Gå til hovedindhold

Huawei H153-381 5G CPE 5s WiFi 6 Trådløs Router

HuaweiUPS-nødstrømsforsyningEAN: 6975508991713
Pris fra 1.574 krtil 4.249 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.675 kr (63% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.299 kr 23. maj

Sammenlign priser på Huawei H153-381 5G CPE 5s WiFi 6 Trådløs Router og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1574 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Huawei H153-381 5G CPE 5s WiFi 6 Trådløs Router
1.574 kr
Til butik
Huawei H153-381 5G CPE 5s WiFi 6 Trådløs Router billede

Produktinformation

Huawei H153-381 5G CPE 5s Router

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 51060KFJ
EAN: 6975508991713
Varenr.: 1002320103
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei - Trådløs router - WWAN - 5G
1.730 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
5G router Brovi CPE 5s - Wi‑Fi 6, NanoSIM
1.799 kr
Til butik
5G router Brovi CPE 5s - Wi‑Fi 6, NanoSIM billede

Produktinformation

Hurtig og stabil 5G router til hjem og kontorBrovi CPE 5s giver dig trådløst internet via mobilnettet med 5G og understøtter samtidig Wi‑Fi 6 (802.11ax) på både 2,4 og 5 GHz. Den er ideel, hvor kablet internet ikke er muligt, eller når du ønsker en fleksibel løsning med SIM‑kort. Det rene, hvide design passer diskret ind på skrivebordet, og LED‑indikatorer gør status nem at aflæse.Nem opsætning og tryg driftRouteren har WPS‑knap til hurtig tilslutning, indbygget firewall samt filtrering på IP- og MAC‑adresse. Den kan håndtere belastning med load balancing og giver mulighed for VLAN pr. SSID. Med Gigabit Ethernet kan du koble enheder til med kabel, og UPnP samt DHCP‑server gør netværket lige til at gå til.Produkttype: BordrouterFarve: HvidWi‑Fi: Dual‑band 2,4/5 GHz, Wi‑Fi 6 (802.11ax)Mobilnet: 5G, NanoSIM, SMS understøttelseWAN: RJ‑45, Ethernet WAN, SIM‑kortslotLAN: 1× Gigabit Ethernet (10/100/1000 Mbit/s), Auto MDI/MDI‑XStandarder: IEEE 802.3, 802.3uSikkerhed: Firewall, WPA‑PSK, WPA2‑PSK, WPA3‑SAE, WMM, IP- og MAC‑filtreringFunktioner: WPS‑knap, Nulstillingsknap, VPN passthrough, UPnP, DHCP‑server, Load balancing, SSID‑baseret VLANAntenne: InternMål (H × B × D): 18,3 × 9,0 × 9,0 cmVægt: 0,44 kgUnderstøttede OS: Windows, macOSMedfølger: Strømforsyning, LAN‑kabel (RJ‑45)...

Produktspecifikationer

Mærke: Brovi
Kategori: Routere
Vægt: 0.88g
EAN: 6975508991713
Varenr.: 1942741
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
5G router Brovi CPE 5s - Wi‑Fi 6, NanoSIM
1.819 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Router Brovi 5G CPE 5s H153-381
1.854,56 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei H153-381 5G CPE 5s
1.899 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Eaton Easy Battery+
4.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei H153-381 5G CPE 5s WiFi 6 Trådløs Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei H153-381 5G CPE 5s WiFi 6 Trådløs Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.574 kr1.574 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.730 kr1.730 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb
5Ultrashop1.854,56 kr1.854,56 krKøb
6Proshop DK1.899 kr1.899 krKøb
7Dustin DK4.249 kr4.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Huawei H153-381 5G CPE 5s WiFi 6 Trådløs Router

PriceData har fulgt prisen på Huawei H153-381 5G CPE 5s WiFi 6 Trådløs Router i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.291 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 1.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.408 kr.

Den nuværende pris på 1.574 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 21% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Huawei H153-381 5G CPE 5s WiFi 6 Trådløs Router. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Huawei H153-381 5G CPE 5s WiFi 6 Trådløs Router de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.574 kr75 kr (5%)
29. maj 20261.499 kr200 kr (15%)
23. maj 20261.299 kr200 kr (13%)
21. apr. 20261.499 kr200 kr (15%)
11. apr. 20261.299 kr200 kr (13%)
10. mar. 20261.499 kr200 kr (15%)
27. feb. 20261.299 kr8 kr (1%)
25. feb. 20261.291 kr8 kr (1%)
24. feb. 20261.299 kr200 kr (13%)
30. jan. 20261.499 kr18 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret