Gå til hovedindhold

iiyama G-MASTER Red Eagle GB2471HSU-B1 24" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570126354
Pris fra 1.092 krtil 1.199 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 107 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.015 kr 6. mar.

Sammenlign priser på iiyama G-MASTER Red Eagle GB2471HSU-B1 24" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1092 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama G-MASTER Red Eagle GB2471HSU-B1 24" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
1.092 kr
Til butik
iiyama G-MASTER Red Eagle GB2471HSU-B1 24" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz billede

Produktinformation

iiyama G-MASTER Red Eagle GB2471HSU-B1 - LED-skærm - gaming - 24" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 240 Hz - Fast IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 0.3 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: GB2471HSU-B1
EAN: 4948570126354
Varenr.: 1003676801
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" iiyama G-MASTER Red Eagle GB2471HSU-B1 - LED monitor - Full HD (1080p) - 24"
1.124 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama G-MASTER GB2471HSU-B1 23,8" Full HD gaming-skærm - 240 Hz, Fast IPS, sort
1.179 kr
Til butik
iiyama G-MASTER GB2471HSU-B1 23,8" Full HD gaming-skærm - 240 Hz, Fast IPS, sort billede

Produktinformation

Fordele ved gaming-skærm i Full HDiiyama G-MASTER GB2471HSU-B1 er skabt til hurtige spil og e-sport. Den 23,8" Fast IPS-skærm leverer skarpe farver og brede betragtningsvinkler, mens den lynhurtige 240 Hz opdateringsfrekvens og 0,3 ms MPRT giver ekstremt flydende bevægelser i actionfyldte scener.Designet til konkurrencenMed understøttelse af NVIDIA G-SYNC Compatible og AMD FreeSync minimeres tearing og stuttering, så du kan fokusere på spillet. HDR10 giver forbedret kontrast og detaljer i lyse og mørke områder. Indbyggede højttalere (2 × 2 W) gør det nemt at komme i gang, og den justerbare stander tilbyder højde-, tilt-, pivot- og drejefunktion, så du kan sidde komfortabelt i længere sessions.Tilslutning og praktiske detaljerTilslut pc og konsol via 2× HDMI 2.0 eller DisplayPort 1.2. Et indbygget USB-hub (1× USB-C downstream, 2× USB-A) gør det let at koble tilbehør på. Skærmen er flad i 16:9-format med 1.920 × 1.080 opløsning, 350 cd/m² lysstyrke og 1.000:1 kontrast. Kablet kabelstyring, VESA 100 × 100 og medfølgende HDMI-, DisplayPort- og strømkabler på 1,8 m gør opsætningen enkel.Skærmstørrelse: 23,8" / 60,5 cmOpløsning: 1.920 × 1.080 (Full HD), 16:9Panel: Fast IPS, flad, 8-bit, 16,7 mio. farverOpdateringsfrekvens: 240 HzResponstid (MPRT): 0,3 msHDR: HDR10 understøttetLysstyrke: 350 cd/m²Betragtningsvinkler: 178°/178°Kontrast: 1.000:1 (typ.), 80.000.000:1 (dynamisk)Synligt område: 52,7 × 29,6 cm; pixelpitch: 0,275 × 0,275 mmSynkronisering: NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync, VESA Adaptive SyncHøjttalere: 2 × 2 WTilslutninger: 2× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.2, hovedtelefonudgangUSB-hub: USB 3.2 Gen 1 (2× Type-A, 1× Type-C downstream)Ergonomi: Højdejustering 15 cm, pivot 0–90°, tilt -5° til 23°, drej -45° til 45°Montering: VE...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 7.46g
EAN: 4948570126354
Varenr.: 2079434
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama G-MASTER GB2471HSU-B1 23,8" Full HD gaming-skærm - 240 Hz, Fast IPS, sort
1.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama G-MASTER Red Eagle GB2471HSU-B1 24" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama G-MASTER Red Eagle GB2471HSU-B1 24" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.092 kr1.092 krKøb
2Proshop DK1.124 kr1.124 krKøb
3Boligcenter DK1.179 kr1.179 krKøb
4Vivas DK1.199 kr1.278 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama G-MASTER Red Eagle GB2471HSU-B1 24" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama G-MASTER Red Eagle GB2471HSU-B1 24" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.015 kr (registreret d. 6. marts 2026), højeste er 1.136 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.062 kr.

Den nuværende pris på 1.092 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for iiyama G-MASTER Red Eagle GB2471HSU-B1 24" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for iiyama G-MASTER Red Eagle GB2471HSU-B1 24" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.092 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.093 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.092 kr2 kr (0%)
29. maj 20261.090 kr2 kr (0%)
28. maj 20261.092 kr13 kr (1%)
20. maj 20261.105 kr5 kr (0%)
18. maj 20261.100 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.102 kr3 kr (0%)
16. maj 20261.105 kr76 kr (7%)
15. maj 20261.029 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret