Gå til hovedindhold

Hugo Boss Boss Orange Orange Man Eau de Toilette 100 ml

Hugo BossParfume og eau de cologneEAN: 3616301623359
Pris fra 229 krtil 735 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 506 kr (69% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 206 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Hugo Boss Boss Orange Orange Man Eau de Toilette 100 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 229 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Hugo Boss Orange Man Edt 100ml
-57%229 kr
Før 529 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hugo Boss Orange Man Edt 100ml billede

Produktinformation

Boss Orange för män är en kraftfull doft som förkroppsligar den fria, optimistiska och glada andan hos en man. Den mannen är passionerad, casual, spontan och avslappnad. Sammansättningen är intensivt kryddig med inslag av äpple, vanilj, varm rökelse och exotiskt afrikanskt Bubinga trä.

Produktspecifikationer

Mærke: Hugo Boss
Kategori: Parfume til ham
EAN: 3616301623359
Varenr.: A11006
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hugo Boss Orange Eau de Toilette 100 ml.
251 kr
Til butik
Hugo Boss Orange Eau de Toilette 100 ml. billede

Produktinformation

Hugo Boss BOSS Orange Eau de Toilette 100 ml. Energi, varme og afslappet selvtillid - BOSS Orange Man er en duft, der udstråler frihed og optimisme. Skabt til den spontane og passionerede mand, kombinerer denne Eau de Toilette livlige frugtnoter med varme træakkorder i en komposition, der er lige så karismatisk som den er ukompliceret. Duften åbner med friske og opløftende noter af sprød æble, der straks sætter en let og dynamisk tone. I hjertet finder du en varm og krydret blanding af vanilje, røgelse og subtile urtenoter, som tilfører maskulin dybde. Basen afrundes med intense Bubinga-trænoter og en cremet røgelse, der giver duften dens karakteristiske bløde, varme og næsten læderagtige finish. Duftnoter: Topnoter: Frisk æble Hjertenoter: Vanilje, røgelse Basenoter: Bubinga-træ, røgelse BOSS Orange Man er perfekt til daglig brug - en moderne signaturduft, der passer til både hverdagen og spontane øjeblikke. Den udstråler stil uden anstrengelse og energi uden at overvælde.

Produktspecifikationer

Mærke: Hugo Boss
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 3616301623359
EAN: 3616301623359
Varenr.: 2883441
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Hugo Boss - Orange Man Eau de Toilette - 100 ml - Edt
-60%269 kr
Før 665 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hugo Boss Man EDT, 100 ml.
-54%298 kr
Før 645 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
HUGO BOSS Boss Man Orange 100 ml
329 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Hugo Boss Boss Orange Orange Man Eau de Toilette 100 ml
735 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hugo Boss Boss Orange Orange Man Eau de Toilette 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hugo Boss Boss Orange Orange Man Eau de Toilette 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK229 kr278 krKøb
2Proshop DK251 kr290 krKøb
3BilligParfume.dk269 kr269 krKøb
4Brandshop298 kr298 krKøb
5Beautycos DK329 kr358 krKøb
6Lyko DK735 kr735 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hugo Boss Boss Orange Orange Man Eau de Toilette 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Hugo Boss Boss Orange Orange Man Eau de Toilette 100 ml i 138 dage. Laveste pris i perioden er 206 kr (registreret d. 21. februar 2026), højeste er 259 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 228 kr.

Den nuværende pris på 229 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Hugo Boss Boss Orange Orange Man Eau de Toilette 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Hugo Boss Boss Orange Orange Man Eau de Toilette 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026229 kr5 kr (2%)
11. apr. 2026234 kr25 kr (10%)
22. mar. 2026259 kr3 kr (1%)
21. mar. 2026256 kr3 kr (1%)
16. mar. 2026259 kr40 kr (18%)
14. mar. 2026219 kr2 kr (1%)
13. mar. 2026217 kr11 kr (5%)
5. mar. 2026206 kr11 kr (5%)
22. feb. 2026217 kr11 kr (5%)
21. feb. 2026206 kr11 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret