Gå til hovedindhold

Hårtørrer Remington AC9096 Studio Silk, rød - 2.400 W

RemingtonHårtørrereEAN: 4008496789078
Pris fra 203 krtil 474 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 271 kr (57% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Hårtørrer Remington AC9096 Studio Silk, rød - 2.400 W og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 203 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Remington Hårtørrer AC9096
203 kr
Til butik
Remington Hårtørrer AC9096 billede

Produktinformation

Remington Silk AC9096 - Hårtørrer

Produktspecifikationer

Mærke: Remington
Artikel nr.: AC9096
EAN: 4008496789078
Varenr.: 988917457
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hårtørrer Remington AC9096 Studio Silk, rød - 2.400 W
-21%269 kr
Før 339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hårtørrer Remington AC9096 Studio Silk, rød - 2.400 W billede

Produktinformation

Fordele ved hårtørrer til hjemme-stylingSkab salonlignende resultater hjemme med Remington AC9096 Studio Silk. Den kraftige motor på 2.400 W giver hurtig tørring, mens den keramiske opvarmning hjælper med jævn varmefordeling for et glansfuldt resultat. Den røde finish giver et stilfuldt udtryk på badeværelset.Præcis kontrol og glattere finishTilpas stylingen med 3 hastigheder og 3 varmeindstillinger, og fiksér frisyren med den praktiske koldluftsfunktion. Den ioniske funktion er designet til at understøtte en mere glat og medgørlig finish. Med både koncentratormundstykke til præcision og diffuser til naturlige bølger har du fleksibilitet til hverdagslook og festhår.Komfort i brugDen 3 m lange ledning giver god bevægelsesfrihed, og ophængsøjet gør det let at opbevare hårtørreren efter brug. Farve: rød.Effekt: 2.400 WHastigheder: 3Varmeindstillinger: 3Koldluftsfunktion: JaIonisk funktion: JaKeramisk opvarmning: JaLedningslængde: 3 mOphæng: OphængsøjeFarve: RødMundstykker: Koncentrator og diffuser...

Produktspecifikationer

Mærke: Remington
Kategori: Hårtørrere
Vægt: 1.66g
EAN: 4008496789078
Varenr.: 1896831
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
REMINGTON Hårtørrer AC9096 Silk - 2400 W
275 kr
Til butik
REMINGTON Hårtørrer AC9096 Silk - 2400 W billede

Produktinformation

Kraftfuld 2400W professionel hårtørrer, Salon kvalitets AC motor, 140 km/t for stærkere lufthastighed og hurtigere tørring, Iongenerator - 90% flere ioner for mindre kruset og mere skinnende hår ift. standard Remington hårtørrer, Silke keramisk gitter, 6 varme- /hastigheds indstillinger, Turbo boost funktion der øger lufthastigheden med yderliger 10%, Cool shot, Tynd Koncentrator, Diffuser, Aftageligt baggitter der er nemt at rengøre, krog til ophæng, 3m ledning i salonlængde, rød Denne højkvalitets, professionelle hårtørrer leverer hurtig, effektiv tørring med 2400W motor, en lufthastighed på 140 kilometer i timen, ion-generator og silke keramisk gitter, der skaber silkebløde resultater hver gang du tørrer dit hår.

Produktspecifikationer

Mærke: REMINGTON
Kategori: Haartoerrer
Artikel nr.: AC9096
EAN: 4008496789078
Varenr.: 2424294
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Hårtørrer AC9096
279 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hårtørrer Remington AC9096 Studio Silk, rød - 2.400 W
-19%289 kr
Før 359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Remington Hårfön Silk AC9096
-38%328 kr
Før 529 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Ac9096 - Silk Hårtørrer Med Diffuser - Rød
329,95 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Silk Dryer - AC9096
-48%335,96 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hårtørrer Silk AC9096
-13%389 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Remington Silk AC9096 Hair Dryer - 1 pcs
473 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Remington Silk Dryer
474 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hårtørrer Remington AC9096 Studio Silk, rød - 2.400 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hårtørrer Remington AC9096 Studio Silk, rød - 2.400 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK203 kr203 krKøb
2Boligcenter DK269 kr269 krKøb
3Proshop DK275 kr314 krKøb
4Ultrashop279 kr279 krKøb
5Vivas DK289 kr368 krKøb
6Teknikproffset DK328 kr387 krKøb
7Gucca.dk329,95 kr329,95 krKøb
8NiceHair.dk335,96 kr335,96 krKøb
9Estore DK389 kr389 krKøb
10NordicFeel DK473 kr473 krKøb
11Lyko DK474 kr474 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hårtørrer Remington AC9096 Studio Silk, rød - 2.400 W

PriceData har fulgt prisen på Hårtørrer Remington AC9096 Studio Silk, rød - 2.400 W i 182 dage. Laveste pris i perioden er 199 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 246 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 226 kr.

Den nuværende pris på 203 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Hårtørrer Remington AC9096 Studio Silk, rød - 2.400 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Hårtørrer Remington AC9096 Studio Silk, rød - 2.400 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026203 kr19 kr (9%)
22. maj 2026222 kr5 kr (2%)
5. maj 2026217 kr8 kr (4%)
20. apr. 2026209 kr8 kr (4%)
10. mar. 2026217 kr18 kr (9%)
24. feb. 2026199 kr18 kr (8%)
22. feb. 2026217 kr12 kr (5%)
15. feb. 2026229 kr11 kr (5%)
12. feb. 2026240 kr13 kr (6%)
24. jan. 2026227 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret