm 19" iiyama ProLite IPS, 10-punkts multitouch
-2%4.799 kr
Før 4.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Touch skærm 19" iiyama ProLite IPS, 10-punkts multitouch billede

Produktinformation

Fordele ved touch skærm til erhverviiyama ProLite på 19" er en kompakt IPS touch skærm med 10 samtidige berøringspunkter, ideel til receptioner, POS, kiosker og informationsløsninger. Den matte Full HD-oplevelse i 5:4-format giver stabile farver og brede betragtningsvinkler på 178°/178°, så indhold står klart fra alle sider. Indbygget lyd gør den velegnet til interaktive præsentationer og simple multimedieopgaver.Designet til pålidelig, daglig brugSkærmen har projekterende kapacitiv multitouch (PCAP) og kan vippes 5–90° for fleksibel placering på bordet. Den flade LED-belyste IPS-panelteknologi leverer 250 cd/m² lysstyrke og 1.000:1 kontrast. Sort, diskret design med kabelstyring passer elegant ind i professionelle miljøer.Nem tilslutning i it-opsætningerTilslut via HDMI, DisplayPort eller VGA, og før touch-data over USB. Der er hovedtelefonudgang til lyd samt VESA 100 × 100 mm for montering. Strømforbruget er lavt med typisk 20 W og standby på 1,5 W.Skærmstørrelse: 48,3 cm (19")Opløsning: 1.280 × 1.024 (5:4)Panel: IPS, LED-bagbelyst, mat overfladeBetragtningsvinkler: 178°/178°Responstid: 14 ms (GTG)Lysstyrke: 250 cd/m² (peak 215 cd/m²)Kontrast: 1.000:1Touch: PCAP multitouch, 10 punkter, tabletopHøjttalere: 2 × 2 WTilslutninger: 1× HDMI, 1× DisplayPort, 1× VGA, USB touch, lydudgang, DC-inHDCP: JaHældning: 5–90°; VESA: 100 × 100 mm; Kensington-låsMål med fod: H 41,35 × B 43,2 × D 23,95 cmVægt med fod: 5,4 kgStrøm: 100–240 V, 50/60 Hz; typisk forbrug 20 WIP-klassificering: IP54 (foran)...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 9.68g
EAN: 4948570122196
Varenr.: 1907775
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Touch skærm 19" iiyama ProLite IPS, 10-punkts multitouch
-2%4.819 kr
Før 4.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite T1932MSC-B1S 19" IPS 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite T1932MSC-B1S 19" IPS 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.012 kr4.012 krKøb
2Proshop DK4.035 kr4.035 krKøb
3Boligcenter DK4.799 kr4.799 krKøb
4Vivas DK4.819 kr4.908 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite T1932MSC-B1S 19" IPS 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite T1932MSC-B1S 19" IPS 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort i 174 dage. Laveste pris i perioden er 3.757 kr (registreret d. 5. april 2026), højeste er 4.136 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.972 kr.

Den nuværende pris på 4.012 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for iiyama ProLite T1932MSC-B1S 19" IPS 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for iiyama ProLite T1932MSC-B1S 19" IPS 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 20264.012 kr2 kr (0%)
7. maj 20264.010 kr85 kr (2%)
6. maj 20263.925 kr141 kr (4%)
4. maj 20263.784 kr24 kr (1%)
3. maj 20263.808 kr24 kr (1%)
2. maj 20263.832 kr51 kr (1%)
30. apr. 20263.781 kr24 kr (1%)
29. apr. 20263.805 kr27 kr (1%)
27. apr. 20263.778 kr3 kr (0%)
24. apr. 20263.775 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret