Gå til hovedindhold

Ifö Spira toilet hvid uni-lås - 2/4 l rimfree universal til limning

IföToiletterUden skyllekant for nem rengøringModerne badeværelser og renoveringEAN: 4025410730084

Stilrent gulvstående toilet uden skyllekant fra Ifö med rengøringsvenlig glasur og Fresh WC funktion. Designet af Knud Holscher for optimal hygiejne og lethed. Læs mere

Pris fra 3.331 krtil 4.399 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.068 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Ifö Spira toilet hvid uni-lås - 2/4 l rimfree universal til limning og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3331 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Ifö Spira toilet 6262 P-lås. Rimfree, til limning uden skruehuller
3.331 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ifö Spira toilet hvid uni-lås - 2/4 l rimfree universal til limning
3.563 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Ifö Spira toilet UNI-LÅS lim model
3.598,7 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ifö Spira toilet, uden skyllekant, rengøringsvenlig, hvid
-1%3.667 kr
Før 3.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Ifö Spira toilet 6262 P-lås. Rimfree, til limning
3.872,5 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Ifö Spira toilet, uden skyllekant, rengøringsvenlig, hvid
4.299 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ifö Spira toilet, uden skyllekant, rengøringsvenlig, hvid
4.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ifö Spira toilet hvid uni-lås - 2/4 l rimfree universal til limning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ifö Spira toilet hvid uni-lås - 2/4 l rimfree universal til limning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk3.331 kr3.331 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.563 kr3.762 krKøb
3EL-GROSSISTEN3.598,7 kr3.598,7 krKøb
4LavprisVVS3.667 kr3.667 krKøb
5vvsfittings.dk3.872,5 kr3.872,5 krKøb
6CompletVVS4.299 kr4.299 krKøb
7BilligVVS DK4.399 kr4.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Ifö Spira toilet uden skyllekant P-lås hvid

Ifö

Stilrent gulvstående toilet uden skyllekant fra Ifö med rengøringsvenlig glasur og Fresh WC funktion. Designet af Knud Holscher for optimal hygiejne og lethed.

• toilet uden skyllekant
• rimfree toilet
• gulvstående toilet
• P-lås toilet
• rengøringsvenligt toilet
• Ifö Clean
• Fresh WC toilet
• Knud Holscher design
• Moderne badeværelser og renovering
• Uden skyllekant for nem rengøring

Beskrivelse

Ifö Spira toilet er et elegant gulvstående toilet uden skyllekant, designet af Knud Holscher. Toilettet har Ifö Clean glasur der gør rengøringen nem og effektiv, da bakterier og snavs ikke kan skjule sig uden skyllekant. Med Fresh WC funktion får du rengøringsmiddel og frisk duft ved hvert skyl - op til 80 skyl per stick. Toilettet monteres med lim, har justerbar skyllemængde på 4/2 liter med mulighed for 6/3 liter, og siddehøjde på 42 cm. P-lås sikrer optimal funktion i danske installationer. Toiletsæde og Fresh WC sticks skal tilkøbes separat. Perfekt valg til moderne badeværelser der ønsker skandinavisk design kombineret med praktisk funktionalitet.

Specifikationer

Type:Gulvmonteret P-lås
Farve:Hvid
Serie:Spira
Vægt:29 kg
Designer:Knud Holscher
Fresh WC:Ja, kompatibel
Overflade:Ifö Clean rengøringsvenlig glasur
Skyllekant:Uden skyllekant (Rimfree)
Størrelse:355 x 860 x 650 mm (B x H x D)
Siddehøjde:420 mm
Gulvmontering:Limning
Skyllemængde:4/2 liter (6/3 liter muligt)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvordan rengøres et toilet uden skyllekant?

Ifö Spira toilettet uden skyllekant er meget let at rengøre. Da der ikke er nogen skyllekant hvor bakterier kan gemme sig, kan du blot bruge en almindelig toiletbørste og rengøringsmiddel. Ifö Clean glasuren gør overfladen ekstra glat og afvisende overfor snavs.

Hvad er Fresh WC funktionen?

Fresh WC er et smart system hvor du kan tilføje specielle sticks gennem skylleknappen. Ved hvert skyl frigives en lille mængde rengøringsmiddel og frisk duft. En stick giver 60-80 skyl og skal købes separat som tilbehør.

Hvordan monteres toilettet?

Ifö Spira toilettet monteres med lim direkte til gulvet - ingen skruehuller er nødvendige. Dette giver et rent udseende og gør rengøring omkring toilettet lettere. Montering bør udføres af en fagmand.

Er toiletsædet inkluderet?

Nej, toiletsædet skal købes separat. Du kan vælge mellem forskellige Ifö Spira toiletsæder, herunder aftagelige versioner for nem rengøring. Dette giver dig mulighed for at vælge det sæde der passer bedst til dine behov.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ifö Spira toilet hvid uni-lås - 2/4 l rimfree universal til limning

PriceData har fulgt prisen på Ifö Spira toilet hvid uni-lås - 2/4 l rimfree universal til limning i 185 dage. Laveste pris i perioden er 3.331 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 3.736 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.481 kr.

Den nuværende pris på 3.331 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Ifö Spira toilet hvid uni-lås - 2/4 l rimfree universal til limning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Ifö Spira toilet hvid uni-lås - 2/4 l rimfree universal til limning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.331 kr144 kr (4%)
28. maj 20263.475 kr144 kr (4%)
27. maj 20263.331 kr156 kr (4%)
25. maj 20263.487 kr76 kr (2%)
24. maj 20263.563 kr75 kr (2%)
23. maj 20263.488 kr1 kr (0%)
21. maj 20263.487 kr150 kr (4%)
20. maj 20263.337 kr151 kr (4%)
19. maj 20263.488 kr1 kr (0%)
12. maj 20263.487 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret