Gå til hovedindhold

Hundefoder til små racer Royal Canin Mini Dermacomfort 3 kg

Royal CaninHundefoderEAN: 3182550893916
Pris fra 216 krtil 269 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 53 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 185 kr 28. jun.

Sammenlign priser på Hundefoder til små racer Royal Canin Mini Dermacomfort 3 kg og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 216 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Royal Canin Mini Dermacomfort 3kg
216 kr
Til butik
Royal Canin Mini Dermacomfort 3kg billede

Produktinformation

Tørfoder til hunde. Fuldfoder til hunde - Til voksne og modne hunde af små racer (fra 1 til 10 kg) - Over 10 måneder gamle - Hunde med tendens til hudirritation og kløe. Dokumenterede resultater Sund hud - 91 % af ejerne er tilfredse efter 2 måneder* *Royal Canin intern undersøgelse. Til hunde med tendens til hudirritation og kløe Hundens hud reagerer på kostmæssige, sæsonbestemte og miljømæssige irritanter. For meget kradsen kan beskadige huden og forstyrre den beskyttende hudbarriere. Præcis formel Ernæringsmæssigt formuleret med Omega-3 & 6 fedtsyrer, herunder GLA, EPA og DHA, for at hjælpe med at støtte og nære huden. Formuleret til at pleje din hunds hud og hjælpe den med at bevare en fyldig, sund pels. Hvordan kan du ellers hjælpe din hund? Du kan hjælpe med at beskytte din hunds hud ved at holde dens seng og foretrukne hvilepladser rene. Dette hjælper med at fjerne støv og skæl, en grobund for kløende parasitter. Hvis du har spørgsmål eller bekymringer om din hunds helbred, bedes du kontakte din dyrlæge.

Produktspecifikationer

Mærke: Royal Canin
Kategori: Hunde
Artikel nr.: 3182550893916
EAN: 3182550893916
Varenr.: 3067193
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hundefoder til små racer Royal Canin Mini Dermacomfort 3 kg
249 kr
Til butik
Hundefoder til små racer Royal Canin Mini Dermacomfort 3 kg billede

Produktinformation

Skånsomt hundefoder til følsom hudRoyal Canin Mini Dermacomfort er tørfoder til voksne hunde af små racer (5–10 kg), der har følsom hud og tendens til irritation. Foderet indgår i ROYAL CANIN Care Nutrition-serien og er udviklet til at støtte hundens generelle trivsel, pels og hud.Hvorfor vælge Mini Dermacomfort?Opskriften indeholder proteiner og fedt i afbalancerede mængder, så din hund får energi til hverdagen. Tilsatte vitaminer - herunder vitamin A, D3 og E - samt udvalgte mineraler indgår som en del af den komplette ernæring. Smagen kombinerer kylling med noter af oksekød og grøntsager, som mange små hunde elsker.Produkttype: Tørfoder til hundMålgruppe: Voksne små racer (5–10 kg)Vægt: 3 kgSerie: ROYAL CANIN Care NutritionSmag: Kylling, oksekød og grøntsagerIndeholder vitaminer: Vitamin A, D3, EAnbefalet til: Hud og pelsProtein: 25,5 %Fedt: 17 %Råaske: 5,3 %Råfibre: 1,4 %Vitamin A: 29.000 IE/kgVitamin D3: 800 IE/kgZink: 146 mg/kg; Jod: 5,4 mg/kg; Mangan: 66 mg/kg; Kobber: 13 mg/kg; Jern: 67 mg/kg; Selen: 0,17 mg/kgEmballage: Sæk...

Produktspecifikationer

Mærke: Royal Canin
Kategori: Hundefoder
Vægt: 3.05g
EAN: 3182550893916
Varenr.: 1897944
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hundefoder til små racer Royal Canin Mini Dermacomfort 3 kg
269 kr
Til butik
Hundefoder til små racer Royal Canin Mini Dermacomfort 3 kg billede

Produktinformation

Skånsomt hundefoder til følsom hudRoyal Canin Mini Dermacomfort er tørfoder til voksne hunde af små racer (5–10 kg), der har følsom hud og tendens til irritation. Foderet indgår i ROYAL CANIN Care Nutrition-serien og er udviklet til at støtte hundens generelle trivsel, pels og hud.Hvorfor vælge Mini Dermacomfort?Opskriften indeholder proteiner og fedt i afbalancerede mængder, så din hund får energi til hverdagen. Tilsatte vitaminer - herunder vitamin A, D3 og E - samt udvalgte mineraler indgår som en del af den komplette ernæring. Smagen kombinerer kylling med noter af oksekød og grøntsager, som mange små hunde elsker.Produkttype: Tørfoder til hundMålgruppe: Voksne små racer (5–10 kg)Vægt: 3 kgSerie: ROYAL CANIN Care NutritionSmag: Kylling, oksekød og grøntsagerIndeholder vitaminer: Vitamin A, D3, EAnbefalet til: Hud og pelsProtein: 25,5 %Fedt: 17 %Råaske: 5,3 %Råfibre: 1,4 %Vitamin A: 29.000 IE/kgVitamin D3: 800 IE/kgZink: 146 mg/kg; Jod: 5,4 mg/kg; Mangan: 66 mg/kg; Kobber: 13 mg/kg; Jern: 67 mg/kg; Selen: 0,17 mg/kgEmballage: Sæk...

Produktspecifikationer

Mærke: Royal Canin
Kategori: Hundefoder
Vægt: 3.05g
EAN: 3182550893916
Varenr.: 1897944

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hundefoder til små racer Royal Canin Mini Dermacomfort 3 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hundefoder til små racer Royal Canin Mini Dermacomfort 3 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK216 kr255 krKøb
2Boligcenter DK249 kr249 krKøb
3Vivas DK269 kr269 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hundefoder til små racer Royal Canin Mini Dermacomfort 3 kg

PriceData har fulgt prisen på Hundefoder til små racer Royal Canin Mini Dermacomfort 3 kg i 180 dage. Laveste pris i perioden er 185 kr (registreret d. 28. juni 2026), højeste er 222 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 203 kr.

Den nuværende pris på 216 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Hundefoder til små racer Royal Canin Mini Dermacomfort 3 kg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Hundefoder til små racer Royal Canin Mini Dermacomfort 3 kg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jul. 2026216 kr31 kr (17%)
28. jun. 2026185 kr37 kr (17%)
27. jun. 2026222 kr14 kr (7%)
13. jun. 2026208 kr1 kr (0%)
3. jun. 2026207 kr16 kr (8%)
2. jun. 2026191 kr1 kr (1%)
1. jun. 2026190 kr18 kr (9%)
30. maj 2026208 kr18 kr (9%)
29. maj 2026190 kr18 kr (9%)
28. maj 2026208 kr18 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret