Gå til hovedindhold

ICY BOX IB-CR601M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2)

ICY BOXLagringsdrev – tilbehørEAN: 4250078174875
Pris fra 341 krtil 530 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 189 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 324 kr 3. maj

Sammenlign priser på ICY BOX IB-CR601M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 341 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ICY BOX Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe)
341 kr
Til butik
ICY BOX Ekstern Lagringspakning USB 3.2 (Gen 2) SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) billede

Produktinformation

ICY BOX IB-CR601M-C31 - Lagringspakning - M.2 - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IB-CR601M-C31
EAN: 4250078174875
Varenr.: 1003487487
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX IB-CR601M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2)
344 kr
Til butik
ICY BOX IB-CR601M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) billede

Produktinformation

Storagekabinet til M.2 SSD'er med SATA 6Gb/s- eller PCIe 3.0 x2 (NVMe)-understøttelse, USB 3.2 Gen 2-tilslutning og op til 10 Gbit/s dataoverførsel. ICY BOX IB-CR601M-C31 er et eksternt lagringskabinet bygget af aluminium og plast, med passiv køling, UASP-understøttelse og en LED-indikator for strøm og dataadgang; det understøtter også CFexpress Card Type B og kører via USB-busstrøm på Windows og macOS. USB 3.2 (Gen 2) USB-C-forbindelse M.2 B+M/M Key-interface til SATA- eller NVMe SSD'er Understøtter 1 solid state drive Passiv køling med medfølgende køleplade og termisk pad Inkluderer USB-C-kabel med USB-C til USB-A-dongle Designet til hurtig, pålidelig ekstern lagring og tydelig statusfeedback i daglig brug.

Produktspecifikationer

Mærke: ICY BOX
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: IB-CR601M-C31
EAN: 4250078174875
Varenr.: 3416241
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ICY BOX IB-CR601M-C31 - eksternt M.2 SSD-kabinet, sort
499 kr
Til butik
ICY BOX IB-CR601M-C31 - eksternt M.2 SSD-kabinet, sort billede

Produktinformation

Hurtigt og robust M.2 SSD-kabinet til dine dataICY BOX IB-CR601M-C31 er et kompakt og solidt SSD-kabinet i aluminium, der gør det nemt at tage dine filer med på farten. Med USB 3.2 Gen 2 får du op til 10 Gbit/s datahastighed, så overførsel af store projekter og medier går smidigt på både Windows og Mac. LED-indikatorer giver nem statusvisning, og Plug and Play gør opsætningen hurtig.Til foto, video og mobil backupKabinettet understøtter én M.2 SSD (22 × 80 mm) og har USB-C-port med medfølgende USB-C til USB-A kabel. Det er ideelt til redigering direkte fra drevet, hurtige sikkerhedskopier eller som rejsevenlig lagerløsning. Der medfølger manual, skruer og skruetrækker, så du kan komme i gang med det samme.Produkttype: SSD-kabinetFarve: SortMateriale: AluminiumUnderstøttet drev: 1 × M.2, 22 × 80 mmDatahastighed: 10 Gbit/sTilslutning: USB 3.2 Gen 2, USB-C (hun)Strømforsyning: USBPlug and Play: JaLED-indikator: JaKompatibilitet: Windows og MacMål (H × B × D): 1,8 × 9,7 × 6,0 cmVægt: 115 gKabellængde: 0,4 mPakkens indhold: USB-C til USB-A kabel, manual, skruer, skruetrækker...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Eksterne kabinetter
Vægt: 1.87g
EAN: 4250078174875
Varenr.: 2149005
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ICY BOX IB-CR601M-C31 - eksternt M.2 SSD-kabinet, sort
519 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ICY BOX M.2 SSD Enclosure
530 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-CR601M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-CR601M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK341 kr341 krKøb
2Proshop DK344 kr383 krKøb
3Boligcenter DK499 kr499 krKøb
4Vivas DK519 kr598 krKøb
5Komplett DK530 kr530 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ICY BOX IB-CR601M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2)

PriceData har fulgt prisen på ICY BOX IB-CR601M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 324 kr (registreret d. 21. februar 2026), højeste er 361 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 344 kr.

Den nuværende pris på 341 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for ICY BOX IB-CR601M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for ICY BOX IB-CR601M-C31 - storage enclosure - SATA 6Gb/s / PCIe 3.0 x2 (NVMe) - USB 3.2 (Gen 2) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026341 kr3 kr (1%)
2. jun. 2026344 kr3 kr (1%)
1. jun. 2026341 kr3 kr (1%)
28. maj 2026338 kr9 kr (3%)
27. maj 2026347 kr3 kr (1%)
26. maj 2026344 kr3 kr (1%)
25. maj 2026341 kr3 kr (1%)
21. maj 2026338 kr6 kr (2%)
17. maj 2026344 kr3 kr (1%)
15. maj 2026341 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret