Gå til hovedindhold

Hewlett Packard Enterprise HPE ProLiant DL360 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - 2-vejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap

Pris fra 74.329 krtil 80.341 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 6.012 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 61.577 kr 13. mar.

Sammenlign priser på HPE ProLiant DL360 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - 2-vejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 74329 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HPE ProLiant DL360 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - 2-vejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap
74.329 kr
Til butik
HPE ProLiant DL360 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - 2-vejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap billede

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Servere
Farve: 3
Artikel nr.: P77237-425
EAN: 0190017767710
Varenr.: 21516193
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE ProLiant DL360 Gen11 4514Y 960GB No-OS
78.092 kr
Til butik
HPE ProLiant DL360 Gen11 4514Y 960GB No-OS billede

Produktinformation

HPE ProLiant DL360 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - 2-vejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap 2.5" bås(e) - SSD 2 x 480 GB - 10 Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen - Smart Choice

Produktspecifikationer

Artikel nr.: P77237-425
EAN: 0190017767710
Varenr.: 1002480603
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hewlett Packard Enterprise HPE ProLiant DL360 Gen11
80.341 kr
Til butik
Hewlett Packard Enterprise HPE ProLiant DL360 Gen11 billede

Produktinformation

Server, rack-monterbar 1U, 2-vejs, 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz, RAM 64 GB, SATA/SAS/PCI Express, hot-swap 2.5" bås(e), SSD 2 x 480 GB, 10 Gigabit Ethernet, intet OS, skærm: ingen, Smart Choice

Produktspecifikationer

Kategori: Server
Artikel nr.: P77237-425
EAN: 0190017767710
Varenr.: 3306025

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE ProLiant DL360 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - 2-vejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE ProLiant DL360 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - 2-vejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK74.329 kr74.398 krKøb
2CompuMail DK78.092 kr78.092 krKøb
3Proshop DK80.341 kr80.341 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HPE ProLiant DL360 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - 2-vejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap

PriceData har fulgt prisen på HPE ProLiant DL360 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - 2-vejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap i 184 dage. Laveste pris i perioden er 40.011 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 85.698 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 64.196 kr.

Den nuværende pris på 74.329 kr er 16% over normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for HPE ProLiant DL360 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - 2-vejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for HPE ProLiant DL360 Gen11 - Server - rack-monterbar 1U - 2-vejs - 1 x Xeon Silver 4514Y / op til 3.4 GHz - RAM 64 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202674.329 kr2.746 kr (4%)
28. maj 202677.075 kr61 kr (0%)
27. maj 202677.136 kr61 kr (0%)
26. maj 202677.075 kr61 kr (0%)
25. maj 202677.136 kr3.075 kr (4%)
20. maj 202680.211 kr11.491 kr (17%)
18. maj 202668.720 kr69 kr (0%)
17. maj 202668.651 kr69 kr (0%)
12. maj 202668.720 kr11.490 kr (14%)
11. maj 202680.210 kr523 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret