Gå til hovedindhold

Iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 31.5" IPS Black 2.0 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm

IiyamaEAN: 4948570125395
Pris fra 5.609 krtil 7.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.810 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.393 kr 7. apr.

Sammenlign priser på Iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 31.5" IPS Black 2.0 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5609 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 31.5" IPS Black 2.0 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm
5.609 kr
Til butik
Iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 31.5" IPS Black 2.0 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm billede

Produktinformation

Iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 - LED-skærm - 31.5" - 3840 x 2160 4K @ 60 Hz - IPS Black 2.0 - 450 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: HB3201UHSNP-B1
EAN: 4948570125395
Varenr.: 1003768523
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 computer monitor
5.632 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 32" 4K skærm - sort
-1%7.399 kr
Før 7.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 32" 4K skærm - sort billede

Produktinformation

Præcis 4K-skærm til kreativt arbejde og hjemmekontoriiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 er en 31,5" UHD-skærm (3840 × 2160), der giver skarpe detaljer og masser af plads til multitasking. Den matte overflade og IPS Black-panel leverer dybe sorte nuancer, brede betragtningsvinkler på 178° og jævn farvegengivelse. Med DisplayHDR 400 samt 99 % DCI‑P3 og 100 % sRGB får du levende billeder og pålidelige farver til foto, video og grafisk design.Arbejdsvenlig og fuldt udstyretSkærmen er skabt til lange arbejdsdage med flimmerfri visning og Low Blue Light. Den ergonomiske stander giver højdejustering op til 15 cm, pivot 0–90°, tilt 5–23° og bred drejefunktion, så du nemt finder den rette position - også i portræt. Indbyggede højttalere (2 × 5 W) gør det let at afspille lyd uden ekstra udstyr.Moderne tilslutninger til én-kabel-opsætningTilslut via HDMI 2.0 eller DisplayPort 1.2, og brug USB‑C med op til 96 W strømforsyning til bærbar - video, data og opladning over ét kabel. Den indbyggede USB‑hub (USB 3.2 Gen 1) og KVM-switch gør det nemt at skifte mellem to enheder med samme tastatur og mus. Ethernet LAN giver stabil netværksforbindelse direkte fra skærmen.Skærmstørrelse: 31,5" / 80 cm, fladOpløsning: 3840 × 2160 (16:9), 60 HzPanel: IPS Black, mat overfladeLysstyrke: 450 cd/m²Kontrast: 3.000:1 (typ.), 80.000.000:1 (dynamisk)Responstid: 4 ms GTGFarver: 1,07 mia.; sRGB 100 %, DCI‑P3 99 %HDR: DisplayHDR 400Tilslutninger: HDMI 2.0 (1), DisplayPort 1.2 (1), USB‑C m. PD op til 96 W, USB‑hub (USB 3.2 Gen 1), hovedtelefonudgang, Ethernet LANKVM-switch: IndbyggetErgonomi: Højdejustering 15 cm, tilt 5–23°, pivot 0–90°, VESA 100 × 100 mmStrømforbrug: 32 W (typ.), 0,5 W (standby), 0,3 W (slukket)Mål med stand: B 71,45 × H 58,8 × D 26,0 cm; vægt 9 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 4948570125395
Varenr.: 2121537
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 32" 4K skærm - sort
-1%7.419 kr
Før 7.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 31.5" IPS Black 2.0 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 31.5" IPS Black 2.0 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.609 kr5.609 krKøb
2Proshop DK5.632 kr5.632 krKøb
3Boligcenter DK7.399 kr7.399 krKøb
4Vivas DK7.419 kr8.618 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 31.5" IPS Black 2.0 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm

PriceData har fulgt prisen på Iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 31.5" IPS Black 2.0 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm i 142 dage. Laveste pris i perioden er 5.393 kr (registreret d. 7. april 2026), højeste er 6.081 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.661 kr.

Den nuværende pris på 5.609 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for Iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 31.5" IPS Black 2.0 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for Iiyama ProGraphic HB3201UHSNP-B1 31.5" IPS Black 2.0 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20265.609 kr15 kr (0%)
1. jun. 20265.594 kr23 kr (0%)
30. maj 20265.571 kr23 kr (0%)
29. maj 20265.594 kr15 kr (0%)
28. maj 20265.609 kr64 kr (1%)
27. maj 20265.673 kr102 kr (2%)
24. maj 20265.571 kr23 kr (0%)
23. maj 20265.594 kr257 kr (4%)
22. maj 20265.851 kr92 kr (2%)
21. maj 20265.943 kr69 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret