Gå til hovedindhold

Hewlett Packard Enterprise HPE Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP+ - Switch - L3 - Administreret - 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - monterbar på stativ - PoE+ (370 W)

Pris fra 15.508 krtil 57.274 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 41.766 kr (73% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på HPE Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP+ - Switch - L3 - Administreret - 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - monterbar på stativ - PoE+ (370 W) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 15508 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hewlett Packard Enterprise Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP+
15.508 kr
Til butik
Hewlett Packard Enterprise Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP+ billede

Produktinformation

Switch, L3, Administreret, 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink), monterbar på stativ, PoE+ (370 W)

Produktspecifikationer

Kategori: Switch
Artikel nr.: JL256A#ABB
EAN: 0190017007267
Varenr.: 2561543
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE Aruba 2930F 48G 4SFP Switch 48-porte Gigabit PoE+
25.863 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HPE Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP+ - Switch - L3 - Administreret - 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - monterbar på stativ - PoE+ (370 W)
28.448 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hpe 2930f 48g Poe+ 370w 4sfp+ L3 Gbit Switch
57.274 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP+ - Switch - L3 - Administreret - 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - monterbar på stativ - PoE+ (370 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP+ - Switch - L3 - Administreret - 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - monterbar på stativ - PoE+ (370 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK15.508 kr15.508 krKøb
2CompuMail DK25.863 kr25.863 krKøb
3CS MEGASTORE DK28.448 kr28.448 krKøb
4Dustin DK57.274 kr57.360,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HPE Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP+ - Switch - L3 - Administreret - 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - monterbar på stativ - PoE+ (370 W)

PriceData har fulgt prisen på HPE Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP+ - Switch - L3 - Administreret - 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - monterbar på stativ - PoE+ (370 W) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 14.946 kr (registreret d. 23. januar 2026), højeste er 26.564 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 17.499 kr.

Den nuværende pris på 15.508 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for HPE Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP+ - Switch - L3 - Administreret - 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - monterbar på stativ - PoE+ (370 W). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for HPE Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP+ - Switch - L3 - Administreret - 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - monterbar på stativ - PoE+ (370 W) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202615.508 kr2.618 kr (14%)
26. maj 202618.126 kr3 kr (0%)
24. maj 202618.129 kr7.733 kr (30%)
22. maj 202625.862 kr702 kr (3%)
19. maj 202626.564 kr8.562 kr (48%)
16. maj 202618.002 kr1 kr (0%)
15. maj 202618.001 kr2 kr (0%)
14. maj 202617.999 kr2 kr (0%)
12. maj 202618.001 kr105 kr (1%)
11. maj 202618.106 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret