Gå til hovedindhold

ICY BOX IB-CR602M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2)

ICY BOXLagringsdrev – tilbehørEAN: 4250078174882
Pris fra 350 krtil 549 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 199 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 323 kr 8. maj

Sammenlign priser på ICY BOX IB-CR602M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 350 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ICY BOX Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe)
350 kr
Til butik
ICY BOX Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) billede

Produktinformation

ICY BOX IB-CR602M-C31 - Lagringspakning - M.2 - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IB-CR602M-C31
EAN: 4250078174882
Varenr.: 1003487488
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX IB-CR602M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2)
353 kr
Til butik
ICY BOX IB-CR602M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) billede

Produktinformation

Storagekabinet til M.2 SSD'er med USB 3.2 Gen 2 USB-C-tilslutning, der understøtter både SATA 6Gb/s og PCIe 3.0 x2 (NVMe) med op til 10 Gbit/s overførselshastighed. ICY BOX IB-CR602M-C31 er et kompakt eksternt kabinet til én M.2 B+M/M Key solid state drive, med et passivt kølet design med LED-statusindikator samt en robust aluminium/plast-konstruktion til let bærbarhed. Understøtter SATA 6 Gb/s og PCIe 3.0 x2 (NVMe) M.2-drev USB 3.2 (Gen 2) interface med 24-pin USB-C-forbindelse Op til 10 Gbit/s dataoverførselshastighed Passiv køling med medfølgende køleplade og termisk pad USB-busdrevet med medfølgende USB-C-kabel og USB-C til USB-A-dongle Kompatibel med Microsoft Windows og Apple MacOS Ideel til at gøre en M.2 SSD til hurtig, bærbar ekstern lagring med enkel USB-tilslutning og pålidelig, blæserløs køling.

Produktspecifikationer

Mærke: ICY BOX
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: IB-CR602M-C31
EAN: 4250078174882
Varenr.: 3416242
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ICY BOX IB-CR602M-C31 - eksternt M.2 SSD-kabinet med SD-kortlæser, 10 Gbit/s - sort
509 kr
Til butik
ICY BOX IB-CR602M-C31 - eksternt M.2 SSD-kabinet med SD-kortlæser, 10 Gbit/s - sort billede

Produktinformation

Eksternt SSD-kabinet med høj hastighedOpgrader din arbejdsplads med ICY BOX IB-CR602M-C31 - et kompakt og robust M.2 SSD-kabinet i sort aluminium, der leverer datahastigheder op til 10 Gbit/s via USB Type‑C. Det er ideelt til fotografer, videografer og alle, der vil have hurtig, bærbar lagring med enkel Plug & Play på både Windows og macOS.Praktisk lagring og kortlæsning i étKabinettet understøtter to drev (M.2 NVMe/SATA, 22 × 80 mm) og har integreret SD-kortlæser, så du let kan overføre filer fra kamera til SSD. Aluminiumskabinettet hjælper med at aflede varme og giver en elegant, holdbar formfaktor.Produkttype: SSD-kabinetFarve: SortMateriale: AluminiumUnderstøttede drev: 2 × M.2 (NVMe/SATA), 22 × 80 mmKortlæser: SDDatahastighed: Op til 10 Gbit/sTilslutning: USB Type‑C (USB 2.0/3.2 Gen 2), hunPlug and Play: JaStrømkilde: USBKabel medfølger: USB Type‑A til USB Type‑CMedfølgende tilbehør: Skruer, skruetrækker, manualSystemkompatibilitet: Windows og macOSMål (H × B × D): 1,5 × 9,5 × 6,0 cmVægt: 115 gKabellængde: 0,4 mPakkens vægt: 284 g...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Eksterne kabinetter
Vægt: 1.87g
EAN: 4250078174882
Varenr.: 2149123
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ICY BOX IB-CR602M-C31 - eksternt M.2 SSD-kabinet med SD-kortlæser, 10 Gbit/s - sort
529 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ICY BOX IB-CR602M-C31 M.2 SSD Enclosure
549 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-CR602M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-CR602M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK350 kr350 krKøb
2Proshop DK353 kr392 krKøb
3Boligcenter DK509 kr509 krKøb
4Vivas DK529 kr608 krKøb
5Komplett DK549 kr549 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ICY BOX IB-CR602M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2)

PriceData har fulgt prisen på ICY BOX IB-CR602M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) i 146 dage. Laveste pris i perioden er 323 kr (registreret d. 4. april 2026), højeste er 361 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 344 kr.

Den nuværende pris på 350 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for ICY BOX IB-CR602M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for ICY BOX IB-CR602M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026350 kr3 kr (1%)
1. jun. 2026347 kr3 kr (1%)
30. maj 2026350 kr3 kr (1%)
28. maj 2026347 kr6 kr (2%)
27. maj 2026353 kr6 kr (2%)
26. maj 2026347 kr3 kr (1%)
25. maj 2026350 kr5 kr (1%)
23. maj 2026345 kr1 kr (0%)
20. maj 2026346 kr3 kr (1%)
19. maj 2026343 kr9 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret