Gå til hovedindhold

HYTE Y70 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kulsort - USB/Lyd

HyteComputerkomponenterEAN: 1220000350557
Pris fra 1.677 krtil 2.319 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 642 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.607 kr 14. maj

Sammenlign priser på HYTE Y70 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kulsort - USB/Lyd og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1677 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HYTE Y70 Tower Udvidet ATX Sort
1.677 kr
Til butik
HYTE Y70 Tower Udvidet ATX Sort billede

Produktinformation

HYTE Y70 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kulsort - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Hyte
Artikel nr.: CS-HYTE-Y70-B
EAN: 1220000350557
Varenr.: 1001903484
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
HYTE Y70 Black Kabinet - GEEKD.dk
1.713 kr
Til butik
HYTE Y70 Black Kabinet - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at give dit monster-GPU den scene det fortjener? 🔥 HYTE Y70 Black er det ultimative premium kabinet for entusiaster der ikke går på kompromis med hverken performance eller stil. Dette innovative dual-chamber design kombinerer next-gen køling m...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HYTE
Kategori: Computer Kabinet
EAN: 1220000350557
Varenr.: 48698059718992
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HYTE Y70 Black - Kabinet - Miditower - Sort
1.722 kr
Til butik
HYTE Y70 Black - Kabinet - Miditower - Sort billede

Produktinformation

Dual Chamber Miditower, Extended ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 235mm lang), front med 2x USB 3.2 Gen 1, 1x USB 3.2 Gen 2 Type C & lyd tilslutninger, 4 x 2.5" / 2 x 3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 180 mm, max grafikkortlængde: 42 cm, vertikal grafikkort monteringsklar: max 4 slots (riser inkluderet - PCI-E Gen 4.0), front panel: tempered glass, side vindue: tempered glass, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HYTE
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: CS-HYTE-Y70-B
EAN: 1220000350557
Varenr.: 3247700
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HYTE Y70 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kulsort - USB/Lyd
1.750 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hyte Y70 midi tower pc-kabinet - sort (CS-HYTE-Y70-B)
1.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hyte Y70 midi tower pc-kabinet - sort (CS-HYTE-Y70-B)
2.019 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Hyte Y70 Black ATX-kabinet med panoramavindue, sort
2.094 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HYTE Y70 Tower Udvidet ATX Sort
2.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HYTE Y70 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kulsort - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HYTE Y70 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kulsort - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.677 kr1.677 krKøb
2Geekd1.713 kr1.713 krKøb
3Proshop DK1.722 kr1.722 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.750 kr1.750 krKøb
5Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
6Vivas DK2.019 kr2.278 krKøb
7Teknikproffset DK2.094 kr2.173 krKøb
8Ultrashop2.319 kr2.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HYTE Y70 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kulsort - USB/Lyd

PriceData har fulgt prisen på HYTE Y70 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kulsort - USB/Lyd i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.523 kr (registreret d. 9. januar 2026), højeste er 1.730 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.682 kr.

Den nuværende pris på 1.677 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for HYTE Y70 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kulsort - USB/Lyd. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for HYTE Y70 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kulsort - USB/Lyd de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.677 kr70 kr (4%)
14. maj 20261.607 kr48 kr (3%)
31. mar. 20261.655 kr132 kr (9%)
5. feb. 20261.523 kr190 kr (11%)
4. feb. 20261.713 kr1 kr (0%)
3. feb. 20261.712 kr1 kr (0%)
1. feb. 20261.713 kr38 kr (2%)
22. jan. 20261.675 kr46 kr (3%)
21. jan. 20261.721 kr46 kr (3%)
20. jan. 20261.675 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret