Gå til hovedindhold

Hultafors træ tommestok 2,4 meter - 12 led

HultaforsRedskaber12 led, 2,4 meter længdeProfessionelt måleværktøjEAN: 7317841003040

Hultafors tommestok i træ med 12 led og 2,4 meter længde. Fremstillet af lakeret birketræ med hærdet specialstål led for maksimal holdbarhed. Læs mere

Pris fra 74 krtil 89 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 15 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 72 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Hultafors træ tommestok 2,4 meter - 12 led og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 74 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hultafors træ tommestok 2,40 meter, 12 led
74 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hultafors træ tommestok 2,40 meter, 12 led
79 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hultafors meterstok, træ, 12 led, 2,4 m
79,83 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hultafors 2,4 meter tommestok i 12 led
84 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hultafors træ tommestok 2,4 meter - 12 led
89 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hultafors træ tommestok 2,4 meter - 12 led koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hultafors træ tommestok 2,4 meter - 12 led koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj74 kr74 krKøb
2LavprisEl79 kr79 krKøb
3EL-GROSSISTEN79,83 kr79,83 krKøb
4Greenline84 kr84 krKøb
5BilligVVS DK89 kr89 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hultafors træ tommestok 2,4 meter 12 led

Hultafors

Hultafors tommestok i træ med 12 led og 2,4 meter længde. Fremstillet af lakeret birketræ med hærdet specialstål led for maksimal holdbarhed.

• Professionelt måleværktøj
• 12 led, 2,4 meter længde

Beskrivelse

Hultafors træ tommestok er et præcist måleværktøj fremstillet af solidt birketræ og lakeret to gange før samling. Med 12 led af hærdet specialstål sikrer den lang holdbarhed og præcision. Tommestokken har sort metrisk gradering på begge sider samt røde decimetercifre for nem aflæsning. Med sin 2,4 meter længde er den ideel til større byggeprojekter og professionelt håndværk. Den sammenklappelige design gør den nem at transportere og opbevare. Hultafors kvalitet sikrer pålidelig måling år efter år. Perfekt til snedkere, tømrere og andre håndværkere som kræver præcise målinger i deres daglige arbejde.

Specifikationer

Type:Sammenklappelig tommestok
Finish:Lakeret to gange
Længde:2,4 meter
Antal led:12 stk
Gradering:Sort metrisk på begge sider
Materiale:Birketræ
Ledmateriale:Hærdet specialstål
Decimetercifre:Røde markeringer

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor lang tid holder en Hultafors træ tommestok?

Ved normal brug kan en Hultafors træ tommestok holde mange år takket være det høje birketræ og hærdede stål led. Den dobbelte lakering beskytter mod slid.

Er tommestokken præcis nok til finsnedkeri?

Ja, Hultafors tommestokke er kendt for deres præcision med sort metrisk gradering og røde decimetercifre, hvilket gør dem velegnede til præcist arbejde.

Kan tommestokken tåle udendørs brug?

Ja, den dobbelte lakering beskytter træet mod fugt og vejrpåvirkninger, men den bør opbevares tørt når den ikke bruges.

Hvordan vedligeholder jeg min træ tommestok?

Hold den ren og tør, undgå at tabe den på hårde overflader, og kontroller jævnligt at ledene sidder fast. Led kan efterspændes ved behov.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hultafors træ tommestok 2,4 meter - 12 led

PriceData har fulgt prisen på Hultafors træ tommestok 2,4 meter - 12 led i 180 dage. Laveste pris i perioden er 66 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 85 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 75 kr.

Den nuværende pris på 74 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Hultafors træ tommestok 2,4 meter - 12 led. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Hultafors træ tommestok 2,4 meter - 12 led de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 202674 kr5 kr (6%)
8. maj 202679 kr5 kr (7%)
28. mar. 202674 kr2 kr (3%)
21. mar. 202672 kr4 kr (5%)
20. mar. 202676 kr4 kr (6%)
14. feb. 202672 kr7,83 kr (10%)
13. feb. 202679,83 kr7,83 kr (11%)
5. feb. 202672 kr13 kr (15%)
3. feb. 202685 kr13 kr (18%)
21. jan. 202672 kr7 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret