Gå til hovedindhold

Ideal Standard & Børma IDEAL STANDARD IDEALRAIN | Multi-funktion Håndbruser 100x245.5 mm i krom | Easy-grip, 3 strålefunktioner, WRAS, Ecoflow, 8 L/min flow regulator

Ideal Standard & BørmaSanitetEAN: 3800861024002
Pris fra 189,6 krtil 219 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 29,4 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 179 kr 3. apr.

Sammenlign priser på IDEAL STANDARD IDEALRAIN | Multi-funktion Håndbruser 100x245.5 mm i krom | Easy-grip, 3 strålefunktioner, WRAS, Ecoflow, 8 L/min flow regulator og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 189.6 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Børma Idealrain håndbruser M3, Ø100 mm, krom
189,6 kr
Til butik
Børma Idealrain håndbruser M3, Ø100 mm, krom billede

Produktinformation

Smuk håndbruser fra Ideal StandardIdeal Standard er med sine traditionsrige armaturer i alle priskategorier det ideelle valg til dig, Skab wellness i badeværelset med de flotte Idealrain brusesystemer og -sæt. Den unikke komfort, det optimale flow samt de...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Lamper & Armaturer
EAN: 3800861024002
Varenr.: 15843224093007
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IDEAL STANDARD IDEALRAIN | Multi-funktion Håndbruser 100x245.5 mm i krom | Easy-grip, 3 strålefunktioner, WRAS, Ecoflow, 8 L/min flow regulator
198 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Ideal Standard Idealrain M3 håndbruser, vandbesparende, krom
199 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ideal Standard Idealrain M3 håndbruser, vandbesparende, krom
199 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Idealrain handspray m3 3 functions
207,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ideal Standard Idealrain M3 håndbruser, vandbesparende, krom
219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IDEAL STANDARD IDEALRAIN | Multi-funktion Håndbruser 100x245.5 mm i krom | Easy-grip, 3 strålefunktioner, WRAS, Ecoflow, 8 L/min flow regulator koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IDEAL STANDARD IDEALRAIN | Multi-funktion Håndbruser 100x245.5 mm i krom | Easy-grip, 3 strålefunktioner, WRAS, Ecoflow, 8 L/min flow regulator koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN189,6 kr189,6 krKøb
2CS MEGASTORE DK198 kr237 krKøb
3CompletVVS199 kr199 krKøb
4LavprisVVS199 kr199 krKøb
5MaintainIt207,5 kr207,5 krKøb
6BilligVVS DK219 kr219 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IDEAL STANDARD IDEALRAIN | Multi-funktion Håndbruser 100x245.5 mm i krom | Easy-grip, 3 strålefunktioner, WRAS, Ecoflow, 8 L/min flow regulator

PriceData har fulgt prisen på IDEAL STANDARD IDEALRAIN | Multi-funktion Håndbruser 100x245.5 mm i krom | Easy-grip, 3 strålefunktioner, WRAS, Ecoflow, 8 L/min flow regulator i 182 dage. Laveste pris i perioden er 167 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 196 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 186 kr.

Den nuværende pris på 189,6 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for IDEAL STANDARD IDEALRAIN | Multi-funktion Håndbruser 100x245.5 mm i krom | Easy-grip, 3 strålefunktioner, WRAS, Ecoflow, 8 L/min flow regulator. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for IDEAL STANDARD IDEALRAIN | Multi-funktion Håndbruser 100x245.5 mm i krom | Easy-grip, 3 strålefunktioner, WRAS, Ecoflow, 8 L/min flow regulator de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026189,6 kr2,26 kr (1%)
7. maj 2026187,34 kr8,66 kr (4%)
6. maj 2026196 kr8,66 kr (5%)
3. maj 2026187,34 kr8,34 kr (5%)
3. apr. 2026179 kr8,34 kr (4%)
21. mar. 2026187,34 kr6,66 kr (3%)
20. mar. 2026194 kr6,66 kr (4%)
17. mar. 2026187,34 kr6,66 kr (3%)
16. mar. 2026194 kr6,66 kr (4%)
4. mar. 2026187,34 kr6,66 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret