Gå til hovedindhold

Ideal Standard Idealrain M1 brusesæt med 720 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 1 strålefunktion samt bruseslange på 1,75 meter

Ideal StandardSanitetEAN: 3800861024095
Pris fra 403 krtil 493,75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 90,75 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 386 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Ideal Standard Idealrain M1 brusesæt med 720 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 1 strålefunktion samt bruseslange på 1,75 meter og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 403 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ideal Standard Idealrain M1/720 brusesæt, vandbesparende, krom
403 kr
Til butik
Ideal Standard Idealrain M1/720 brusesæt, vandbesparende, krom billede

Produktinformation

Ideal Standard Idealrain brusesæt med 1 strålefunktion. Brusesættet består af følgende:- Håndbruser:- Brusestang: 67,5 cm- Slange: Idealflex 175 cm- Hylde: Plast sæbeskål

Produktspecifikationer

Kategori: Brus
Farve: chrome
EAN: 3800861024095
Varenr.: 737676314
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ideal Standard Idealrain M1 brusesæt med 720 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 1 strålefunktion samt bruseslange på 1,75 meter
428 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Idealrain M1 Brusesæt 1 Spray
460,82 kr
Til butik
Idealrain M1 Brusesæt 1 Spray billede

Produktinformation

- krom - Ø100 mm - 1 strålefunktion - antikalkdyser - vandbegrænser 8 l/min - 1750 mm idealflexslange - plast sæbeskål - justerbare beslag - 720 mm stang Ideal Standard Idealrain M1 brusesæt med 720mm brusestang, Ø100mm håndbruser med 1 strålefunktion sam...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Plumbing
EAN: 3800861024095
Varenr.: 8014475297090
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ideal Standard Idealrain M1/720 brusesæt, vandbesparende, krom
465 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Idealrain m1 brusesæt 1 spray
478,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Børma Idealrain Brusersæt M1 krom Ø100 mm
493,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ideal Standard Idealrain M1 brusesæt med 720 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 1 strålefunktion samt bruseslange på 1,75 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ideal Standard Idealrain M1 brusesæt med 720 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 1 strålefunktion samt bruseslange på 1,75 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS403 kr403 krKøb
2CS MEGASTORE DK428 kr467 krKøb
3Billigelogvvs.dk460,82 kr460,82 krKøb
4BilligVVS DK465 kr465 krKøb
5MaintainIt478,75 kr478,75 krKøb
6vvsfittings.dk493,75 kr493,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ideal Standard Idealrain M1 brusesæt med 720 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 1 strålefunktion samt bruseslange på 1,75 meter

PriceData har fulgt prisen på Ideal Standard Idealrain M1 brusesæt med 720 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 1 strålefunktion samt bruseslange på 1,75 meter i 182 dage. Laveste pris i perioden er 368 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 448 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 413 kr.

Den nuværende pris på 403 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Ideal Standard Idealrain M1 brusesæt med 720 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 1 strålefunktion samt bruseslange på 1,75 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Ideal Standard Idealrain M1 brusesæt med 720 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 1 strålefunktion samt bruseslange på 1,75 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026403 kr1 kr (0%)
2. jun. 2026404 kr24 kr (6%)
1. jun. 2026428 kr23 kr (6%)
30. maj 2026405 kr24 kr (6%)
29. maj 2026429 kr1 kr (0%)
21. maj 2026428 kr1 kr (0%)
20. maj 2026429 kr1 kr (0%)
13. maj 2026428 kr2 kr (0%)
3. maj 2026426 kr40 kr (10%)
18. apr. 2026386 kr27 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret