Gå til hovedindhold

HP E 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Strømforsyning - 800 Watt - ATX - 80 Plus Platinum certified

HPUPS-nødstrømsforsyningEAN: 0190017072685
Pris fra 813 krtil 1.431 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 618 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 611 kr 18. maj

Sammenlign priser på HP E 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Strømforsyning - 800 Watt - ATX - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 813 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP E 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Strømforsyning - 800 Watt - ATX - 80 Plus Platinum certified
813 kr
Til butik
HP E 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Strømforsyning - 800 Watt - ATX - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning, hot-plug (indstiksmodul), Flex Slot, 80 PLUS Platinum, AC 100-240 V, 800 watt, 908 VA

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 865414-B21
EAN: 0190017072685
Varenr.: 2799558
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE 800Watt 80 PLUS Platinum
820 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hpe Psu 800w Fs Plat Hot Plug 800w Flex Atx 80+ Platinum
-0%1.431 kr
Før 1.431,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hpe Psu 800w Fs Plat Hot Plug 800w Flex Atx 80+ Platinum billede

Produktinformation

Leverer 800 W pålidelig serverkraft til stabil oppetid 94 % effektivitet og 80 PLUS Platinum reducerer energispild og omkostninger Understøtter 100-240 V, 50-60 Hz indgang til global anvendelse Flex ATX-formfaktor sparer rackplads og forenkler opgraderinger Aktiv køling og hot-plug-håndtag muliggør hurtige, værktøjsfri udskiftninger...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HPE
Kategori: Strømforsyninger
Artikel nr.: 865414-B21
EAN: 0190017072685
Varenr.: 5011036518

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP E 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Strømforsyning - 800 Watt - ATX - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP E 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Strømforsyning - 800 Watt - ATX - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK813 kr852 krKøb
2CompuMail DK820 kr820 krKøb
3Dustin DK1.431 kr1.517,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HP E 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Strømforsyning - 800 Watt - ATX - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på HP E 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Strømforsyning - 800 Watt - ATX - 80 Plus Platinum certified i 156 dage. Laveste pris i perioden er 611 kr (registreret d. 16. maj 2026), højeste er 1.336 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 712 kr.

Den nuværende pris på 813 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for HP E 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Strømforsyning - 800 Watt - ATX - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for HP E 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Strømforsyning - 800 Watt - ATX - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026813 kr7 kr (1%)
26. maj 2026820 kr289 kr (26%)
25. maj 20261.109 kr13 kr (1%)
22. maj 20261.122 kr97 kr (8%)
21. maj 20261.219 kr607 kr (99%)
20. maj 2026612 kr1 kr (0%)
18. maj 2026611 kr234 kr (28%)
17. maj 2026845 kr234 kr (38%)
16. maj 2026611 kr234 kr (28%)
14. maj 2026845 kr39 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret