Gå til hovedindhold

Hewlett-Packard HyperX CloudX Stinger 2 - For Xbox - headset - fuld størrelse - kablet - 3,5 mm jackstik - hvid

Pris fra 329 krtil 449 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 120 kr (27% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på HyperX CloudX Stinger 2 - For Xbox - headset - fuld størrelse - kablet - 3,5 mm jackstik - hvid og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 329 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HyperX CloudX Stinger 2 Kablet Høretelefoner Grå Hvid
329 kr
Til butik
HyperX CloudX Stinger 2 Kablet Høretelefoner Grå Hvid billede

Produktinformation

HyperX CloudX Stinger 2 - For Xbox - headset - fuld størrelse - kablet - 3,5 mm jackstik - hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 75X28AA
EAN: 0197029365972
Varenr.: 1001361941
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HyperX CloudX Stinger 2 - For Xbox - headset - fuld størrelse - kablet - 3,5 mm jackstik - hvid
387 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
HyperX CloudX Stinger 2 kablet gaming-headset - grå/hvid
-29%399 kr
Før 559 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
HyperX CloudX Stinger 2 kablet gaming-headset - grå/hvid billede

Produktinformation

HyperX CloudX Stinger 2 - For Xbox - headset - fuld størrelse - kablet - 3,5 mm jackstik - hvidHyperX CloudX Stinger 2 et officielt licenseret Xbox-headset, som er udviklet til Xbox-spillere, som sætter pris på et let og behageligt headset. CloudX Stinger 2 har alt det grundlæggende, som Cloud Stinger har, og er videreudviklet til at være en værdig efterfølger. Vejer stadig under 300 g, er let og har stadig kraftig lyd. Få glæde af bred frekvensgang, som sikrer, at du kan registrere vigtige lydtegn, som afslører dine modstandere. De har blødt hukommelsesskum og førsteklasses kunstlæder, som er udviklet til, at du kan spille hele dagen. Gamere er vilde med HyperX' passion for håndværk, som afspejles i kvalitetsfunktioner, som f.eks. ørekopper, der kan drejes 90°, der gør det nemt at holde en pause, eller mikrofonen, som blot skal drejes for at slå lyden fra. Mikrofonen, som kan drejes for at slå lyden fra, har knap til regulering af lydstyrken, som sidder på headsettet, så alle de vigtige funktioner er tæt på og nemme at betjene. Mikrofonen med passiv støjreduktion er fleksibel, så du nemt kan tilpasse retningen og opnå tydelig kommunikation med dit team.GenereltAnbefalet brug: SpilkonsolFarve: HvidGaming: JaØrepudemateriale: Kunstlæder, hukommelsesskumPandebåndsmateriale: PlastikProdukttype: Headset - kablet - 3,5 mm jackstikVægt: 275 gLydudgangBlænder: 50 mmEgenskaber: 90° roterende ørekopper, dreje til lyd fra-mikrofonForbindelsesteknologi: KabletFølsomhed: 97 dBFrekvensrespons: 10 - 28000 HzHovedtelefoner koptype:

Produktspecifikationer

Kategori: Høretelefoner
Vægt: 0.47g
EAN: 0197029365972
Varenr.: 2125556
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
HyperX CloudX Stinger 2 kablet gaming-headset - grå/hvid
-28%419 kr
Før 579 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HyperX CloudX Stinger 2 Kablet Høretelefoner Grå Hvid
419 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
HyperX CloudX Stinger 2 - White - Headset - Microsoft Xbox Series X - GEEKD.dk
439 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HyperX CloudX Stinger 2 - White - Wired Headset - Microsoft Xbox Series X
449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HyperX CloudX Stinger 2 - For Xbox - headset - fuld størrelse - kablet - 3,5 mm jackstik - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HyperX CloudX Stinger 2 - For Xbox - headset - fuld størrelse - kablet - 3,5 mm jackstik - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK329 kr329 krKøb
2CS MEGASTORE DK387 kr426 krKøb
3Boligcenter DK399 kr399 krKøb
4Vivas DK419 kr488 krKøb
5Ultrashop419 kr419 krKøb
6Geekd439 kr439 krKøb
7Proshop DK449 kr488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HyperX CloudX Stinger 2 - For Xbox - headset - fuld størrelse - kablet - 3,5 mm jackstik - hvid

PriceData har fulgt prisen på HyperX CloudX Stinger 2 - For Xbox - headset - fuld størrelse - kablet - 3,5 mm jackstik - hvid i 180 dage. Laveste pris i perioden er 329 kr (registreret d. 26. maj 2026), højeste er 650 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 481 kr.

Den nuværende pris på 329 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for HyperX CloudX Stinger 2 - For Xbox - headset - fuld størrelse - kablet - 3,5 mm jackstik - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for HyperX CloudX Stinger 2 - For Xbox - headset - fuld størrelse - kablet - 3,5 mm jackstik - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026329 kr68 kr (17%)
24. maj 2026397 kr3 kr (1%)
23. maj 2026400 kr3 kr (1%)
21. maj 2026397 kr4 kr (1%)
18. maj 2026401 kr3 kr (1%)
17. maj 2026404 kr1 kr (0%)
16. maj 2026405 kr7 kr (2%)
7. maj 2026398 kr14 kr (3%)
17. apr. 2026412 kr75 kr (15%)
11. apr. 2026487 kr28 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret