Gå til hovedindhold

Holzmann Maschinen Holzmann HBS470PROFI_400V, Lodret båndsav, 0 - 45°, 28,5 cm, 39 cm, 380 m/min, 820 m/min

Holzmann MaschinenEAN: 9120039900605
Pris fra 11.369 krtil 12.286 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 917 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 10.255 kr 23. maj

Sammenlign priser på Holzmann HBS470PROFI_400V, Lodret båndsav, 0 - 45°, 28,5 cm, 39 cm, 380 m/min, 820 m/min og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11369 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Holzmann HBS470PROFI_400V stationær båndsav 2100 W 820 m/min
11.369 kr
Til butik
Holzmann HBS470PROFI_400V stationær båndsav 2100 W 820 m/min billede

Produktinformation

Holzmann HBS470PROFI_400V. Produkttype: Lodret båndsav, Geringsvinkel på arbejdsbænk: 0 - 45°. Skærehøjde @ 90°: 28,5 cm, Klippe-bredde: 39 cm, Klingehastighed (min): 380 m/min. Indgangseffekt: 2100 W, Strømkilde: Vekselstrøm. Bordbredde: 53 cm, Bord dybde: 48 cm, Vægt: 162 kg. Støvudsugningsportens diameter (maks.): 10 cm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: HBS470PROFI_400V
EAN: 9120039900605
Varenr.: 1003324427
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Holzmann HBS470PROFI_400V, Lodret båndsav, 0 - 45°, 28,5 cm, 39 cm, 380 m/min, 820 m/min
12.086 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Træbåndsav HBS470PROFI_400V Holzmann
-20%12.286 kr
Før 15.357,5 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Træbåndsav HBS470PROFI_400V Holzmann billede

Produktinformation

Denne avancerede båndsav er specielt udviklet til effektiv og præcis håndtering af træmaterialer, hvilket gør den uundværlig i enhver professionel træbearbejdningsværksted. Maskinens robuste design inkluderer støbejerns drivhjul, der er belagt med gummi f...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Træbåndsav
EAN: 9120039900605
Varenr.: 269323

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Holzmann HBS470PROFI_400V, Lodret båndsav, 0 - 45°, 28,5 cm, 39 cm, 380 m/min, 820 m/min koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Holzmann HBS470PROFI_400V, Lodret båndsav, 0 - 45°, 28,5 cm, 39 cm, 380 m/min, 820 m/min koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.369 kr11.369 krKøb
2CS MEGASTORE DK12.086 kr12.285 krKøb
3Globaltools.dk12.286 kr12.286 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Holzmann HBS470PROFI_400V, Lodret båndsav, 0 - 45°, 28,5 cm, 39 cm, 380 m/min, 820 m/min

PriceData har fulgt prisen på Holzmann HBS470PROFI_400V, Lodret båndsav, 0 - 45°, 28,5 cm, 39 cm, 380 m/min, 820 m/min i 116 dage. Laveste pris i perioden er 10.255 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 12.287 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.573 kr.

Den nuværende pris på 11.369 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Holzmann HBS470PROFI_400V, Lodret båndsav, 0 - 45°, 28,5 cm, 39 cm, 380 m/min, 820 m/min. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Holzmann HBS470PROFI_400V, Lodret båndsav, 0 - 45°, 28,5 cm, 39 cm, 380 m/min, 820 m/min de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202611.369 kr6 kr (0%)
2. jun. 202611.375 kr1 kr (0%)
1. jun. 202611.374 kr4 kr (0%)
30. maj 202611.378 kr1 kr (0%)
29. maj 202611.377 kr10 kr (0%)
28. maj 202611.387 kr8 kr (0%)
27. maj 202611.395 kr4 kr (0%)
25. maj 202611.399 kr14 kr (0%)
24. maj 202611.413 kr1.158 kr (11%)
23. maj 202610.255 kr1.831 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret