Gå til hovedindhold

Blækpatron HP 950XL sort - høj kapacitet (original)

HPTonere og inkjetpatroner2300 siders kapacitetKontor og hjemmebrugEAN: 0886111748914

HP 950XL original sort blækpatron med høj kapacitet til 2300 sider. Ideel til Officejet Pro-serien med skarp tekst og pålidelig ydeevne til kontor og hjem. Læs mere

Pris fra 409 krtil 774,3 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 365,3 kr (47% besparelse)

Sammenlign priser på Blækpatron HP 950XL sort - høj kapacitet (original) og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 409 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
HP 950XL Sort Blækpatron Original
409 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 950XL / CN045AE Black Ink
467 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP 950XL Sort 2300 sider Blæk CN045AE
522 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HP HP 950XL Blækpatron sort CN045AE Modsvarer: N/A
529 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
HP Blæk CN045AE 950XL Sort
585 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Blækpatron HP 950XL sort - høj kapacitet (53 ml)
589 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Blækpatron HP 950XL sort - høj kapacitet (53 ml)
609 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HP 950XL Sort 2300 sider Blæk CN045AE
619 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Blæk Sort No.950xl - Pro 8100
619 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
HP 950xl Blæk Sort, 2300 Sider
710,15 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Blækpatron HP CN045AE sort (950XL)
-7%774,3 kr
Før 833,98 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blækpatron HP 950XL sort - høj kapacitet (original) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blækpatron HP 950XL sort - høj kapacitet (original) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Tonerland.dk409 kr409 krKøb
2Proshop DK467 kr506 krKøb
3CompuMail DK522 kr522 krKøb
4InkClub DK529 kr529 krKøb
5Teknikproffset DK585 kr634 krKøb
6Boligcenter DK589 kr589 krKøb
7Vivas DK609 kr678 krKøb
8Ultrashop619 kr619 krKøb
9Dustin DK619 kr705,25 krKøb
10Hertels Boresko710,15 kr710,15 krKøb
11RedOffice Konpap774,3 kr774,3 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

HP 950XL Sort Blækpatron CN045AE

HP

HP 950XL original sort blækpatron med høj kapacitet til 2300 sider. Ideel til Officejet Pro-serien med skarp tekst og pålidelig ydeevne til kontor og hjem.

• hp blækpatron
• 950xl
• cn045ae
• officejet patron
• hp sort blæk
• printerpatron xl
• hp original
• 950 xl sort
• Kontor og hjemmebrug
• 2300 siders kapacitet

Beskrivelse

HP 950XL Sort Blækpatron CN045AE er en original højtydende blækpatron fra HP, designet til professionelle udskrifter. Med kapacitet på op til 2300 sider ved 5% dækning er denne XL-patron ideelt til både hjemmekontor og små virksomheder, der kræver pålidelig printydelse.

Denne sort pigmentbaserede blækpatron sikrer skarp, dyb sort tekst på alle dine dokumenter. Uanset om du udskriver rapporter, fakturaer eller marketingmaterialer, leverer HP 950XL professionelle resultater hver gang. Den høje kapacitet betyder færre patronskift og mere produktivitet.

Patronen er kompatibel med HP Officejet Pro 8100, 8600, 8610, 8620, 8630 samt 251dw og 276dw serien. Den er nem at installere og fungerer problemfrit med din HP-printer. Med fugtighedstolerance på 10-90% fungerer patronen stabilt året rundt.

Ved at vælge original HP 950XL investerer du i kvalitet og pålidelighed. Originale HP-patroner sikrer bedste resultater og beskytter din printer.

Specifikationer

farve:Sort (pigmentbaseret)
vægt:160 gram
kapacitet:2300 sider ved 5% dækning
producent:HP
teknologi:Inkjet
patrontype:Original højtydende XL
varenummer:CN045AE
dimensioner:124 x 142 x 40 mm
blækvolumen:53 ml
printerserie:HP Officejet Pro
kompatibel_med:Officejet Pro 251dw, 276dw, 8100, 8600, 8610, 8620, 8630
fugtighedstolerance:10% - 90%

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange sider kan HP 950XL printe?

HP 950XL kan printe op til 2300 sider ved 5% dækning, hvilket gør den ideel til virksomheder med højt printforbrug.

Passer patronen til min HP Officejet Pro 8600?

Ja, HP 950XL CN045AE er kompatibel med hele Officejet Pro-serien inklusiv 8100, 8600, 8610, 8620, 8630 samt 251dw og 276dw modellerne.

Hvad er forskellen mellem HP 950 og 950XL?

HP 950XL er en højtydende XL-version med betydeligt højere kapacitet (2300 sider) sammenlignet med standard HP 950, hvilket giver bedre økonomi og færre patronskift.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blækpatron HP 950XL sort - høj kapacitet (original)

PriceData har fulgt prisen på Blækpatron HP 950XL sort - høj kapacitet (original) i 174 dage. Laveste pris i perioden er 409 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 437 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 423 kr.

Den nuværende pris på 409 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Blækpatron HP 950XL sort - høj kapacitet (original). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Blækpatron HP 950XL sort - høj kapacitet (original) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. feb. 2026409 kr28 kr (6%)
6. feb. 2026437 kr28 kr (7%)
23. dec. 2025409 kr28 kr (6%)
22. dec. 2025437 kr28 kr (7%)
10. dec. 2025409 kr28 kr (6%)
9. dec. 2025437 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret