Gå til hovedindhold

iiyama ProLite T1731SR-B1S 17" TN 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570122127
Pris fra 3.169 krtil 3.919 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 750 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.033 kr 6. mar.

Sammenlign priser på iiyama ProLite T1731SR-B1S 17" TN 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3169 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite T1731SR-B1S 17" TN 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort
3.169 kr
Til butik
iiyama ProLite T1731SR-B1S 17" TN 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort billede

Produktinformation

iiyama ProLite T1731SR-B1S - LED-skærm - 17" - berøringsskærm - 1280 x 1024 - TN - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: T1731SR-B1S
EAN: 4948570122127
Varenr.: 1001569048
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
17" iiyama T1731SR-B1S - 1280x1024 - 60Hz - TN
3.208 kr
Til butik
17" iiyama T1731SR-B1S - 1280x1024 - 60Hz - TN billede

Produktinformation

iiyama ProLite T1731SR-B1S er designet til produktivitet med en 17-tommer touchskærm og 60Hz opdateringshastighed. Skærmstørrelse: 17 tommer Opløsning: 1280 x 1024 Opdateringshastighed: 60 Hz Paneltype: TN Lysstyrke: 250 cd/m² Tilslutninger: HDMI, VGA, DisplayPort Særlige funktioner: Resistiv touchskærm, IP54 front, Kensington-låsDenne skærm har 5 ms svartid og robust IP54-klassificeret front, der understøtter berøring med finger og handske. Tilslutningsmuligheder og vippefunktion gør den velegnet til professionel og almindelig brug.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: T1731SR-B1S
EAN: 4948570122127
Varenr.: 3204523
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm med touch - iiyama ProLite T1731SR-B1S 17" SXGA (sort)
3.899 kr
Til butik
Skærm med touch - iiyama ProLite T1731SR-B1S 17" SXGA (sort) billede

Produktinformation

Fordele ved 17" touchskærm til erhverv og POSiiyama ProLite T1731SR-B1S er en robust 17" touchskærm til arbejdsstationer, POS‑løsninger og informationspunkter, hvor pålidelig interaktion er vigtig. Den resistive single‑touch teknologi registrerer berøring præcist, også med handske eller pen, og det flade LCD‑panel i 5:4‑format giver et klart overblik i klassiske erhvervsapps.Skabt til stabil driftSkærmen leverer SXGA‑opløsning på 1.280 × 1.024, lysstyrke på 250 cd/m² og hurtig 5 ms svartid, så menuer og formularer står tydeligt. Vinklen kan justeres fra −5 til 90°, og kabelstyring samt Kensington-lås hjælper med en ryddelig og sikker installation. Med indbyggede højttalere på 2 W kan du nemt afspille systemlyde og simple notifikationer.Tilslutning og fleksibel monteringTilkobling er ligetil med HDMI, VGA og DisplayPort samt USB touch‑port. Skærmen kan VESA‑monteres (100 × 100 mm) eller bruges med den medfølgende stand. Strømforbruget er lavt med 20 W typisk, og IP54‑klassificeringen ved fronten giver ekstra beskyttelse i krævende miljøer.Skærmstørrelse: 43,2 cm (17")Opløsning: 1.280 × 1.024 (SXGA), format 5:4Panel: LCD TN, fladLysstyrke: 250 cd/m²Kontrast: 1.000:1Svartid: 5 msSynsvinkler: 170° vandret / 160° lodretTouch: Resistiv, single‑touch (1 punkt)Pixelpitch: 0,264 × 0,264 mmTilslutninger: HDMI (1), DisplayPort (1), VGA (1), USB touch, HDCPHøjttalere: 2 stk., samlet 2 WVESA: 100 × 100 mmHældning: −5 – 90°Energiklasse (SDR): E; 20 W typisk; 1,5 W standby; 0,3 W slukketStrøm: 100 – 240 V, 50/60 Hz, intern strømforsyningIP‑kode (front): IP54Mål med stand: B 38,7 × D 23,95 × H 37,8 cmVægt med stand: 5,4 kgMedfølger: Stand, lynvejledning...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 12.4g
EAN: 4948570122127
Varenr.: 1979074
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm med touch - iiyama ProLite T1731SR-B1S 17" SXGA (sort)
3.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite T1731SR-B1S 17" TN 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite T1731SR-B1S 17" TN 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.169 kr3.169 krKøb
2Proshop DK3.208 kr3.208 krKøb
3Boligcenter DK3.899 kr3.899 krKøb
4Vivas DK3.919 kr4.088 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite T1731SR-B1S 17" TN 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite T1731SR-B1S 17" TN 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort i 166 dage. Laveste pris i perioden er 2.979 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 3.190 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.090 kr.

Den nuværende pris på 3.169 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for iiyama ProLite T1731SR-B1S 17" TN 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for iiyama ProLite T1731SR-B1S 17" TN 1280 x 1024 VGA (HD-15) HDMI DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.169 kr1 kr (0%)
26. maj 20263.170 kr1 kr (0%)
18. maj 20263.169 kr1 kr (0%)
26. apr. 20263.170 kr2 kr (0%)
25. apr. 20263.172 kr2 kr (0%)
31. mar. 20263.170 kr73 kr (2%)
30. mar. 20263.097 kr11 kr (0%)
12. mar. 20263.086 kr16 kr (1%)
11. mar. 20263.070 kr22 kr (1%)
9. mar. 20263.048 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret