Gå til hovedindhold

RaidSonic Technology ICY BOX IB-CR601M-C31 - Lagringspakning - M.2 - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) - sort

Pris fra 341 krtil 530 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 189 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 324 kr 3. maj

Sammenlign priser på ICY BOX IB-CR601M-C31 - Lagringspakning - M.2 - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 341 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX IB-CR601M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2)
341 kr
Til butik
ICY BOX IB-CR601M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) billede

Produktinformation

Storagekabinet til M.2 SSD'er med SATA 6Gb/s- eller PCIe 3.0 x2 (NVMe)-understøttelse, USB 3.2 Gen 2-tilslutning og op til 10 Gbit/s dataoverførsel. ICY BOX IB-CR601M-C31 er et eksternt lagringskabinet bygget af aluminium og plast, med passiv køling, UASP-understøttelse og en LED-indikator for strøm og dataadgang; det understøtter også CFexpress Card Type B og kører via USB-busstrøm på Windows og macOS. USB 3.2 (Gen 2) USB-C-forbindelse M.2 B+M/M Key-interface til SATA- eller NVMe SSD'er Understøtter 1 solid state drive Passiv køling med medfølgende køleplade og termisk pad Inkluderer USB-C-kabel med USB-C til USB-A-dongle Designet til hurtig, pålidelig ekstern lagring og tydelig statusfeedback i daglig brug.

Produktspecifikationer

Mærke: ICY BOX
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: IB-CR601M-C31
EAN: 4250078174875
Varenr.: 3416241
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ICY BOX Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe)
344 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX IB-CR601M-C31 - Lagringspakning - M.2 - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) - sort
359 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ICY BOX IB-CR601M-C31 - eksternt M.2 SSD-kabinet, sort
499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ICY BOX IB-CR601M-C31 - eksternt M.2 SSD-kabinet, sort
519 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ICY BOX M.2 SSD Enclosure
530 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-CR601M-C31 - Lagringspakning - M.2 - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-CR601M-C31 - Lagringspakning - M.2 - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK341 kr380 krKøb
2CompuMail DK344 kr344 krKøb
3CS MEGASTORE DK359 kr398 krKøb
4Boligcenter DK499 kr499 krKøb
5Vivas DK519 kr598 krKøb
6Komplett DK530 kr530 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ICY BOX IB-CR601M-C31 - Lagringspakning - M.2 - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) - sort

PriceData har fulgt prisen på ICY BOX IB-CR601M-C31 - Lagringspakning - M.2 - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) - sort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 324 kr (registreret d. 21. februar 2026), højeste er 361 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 344 kr.

Den nuværende pris på 341 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for ICY BOX IB-CR601M-C31 - Lagringspakning - M.2 - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for ICY BOX IB-CR601M-C31 - Lagringspakning - M.2 - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026341 kr3 kr (1%)
28. maj 2026338 kr9 kr (3%)
27. maj 2026347 kr3 kr (1%)
26. maj 2026344 kr3 kr (1%)
25. maj 2026341 kr3 kr (1%)
21. maj 2026338 kr6 kr (2%)
17. maj 2026344 kr3 kr (1%)
15. maj 2026341 kr3 kr (1%)
14. maj 2026338 kr12 kr (3%)
13. maj 2026350 kr9 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret