Gå til hovedindhold

Hulapparat Leitz 5132 grå 4-huls med skinne til 40 ark

LeitzHullemaskiner4-huls stansningKontorbrugEAN: 4002432316793

Leitz 5132 hulapparat med 4-huls stansning og kapacitet til 40 ark. Perfekt til kontorbrug med robust metallkonstruktion og 10 års garanti fra Leitz. Læs mere

Pris fra 800 krtil 1.283,75 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 483,75 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 708 kr 18. maj

Sammenlign priser på Hulapparat Leitz 5132 grå 4-huls med skinne til 40 ark og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 800 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hulapparat Leitz 5132 grå 4-huls med skinne til 40 ark
800 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Leitz Hulapparat 5132 4 hul 40 ark grå
800 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Hulapparat Leitz 5132 4/h.
917,95 kr
Til butik
Gå til Nova Nordic A/S
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Leitz 5132 hulapparat til 4 huller grå
997,5 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Hulapparat Leitz 5132 grå
1.283,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hulapparat Leitz 5132 grå 4-huls med skinne til 40 ark koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hulapparat Leitz 5132 grå 4-huls med skinne til 40 ark koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK800 kr839 krKøb
2Proshop DK800 kr839 krKøb
3RedOffice Konpap917,95 kr917,95 krKøb
4Nova Nordic A/S997,5 kr997,5 krKøb
5Hertels Boresko1.283,75 kr1.283,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Leitz 5132 hulapparat

Leitz

Leitz 5132 hulapparat med 4-huls stansning og kapacitet til 40 ark. Perfekt til kontorbrug med robust metallkonstruktion og 10 års garanti fra Leitz.

• hulapparat
• hulmaskine
• 4-huls
• stansning
• kontor
• leitz
• papir
• dokumenter
• Kontorbrug
• 4-huls stansning

Beskrivelse

Leitz 5132 hulapparat er det ideelle værktøj til professionel 4-huls stansning i kontormiljøer. Med kapacitet til 40 ark papir (80 g/m²) og robust metallkonstruktion sikrer dette hulapparat præcise og ens resultater hver gang. Den grå metallkonstruktion har en skridsikker base og nem papirjustering via papirguide. Hulapparatet har standard hulafstand på 80 mm og er egnet til A4, A5 og A6 papirformater. Med 10 års garanti og GS sikkerhedstestning garanteres lang holdbarhed og sikkerhed. Den hængslede affaldsbeholder gør det nemt at tømme papirhullerne. Perfekt til daglig brug på kontoret hvor der skal stiftes dokumenter til ringbind med 4-ring mekanisme.

Specifikationer

base:Skridsikker
farve:Grå
vægt:Robust metallkonstruktion
garanti:10 år
hultype:4-huls stansning
kapacitet:40 ark (80 g/m²)
materiale:Metal
sikkerhed:GS sikkerhedstestet
hulafstand:80 mm
dimensioner:275 x 164 x 87 mm
papirformater:A4, A5, A6
affaldsbeholder:Hængslet, let at tømme

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange ark kan hulapparat stanse på en gang?

Leitz 5132 kan stanse op til 40 ark papir (80 g/m²) på en gang.

Hvilke papirformater passer til hulapparat?

Hulapparat er egnet til A4, A5 og A6 papirformater med standard 80 mm hulafstand.

Har produktet garanti?

Ja, Leitz 5132 hulapparat kommer med 10 års garanti og er GS sikkerhedstestet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hulapparat Leitz 5132 grå 4-huls med skinne til 40 ark

PriceData har fulgt prisen på Hulapparat Leitz 5132 grå 4-huls med skinne til 40 ark i 183 dage. Laveste pris i perioden er 665 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 836 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 751 kr.

Den nuværende pris på 800 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 67 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for Hulapparat Leitz 5132 grå 4-huls med skinne til 40 ark. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for Hulapparat Leitz 5132 grå 4-huls med skinne til 40 ark de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026800 kr76 kr (10%)
23. maj 2026724 kr16 kr (2%)
18. maj 2026708 kr2 kr (0%)
14. maj 2026710 kr2 kr (0%)
12. maj 2026712 kr2 kr (0%)
9. maj 2026714 kr10 kr (1%)
8. maj 2026724 kr8 kr (1%)
6. maj 2026716 kr1 kr (0%)
4. maj 2026717 kr1 kr (0%)
2. maj 2026718 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret