Gå til hovedindhold

HOUSE NORDIC Lorca havebord, rund - natur teaktræ (Ø120)

House NordicHavebordeVejrbestandigt teakUdendørs spisningEAN: 5713917024988

House Nordic Lorca Spisebord i massiv teak med rundt design Ø120x75 cm. Perfekt til både indendørs og udendørs brug med elegant lamelfod. Læs mere

Pris fra 4.009 krtil 4.875 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 866 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.499 kr 25. apr.

Sammenlign priser på HOUSE NORDIC Lorca havebord, rund - natur teaktræ (Ø120) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4009 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boboonline.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,1
HOUSE NORDIC Lorca havebord, rund - natur teaktræ (Ø120)
4.009 kr
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
House Nordic - Lorca Spisebord, Ø120x75cm,Teak
-24%4.199 kr
Før 5.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til ebuy24 DK
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Lorca havebord Ø120cm natur
4.329 kr
Til butik
Gå til Wood To You
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Rundt Lorca spisebord i teaktræ Ø120x75 cm
4.499 kr
Til butik
Gå til Billige Bolig Møbler
TrustScore 0 ud af 50,0
Lorca Spisebord - Spisebord, Teak, Natur Ø120X75 Cm
4.875 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HOUSE NORDIC Lorca havebord, rund - natur teaktræ (Ø120) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HOUSE NORDIC Lorca havebord, rund - natur teaktræ (Ø120) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boboonline.dk4.009 kr4.009 krKøb
2Bolig & Haven4.199 kr4.199 krKøb
3ebuy24 DK4.329 kr4.678 krKøb
4Wood To You4.499 kr4.499 krKøb
5Billige Bolig Møbler4.875 kr4.875 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Nordic Lorca Spisebord

House Nordic

House Nordic Lorca Spisebord i massiv teak med rundt design Ø120x75 cm. Perfekt til både indendørs og udendørs brug med elegant lamelfod.

• rundt spisebord
• teak bord
• udendørs spisebord
• teaktræ
• house nordic
• havemøbler
• massiv teak
• Udendørs spisning
• Vejrbestandigt teak

Beskrivelse

House Nordic Lorca Spisebord er et elegant rundt spisebord fremstillet af massiv teak med en diameter på 120 cm og højde på 75 cm. Bordet kombinerer naturlige materialer med moderne design og er ideelt til både indendørs og udendørs brug. Den unikke base består af lodrette teaklameller arrangeret i en cirkel, der skaber et luftigt og stilrent udtryk. Teaktræets naturlige olier gør bordet vejrbestandigt og holdbart, samtidig med at det patinerer smukt over tid. Den runde bordplade giver god plads til familien og er perfekt til hyggelige måltider på terrassen eller i spisestuen.

Specifikationer

brug:Indendørs og udendørs
farve:Natur
vægt:34,8 kg
design:Lodret lamelfod
højde:75 cm
diameter:120 cm
materiale:Massiv teak
montering:Kræves
antal_kolli:2
vejrbestandig:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er bordet vejrbestandigt?

Ja, bordet er fremstillet af massiv teak med naturlige olier, der beskytter mod fugt og sol, hvilket gør det ideelt til udendørs brug.

Hvor mange personer kan sidde ved bordet?

Med en diameter på 120 cm kan bordet typisk rumme 4-6 personer komfortabelt.

Skal bordet samles?

Ja, bordet leveres adskilt og kræver montering. Det kommer i 2 kolli.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HOUSE NORDIC Lorca havebord, rund - natur teaktræ (Ø120)

PriceData har fulgt prisen på HOUSE NORDIC Lorca havebord, rund - natur teaktræ (Ø120) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.499 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 4.247 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.059 kr.

Den nuværende pris på 4.009 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for HOUSE NORDIC Lorca havebord, rund - natur teaktræ (Ø120). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for HOUSE NORDIC Lorca havebord, rund - natur teaktræ (Ø120) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20264.009 kr200,45 kr (5%)
26. maj 20263.808,55 kr390,45 kr (9%)
24. maj 20264.199 kr390,45 kr (10%)
10. maj 20263.808,55 kr309,55 kr (9%)
25. apr. 20263.499 kr500 kr (13%)
21. apr. 20263.999 kr10 kr (0%)
6. apr. 20264.009 kr190 kr (5%)
5. apr. 20264.199 kr190 kr (5%)
23. mar. 20264.009 kr200,45 kr (5%)
22. mar. 20263.808,55 kr161,5 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret