Gå til hovedindhold

Australian Bodycare Hovedbundskur mod skæl og tør hovedbund — Serum til kløende hovedbund, fedtet hår og irritation - Tea Tree Oil / 150 ml

Australian BodycareHårplejeTea Tree Oil mod skælHovedbundsplejeEAN: 5709455006135

Hovedbundskur med Tea Tree Oil der lindrer skæl, kløe og irriteret hovedbund. Fugtgivende og beroligende behandling for sund hovedbund. Læs mere

Pris fra 96,95 krtil 149 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 52,05 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 89 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Hovedbundskur mod skæl og tør hovedbund — Serum til kløende hovedbund, fedtet hår og irritation - Tea Tree Oil / 150 ml og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 96.95 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Australian Bodycare Scalp Serum, 150 ml.
-31%96,95 kr
Før 140 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Australian Bodycare Scalp Serum 150 ml
-25%104,96 kr
Før 139,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Australian Bodycare Scalp Cure (150 ml)
-25%104,96 kr
Før 139,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Australian Bodycare Scalp Serum Scalp Treatment Suitable For Dandruff, Dry And Itchy Scalp - 150 ml
109 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Australian Bodycare Scalp Serum 150 ml
129 kr
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Australian Bodycare Scalp Serum - treatment mask, 150 ml
131,13 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Australian BodyCare - Scalp Cure Treatment Mask
-3%135 kr
Før 139 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Australian Bodycare
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Hovedbundskur mod skæl og tør hovedbund — Serum til kløende hovedbund, fedtet hår og irritation - Tea Tree Oil / 150 ml
139,95 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Scalp Serum - 150 ml.
139,95 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Australian Bodycare Scalp Serum 150 ml
145 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Australian Bodycare Scalp Serum 150 ml
-20%149 kr
Før 187 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hovedbundskur mod skæl og tør hovedbund — Serum til kløende hovedbund, fedtet hår og irritation - Tea Tree Oil / 150 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hovedbundskur mod skæl og tør hovedbund — Serum til kløende hovedbund, fedtet hår og irritation - Tea Tree Oil / 150 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Brandshop96,95 kr96,95 krKøb
2NiceHair.dk104,96 kr104,96 krKøb
3Made4men Danmark104,96 kr104,96 krKøb
4NordicFeel DK109 kr109 krKøb
5Beautycos DK129 kr158 krKøb
6Ren-velvaereshop.dk131,13 kr131,13 krKøb
7BilligParfume.dk135 kr135 krKøb
8Australian Bodycare139,95 kr139,95 krKøb
9Duft og Natur139,95 kr139,95 krKøb
10Lyko DK145 kr145 krKøb
11Cocopanda DK149 kr149 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Australian Bodycare Scalp Serum 150 ml

Australian Bodycare

Hovedbundskur med Tea Tree Oil der lindrer skæl, kløe og irriteret hovedbund. Fugtgivende og beroligende behandling for sund hovedbund.

• hovedbundskur
• skælbehandling
• tea tree serum
• hovedbundspleje
• anti-skæl
• Hovedbundspleje
• Tea Tree Oil mod skæl

Beskrivelse

Australian Bodycare Scalp Serum er en specialudviklet hovedbundskur som effektivt bekæmper skæl, kløe og tør hovedbund. Formuleringen indeholder naturlig Tea Tree Oil der virker antiseptisk, macadamianøddeolie som tilfører fugt og styrker hårrødderne, samt tasmansk peber der beroliger irritation. Serumet genskaber den naturlige balance i hovedbunden og forebygger fremtidige problemer. Kan bruges ved psoriasis, skæleksem og andre hovedbundsproblemer. Påføres på tør hovedbund, masseres ind og virker minimum 30 minutter før hårvask. Perfekt til daglig behandling eller forebyggende pleje 1-2 gange ugentligt.

Specifikationer

Hudtype:Alle hudtyper, især irriteret hovedbund
Vegansk:Ja
Volumen:150 ml
Virkning:Antiseptisk, fugtgivende, beroligende
Anvendelse:Hovedbundskur mod skæl og kløe
Hovedingredienser:Tea Tree Oil, Macadamianøddeolie, Tasmansk peber
Dermatologisk testet:Ja

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor ofte skal jeg bruge Scalp Serum for at se resultater?

For aktiv behandling bruges serumet 2-4 gange om ugen de første 3-4 uger. Til forebyggelse er 1-2 gange ugentligt tilstrækkeligt.

Kan jeg bruge Scalp Serum på farvet hår?

Ja, produktet er sikkert at bruge på farvet hår og påvirker ikke hårfarven negativt.

Hvor længe skal serumet virke før hårvask?

Minimum 30 minutter, men for bedste resultat anbefales natten over hvis muligt. Produktet kan også forblive i håret uden skylning.

Kan Scalp Serum bruges til andre områder end hovedbunden?

Ja, serumet kan også bruges i skægregionen til at bekæmpe kløe, skæl og irritation.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hovedbundskur mod skæl og tør hovedbund — Serum til kløende hovedbund, fedtet hår og irritation - Tea Tree Oil / 150 ml

PriceData har fulgt prisen på Hovedbundskur mod skæl og tør hovedbund — Serum til kløende hovedbund, fedtet hår og irritation - Tea Tree Oil / 150 ml i 169 dage. Laveste pris i perioden er 89 kr (registreret d. 27. marts 2026), højeste er 106 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 97 kr.

Den nuværende pris på 96,95 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Hovedbundskur mod skæl og tør hovedbund — Serum til kløende hovedbund, fedtet hår og irritation - Tea Tree Oil / 150 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Hovedbundskur mod skæl og tør hovedbund — Serum til kløende hovedbund, fedtet hår og irritation - Tea Tree Oil / 150 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202696,95 kr8,01 kr (8%)
1. jun. 2026104,96 kr8,01 kr (8%)
28. apr. 202696,95 kr7,95 kr (9%)
16. apr. 202689 kr7,95 kr (8%)
15. apr. 202696,95 kr7,95 kr (9%)
27. mar. 202689 kr7,95 kr (8%)
21. jan. 202696,95 kr9,05 kr (9%)
20. jan. 2026106 kr9,05 kr (9%)
17. jan. 202696,95 kr2,95 kr (3%)
17. dec. 202594 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret