Gå til hovedindhold

HYTE Y70 Strawberry Milk (pink) - Kabinet - Miditower - Pink

HyteComputerkomponenterEAN: 1220000351103
Pris fra 1.598 krtil 2.319 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 721 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.362 kr 8. maj

Sammenlign priser på HYTE Y70 Strawberry Milk (pink) - Kabinet - Miditower - Pink og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1598 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Hyte Y70 Tårn ATX Inten Strømforsyning Pink
1.598 kr
Til butik
Hyte Y70 Tårn ATX Inten Strømforsyning Pink billede

Produktinformation

Hyte Y70 - Dual Chamber Mid Tower - ATX - sidepanel med vindue - PCIE 4.0 Riser - ingen strømforsyning (ATX) - Strawberry Milk/Pink - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Hyte
Artikel nr.: CS-HYTE-Y70-SM
EAN: 1220000351103
Varenr.: 1003053123
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Hyte Y70 midi tower - pink
-10%1.899 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet Hyte Y70 midi tower - pink billede

Produktinformation

Stilrent PC kabinet i midi tower med panoramaglasHyte Y70 i pink er et elegant midi tower til dig, der vil bygge en flot og ryddelig gaming‑ eller arbejds‑PC. Kabinettet har hærdet glas og giver et klart kig til dit setup, mens den rummelige indretning gør det let at vise grafikkort og køling frem.Fleksibel plads til moderne hardwareY70 understøtter bundkort i formfaktorerne EATX, ATX, micro ATX og ITX. Der er op til 11 udvidelsespladser, maksimal grafikkortlængde på 42,2 cm, CPU‑kølerhøjde op til 18 cm og PSU‑længde op til 23,5 cm. Du får 4 interne 2,5" bays og 2 x 3,5" til lagring.Gennemtænkt køling og tilslutningerKabinettet giver plads til op til 3 top-, 3 side- og 3 bundventilatorer samt radiatorer på op til 360 mm i top og side. Front I/O inkluderer USB‑C (USB 3.2 Gen 2), 2 x USB‑A (USB 3.2 Gen 1) og kombineret headset/mikrofonstik. Strømforsyningen placeres i bunden. Medfølgende PCIe‑kabel giver nem opsætning af grafikkort.Formfaktor: Midi TowerFarve: PinkUnderstøttede bundkort: EATX, ATX, micro ATX, ITXUdvidelsespladser: 11 (7 halv-højde, 4 fuld-højde)2,5" bays: 43,5" bays: 2Maks. GPU-længde: 42,2 cmMaks. CPU-kølerhøjde: 18 cmMaks. PSU-længde: 23,5 cm (placering: bund)Panel i hærdet glas: JaMål (H × B × D): 47 × 32 × 47 cmForbindelser front: 1 × USB‑C (USB 3.2 Gen 2), 2 × USB‑A (USB 3.2 Gen 1), kombineret lydKøling: op til 3 top-, 3 side- og 3 bundventilatorer; radiatorer top/side/bag: 120/140/280/360 mm (afhængigt af position)Strømforsyning: Ikke inkluderetMedfølgende kabler: PCIe...

Produktspecifikationer

Mærke: Hyte
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 25.08g
EAN: 1220000351103
Varenr.: 1941444
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Hyte Y70 midi tower - pink
-9%1.919 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet Hyte Y70 midi tower - pink billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hyte
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 25.08g
EAN: 1220000351103
Varenr.: 1941444
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HYTE Y70 Strawberry Milk (pink) - Kabinet - Miditower - Pink
1.940 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Hyte Y70 Tårn ATX Inten Strømforsyning Pink
2.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HYTE Y70 Strawberry Milk (pink) - Kabinet - Miditower - Pink koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HYTE Y70 Strawberry Milk (pink) - Kabinet - Miditower - Pink koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.598 kr1.598 krKøb
2Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
3Vivas DK1.919 kr2.178 krKøb
4Proshop DK1.940 kr1.940 krKøb
5Ultrashop2.319 kr2.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HYTE Y70 Strawberry Milk (pink) - Kabinet - Miditower - Pink

PriceData har fulgt prisen på HYTE Y70 Strawberry Milk (pink) - Kabinet - Miditower - Pink i 174 dage. Laveste pris i perioden er 1.362 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 1.884 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.639 kr.

Den nuværende pris på 1.598 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for HYTE Y70 Strawberry Milk (pink) - Kabinet - Miditower - Pink. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for HYTE Y70 Strawberry Milk (pink) - Kabinet - Miditower - Pink de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.598 kr21 kr (1%)
22. maj 20261.619 kr257 kr (19%)
8. maj 20261.362 kr27 kr (2%)
30. apr. 20261.389 kr30 kr (2%)
24. apr. 20261.419 kr29 kr (2%)
17. apr. 20261.448 kr31 kr (2%)
10. apr. 20261.479 kr233 kr (14%)
10. feb. 20261.712 kr53 kr (3%)
7. feb. 20261.659 kr4 kr (0%)
6. feb. 20261.655 kr21 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret