Gå til hovedindhold

HP 213Y - Særlig høj ydelse - magenta - original - LaserJet - tonerpatron (W2133Y) - for Color LaserJet Enterprise 5700dn, 6700dn, MFP 6800dn

HPTonere og inkjetpatronerEAN: 0196337061552
Pris fra 2.975 krtil 3.833 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 858 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på HP 213Y - Særlig høj ydelse - magenta - original - LaserJet - tonerpatron (W2133Y) - for Color LaserJet Enterprise 5700dn, 6700dn, MFP 6800dn og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2975 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 213Y / W2133Y - Magenta Toner - Extra High Yield
2.975 kr
Til butik
HP 213Y / W2133Y - Magenta Toner - Extra High Yield billede

Produktinformation

Særlig høj ydelse, magenta, original, LaserJet, tonerpatron (W2133Y), for Color LaserJet Enterprise 5700dn, 6700dn, MFP 6800dn

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Blaek Toner Forbrugsstoffer
Artikel nr.: W2133Y
EAN: 0196337061552
Varenr.: 3206452
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 213Y - Særlig høj ydelse - magenta - original - LaserJet - tonerpatron (W2133Y) - for Color LaserJet Enterprise 5700dn, 6700dn, MFP 6800dn
3.093 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP 213Y Magenta 12000 sider Toner
3.255 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Toner til laserprinter HP 213Y magenta - 12.000 sider
-3%3.499 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toner til laserprinter HP 213Y magenta - 12.000 sider
-3%3.519 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HP 213Y Magenta 12000 sider Toner
3.559 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Toner Magenta 213y 12k - Color Laserjet Enterprise 5800
3.744 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HP HP 213Y Tonerkassette Magenta W2133Y Modsvarer: N/A
3.769 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
HP Toner W2133Y 213Y Magenta
-14%3.833 kr
Før 4.479 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP 213Y - Særlig høj ydelse - magenta - original - LaserJet - tonerpatron (W2133Y) - for Color LaserJet Enterprise 5700dn, 6700dn, MFP 6800dn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP 213Y - Særlig høj ydelse - magenta - original - LaserJet - tonerpatron (W2133Y) - for Color LaserJet Enterprise 5700dn, 6700dn, MFP 6800dn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.975 kr2.975 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.093 kr3.093 krKøb
3CompuMail DK3.255 kr3.255 krKøb
4Boligcenter DK3.499 kr3.499 krKøb
5Vivas DK3.519 kr3.588 krKøb
6Ultrashop3.559 kr3.559 krKøb
7Dustin DK3.744 kr3.830,25 krKøb
8InkClub DK3.769 kr3.769 krKøb
9Teknikproffset DK3.833 kr3.912 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HP 213Y - Særlig høj ydelse - magenta - original - LaserJet - tonerpatron (W2133Y) - for Color LaserJet Enterprise 5700dn, 6700dn, MFP 6800dn

PriceData har fulgt prisen på HP 213Y - Særlig høj ydelse - magenta - original - LaserJet - tonerpatron (W2133Y) - for Color LaserJet Enterprise 5700dn, 6700dn, MFP 6800dn i 166 dage. Laveste pris i perioden er 2.975 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 3.384 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.132 kr.

Den nuværende pris på 2.975 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for HP 213Y - Særlig høj ydelse - magenta - original - LaserJet - tonerpatron (W2133Y) - for Color LaserJet Enterprise 5700dn, 6700dn, MFP 6800dn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for HP 213Y - Særlig høj ydelse - magenta - original - LaserJet - tonerpatron (W2133Y) - for Color LaserJet Enterprise 5700dn, 6700dn, MFP 6800dn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20262.975 kr39 kr (1%)
8. maj 20263.014 kr109 kr (3%)
27. apr. 20263.123 kr63 kr (2%)
23. apr. 20263.060 kr46 kr (2%)
19. apr. 20263.014 kr1 kr (0%)
18. apr. 20263.013 kr68 kr (2%)
11. apr. 20263.081 kr21 kr (1%)
13. mar. 20263.060 kr20 kr (1%)
7. mar. 20263.080 kr43 kr (1%)
6. mar. 20263.123 kr63 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret