Gå til hovedindhold

HP 981A - 69 ml - magenta - original - PageWide - blækpatron - for PageWide Enterprise Color MFP 586 PageWide Managed Color E55650

HPTonere og inkjetpatroner6000 siders kapacitetErhvervsdokumenter og kontorbrugEAN: 0888793202074

HP 981A Magenta blækpatron til PageWide printere med 69 ml kapacitet og op til 6000 siders udskriftsmængde. Original HP-kvalitet til erhverv og kontor. Læs mere

Pris fra 910 krtil 1.406,96 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 496,96 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 49 kr 8. apr.

Sammenlign priser på HP 981A - 69 ml - magenta - original - PageWide - blækpatron - for PageWide Enterprise Color MFP 586 PageWide Managed Color E55650 og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 910 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 981A / J3M69A Magenta Ink
910 kr
Til butik
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
HP No.981A Magneta Printerpatron Original
934 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP 981A Magenta 6000 sider Blæk J3M69A
962 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Blækpatron HP 981A magenta - 6.000 sider (PageWide)
-3%1.029 kr
Før 1.059 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Blækpatron HP 981A magenta - 6.000 sider (PageWide)
-3%1.049 kr
Før 1.079 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 981A - 69 ml - magenta - original - PageWide - blækpatron - for PageWide Enterprise Color MFP 586 PageWide Managed Color E55650
1.073 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
HP Blæk J3M69A 981A Magenta
-25%1.078 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HP HP 981A Blækpatron Magenta J3M69A Modsvarer: N/A
1.119 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HP 981A Magenta 6000 sider Blæk J3M69A
1.139 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Blæk Magenta 981a 6k - Pw 556dn/556xh
-0%1.181 kr
Før 1.181,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
HP 981a Blæk Magenta, 6000 Sider
1.406,96 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP 981A - 69 ml - magenta - original - PageWide - blækpatron - for PageWide Enterprise Color MFP 586 PageWide Managed Color E55650 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP 981A - 69 ml - magenta - original - PageWide - blækpatron - for PageWide Enterprise Color MFP 586 PageWide Managed Color E55650 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK910 kr949 krKøb
2Tonerland.dk934 kr934 krKøb
3CompuMail DK962 kr962 krKøb
4Boligcenter DK1.029 kr1.029 krKøb
5Vivas DK1.049 kr1.118 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.073 kr1.073 krKøb
7Teknikproffset DK1.078 kr1.127 krKøb
8InkClub DK1.119 kr1.119 krKøb
9Ultrashop1.139 kr1.139 krKøb
10Dustin DK1.181 kr1.267,25 krKøb
11Hertels Boresko1.406,96 kr1.406,96 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

HP 981A Magenta blækpatron

HP

HP 981A Magenta blækpatron til PageWide printere med 69 ml kapacitet og op til 6000 siders udskriftsmængde. Original HP-kvalitet til erhverv og kontor.

• hp blæk
• pagewide patron
• j3m69a
• magenta blækpatron
• hp 981a
• original blæk
• printer patron
• Erhvervsdokumenter og kontorbrug
• 6000 siders kapacitet

Beskrivelse

HP 981A Magenta blækpatron er en original HP PageWide blækpatron med varenummer J3M69A, designet til professionelle HP PageWide Enterprise Color printere. Med en kapacitet på 69 ml magenta pigmenteret blæk kan denne patron levere op til 6000 siders høj kvalitets udskrifter. Patronen er kompatibel med HP PageWide Enterprise Color printere 556dn, 556xh, 586dn, 586f, 586z samt Managed Color modellerne E55650dn, E58650dn og E58650z. Den pigmenterede blækformulering sikrer skarpe, levende farver og lang holdbarhed på udskrifterne, hvilket gør den ideel til erhvervsdokumenter, præsentationer og marketing materialer. Patronen er nem at installere og leverer konsistent kvalitet hver gang, så du kan være sikker på professionelle resultater fra din HP PageWide printer.

Specifikationer

farve:Magenta (pigmenteret)
vægt:160-180 gram
blæktype:Pigmenteret
kapacitet:69 ml
sideantal:6000 sider
teknologi:PageWide inkjet
oprindelsesland:Original HP
pakkedimensioner:21,5 x 2,8 x 4,8 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange sider kan HP 981A Magenta blækpatron udskrive?

HP 981A Magenta blækpatron kan udskrive op til 6000 sider ved 5% dækning efter ISO/IEC 24711 standard.

Hvilke printere er kompatible med J3M69A patronen?

Patronen passer til HP PageWide Enterprise Color 556dn, 556xh, 586dn, 586f, 586z samt Managed Color E55650dn, E58650dn og E58650z.

Er dette en original HP blækpatron?

Ja, HP 981A J3M69A er en original HP PageWide blækpatron med pigmenteret magenta blæk til professionelle resultater.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HP 981A - 69 ml - magenta - original - PageWide - blækpatron - for PageWide Enterprise Color MFP 586 PageWide Managed Color E55650

PriceData har fulgt prisen på HP 981A - 69 ml - magenta - original - PageWide - blækpatron - for PageWide Enterprise Color MFP 586 PageWide Managed Color E55650 i 141 dage. Laveste pris i perioden er 49 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 924 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 530 kr.

Den nuværende pris på 910 kr er 72% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for HP 981A - 69 ml - magenta - original - PageWide - blækpatron - for PageWide Enterprise Color MFP 586 PageWide Managed Color E55650. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for HP 981A - 69 ml - magenta - original - PageWide - blækpatron - for PageWide Enterprise Color MFP 586 PageWide Managed Color E55650 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026910 kr14 kr (2%)
6. maj 2026924 kr46 kr (5%)
24. apr. 2026878 kr19 kr (2%)
23. apr. 2026897 kr18 kr (2%)
22. apr. 2026879 kr290 kr (49%)
17. apr. 2026589 kr134 kr (29%)
16. apr. 2026455 kr40 kr (8%)
15. apr. 2026495 kr446 kr (910%)
8. apr. 202649 kr446 kr (90%)
7. apr. 2026495 kr446 kr (910%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret