Gå til hovedindhold

HULTAFORS Koben stål 109/25 fremstillet i hærdet højlegeret borstål. Længde 625mm, totallængde 640mm, Vægt 1450 gram

HultaforsRedskaberHærdet højlegeret stålProfessionelt nedbrydningsarbejdeEAN: 7391408240116

Hultafors koben 625mm 109/25 med hærdet højlegeret borstål. Brede slebne anlægsflader og tynde ender for bedre tilgang og mindsket mærkningsrisiko. Læs mere

Pris fra 517 krtil 938,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 421,75 kr (45% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på HULTAFORS Koben stål 109/25 fremstillet i hærdet højlegeret borstål. Længde 625mm, totallængde 640mm, Vægt 1450 gram og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 517 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hultafors koben 625mm 109/25
-5%517 kr
Før 547 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Koben i højlegeret stål 109/25", 625 mm
-40%592,5 kr
Før 987,5 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HULTAFORS Koben stål 109/25 fremstillet i hærdet højlegeret borstål. Længde 625mm, totallængde 640mm, Vægt 1450 gram
627 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Koben, 635 mm, 109/25" - Hultafors
640 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hultafors Koben, 625mm med svanehals 109/25
663 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KOBEN 635MM 109/25"
716,84 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Koben 635mm 109/25"
777,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Hultafors Koben, 625mm med svanehals 109/25
818,75 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Hultafors koben 625 mm
938,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HULTAFORS Koben stål 109/25 fremstillet i hærdet højlegeret borstål. Længde 625mm, totallængde 640mm, Vægt 1450 gram koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HULTAFORS Koben stål 109/25 fremstillet i hærdet højlegeret borstål. Længde 625mm, totallængde 640mm, Vægt 1450 gram koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK517 kr556 krKøb
2Globaltools.dk592,5 kr592,5 krKøb
3CS MEGASTORE DK627 kr666 krKøb
4WATTOO.DK640 kr640 krKøb
5Elvvs.dk663 kr663 krKøb
6EL-GROSSISTEN716,84 kr716,84 krKøb
7MaintainIt777,5 kr777,5 krKøb
8vvsfittings.dk818,75 kr818,75 krKøb
9Specialbutikken938,75 kr938,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hultafors koben 625mm 109/25

Hultafors

Hultafors koben 625mm 109/25 med hærdet højlegeret borstål. Brede slebne anlægsflader og tynde ender for bedre tilgang og mindsket mærkningsrisiko.

• brækjern
• koben
• hultafors
• nedbrydningsværktøj
• håndværktøj
• Professionelt nedbrydningsarbejde
• Hærdet højlegeret stål

Beskrivelse

Hultafors koben 625mm 109/25 er et professionelt brækjern fremstillet i hærdet højlegeret borstål. Værktøjet har brede, slebne anlægsflader og tynde ender der giver bedre tilgang til arbejdsområdet og mindsker risikoen for mærker på arbejdsemnet. Den optimerede kløft til sømudtrækning gør værktøjet særligt velegnet til nedbrydningsarbejde og renovering. Med en længde på 625mm og vægt på 1,45 kg er det ideelt til både professionelle håndværkere og gør-det-selv projekter. Den robuste konstruktion sikrer lang holdbarhed selv under hårdt brug.

Specifikationer

ender:Tynde
model:109/25
vægt:1450 gram
længde:625 mm
materiale:Hærdet højlegeret borstål
anvendelse:Nedbrydning og renovering
totallængde:640 mm
anlægsflader:Brede slebne
sømudtrækning:Optimeret kløft

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken længde har denne koben?

Kobenet har en længde på 625mm med en totallængde på 640mm inklusiv svanehals.

Er kobenet egnet til professionelt brug?

Ja, det er fremstillet i hærdet højlegeret borstål og designet til professionelle håndværkere og krævende opgaver.

Hvad er vægten på dette værktøj?

Kobenet vejer 1450 gram (1,45 kg), hvilket giver god balance mellem styrke og håndterbarhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HULTAFORS Koben stål 109/25 fremstillet i hærdet højlegeret borstål. Længde 625mm, totallængde 640mm, Vægt 1450 gram

PriceData har fulgt prisen på HULTAFORS Koben stål 109/25 fremstillet i hærdet højlegeret borstål. Længde 625mm, totallængde 640mm, Vægt 1450 gram i 153 dage. Laveste pris i perioden er 517 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 636 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 562 kr.

Den nuværende pris på 517 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for HULTAFORS Koben stål 109/25 fremstillet i hærdet højlegeret borstål. Længde 625mm, totallængde 640mm, Vægt 1450 gram. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for HULTAFORS Koben stål 109/25 fremstillet i hærdet højlegeret borstål. Længde 625mm, totallængde 640mm, Vægt 1450 gram de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026517 kr3 kr (1%)
26. maj 2026520 kr3 kr (1%)
25. maj 2026523 kr3 kr (1%)
24. maj 2026526 kr3 kr (1%)
23. maj 2026529 kr3 kr (1%)
22. maj 2026532 kr3 kr (1%)
21. maj 2026535 kr3 kr (1%)
20. maj 2026538 kr3 kr (1%)
19. maj 2026541 kr6 kr (1%)
9. apr. 2026547 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret