Gå til hovedindhold

Hewlett Packard Enterprise HPE ProLiant DL320 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - envejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap 2.5 bås(e) - SSD 2 x 480 GB - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen - Smart Choice

Pris fra 67.959 krtil 82.494 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 14.535 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 51.832 kr 4. maj

Sammenlign priser på HPE ProLiant DL320 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - envejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap 2.5 bås(e) - SSD 2 x 480 GB - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen - Smart Choice og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 67959 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE ProLiant DL320 Gen11 4415Y 960GB No-OS
67.959 kr
Til butik
HPE ProLiant DL320 Gen11 4415Y 960GB No-OS billede

Produktinformation

HPE ProLiant DL320 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - envejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap 2.5" bås(e) - SSD 2 x 480 GB - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen - Smart Choice

Produktspecifikationer

Artikel nr.: P77243-425
EAN: 0190017767772
Varenr.: 1002480608
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HPE ProLiant DL320 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - envejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap 2.5 bås(e) - SSD 2 x 480 GB - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen - Smart Choice
68.199 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hpe Smartchoice Proliant Dl320 Gen11 Server 960 Gb Rack (1u) Intel Xeon Silver 4514y 2 Ghz 64 Gb Ddr5-sdram 2000 W
82.494 kr
Til butik
Hpe Smartchoice Proliant Dl320 Gen11 Server 960 Gb Rack (1u) Intel Xeon Silver 4514y 2 Ghz 64 Gb Ddr5-sdram 2000 W billede

Produktinformation

16-core Xeon Silver CPU leverer forudsigelig ydeevne til forretningsapplikationer 64 GB DDR5-hukommelse med 16 DIMM-slots skaleres til tunge arbejdsbelastninger To 480 GB SSD med RAID-understøttelse balancerer hastighed og redundans Omfattende administration inkluderer iLO, OneView og Compute Ops-værktøjer TPM, UEFI Secure Boot og silicon root of trust beskytter dine data...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HPE
Kategori: Rackservere
Artikel nr.: P77243-425
EAN: 0190017767772
Varenr.: 5020030350

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE ProLiant DL320 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - envejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap 2.5 bås(e) - SSD 2 x 480 GB - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen - Smart Choice koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE ProLiant DL320 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - envejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap 2.5 bås(e) - SSD 2 x 480 GB - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen - Smart Choice koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK67.959 kr67.959 krKøb
2CS MEGASTORE DK68.199 kr68.199 krKøb
3Dustin DK82.494 kr82.580,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HPE ProLiant DL320 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - envejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap 2.5 bås(e) - SSD 2 x 480 GB - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen - Smart Choice

PriceData har fulgt prisen på HPE ProLiant DL320 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - envejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap 2.5 bås(e) - SSD 2 x 480 GB - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen - Smart Choice i 178 dage. Laveste pris i perioden er 38.156 kr (registreret d. 6. februar 2026), højeste er 83.578 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 62.550 kr.

Den nuværende pris på 67.959 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for HPE ProLiant DL320 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - envejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap 2.5 bås(e) - SSD 2 x 480 GB - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen - Smart Choice. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for HPE ProLiant DL320 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - envejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap 2.5 bås(e) - SSD 2 x 480 GB - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen - Smart Choice de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202667.959 kr11.064 kr (14%)
30. maj 202679.023 kr6 kr (0%)
28. maj 202679.029 kr12 kr (0%)
23. maj 202679.041 kr96 kr (0%)
21. maj 202678.945 kr4.576 kr (6%)
20. maj 202674.369 kr625 kr (1%)
17. maj 202673.744 kr625 kr (1%)
13. maj 202674.369 kr625 kr (1%)
12. maj 202674.994 kr3.847 kr (5%)
9. maj 202678.841 kr4.472 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret