Gå til hovedindhold

H.F. Hansen afløbsrist, rist og ramme, 136x136 mm, rustfrit stål

H.F. HansenAfløbEAN: 5703862010273
Pris fra 147 krtil 205,78 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 58,78 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på H.F. Hansen afløbsrist, rist og ramme, 136x136 mm, rustfrit stål og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 147 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
H.F. Hansen afløbsrist, rist og ramme, 136x136 mm, rustfrit stål
147 kr
Til butik
H.F. Hansen afløbsrist, rist og ramme, 136x136 mm, rustfrit stål billede

Produktinformation

HF rist med ramme på 155 x 155 cm. Risten er uden udskæring. DataRistens mål:136 x 136 mmMateriale: Rustfrit stålUdformning: Kvadratisk

Produktspecifikationer

Mærke: H.F. Hansen
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 136x136 mm
EAN: 5703862010273
Varenr.: 153872136
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
H.F. Hansen afløbsrist, rist og ramme, 136x136 mm, rustfrit stål
159 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rist/ramme 136 MM Rustfri Stål Flr
163 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
H.F. Hansen afløbsrist, rist og ramme, 136x136 mm, rustfrit stål
179 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Rist/ramme 136 MM Rustfri Stål Flr
182,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HF rist 155 x 155 mm med løs ramme
196,51 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
136 mm Firkantet rist med ramme
205,78 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad H.F. Hansen afløbsrist, rist og ramme, 136x136 mm, rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad H.F. Hansen afløbsrist, rist og ramme, 136x136 mm, rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS147 kr147 krKøb
2CompletVVS159 kr159 krKøb
3Elvvs.dk163 kr163 krKøb
4BilligVVS DK179 kr179 krKøb
5vvsfittings.dk182,5 kr182,5 krKøb
6CS MEGASTORE DK196,51 kr235,51 krKøb
7EL-GROSSISTEN205,78 kr205,78 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for H.F. Hansen afløbsrist, rist og ramme, 136x136 mm, rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på H.F. Hansen afløbsrist, rist og ramme, 136x136 mm, rustfrit stål i 166 dage. Laveste pris i perioden er 147 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 172 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 157 kr.

Den nuværende pris på 147 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for H.F. Hansen afløbsrist, rist og ramme, 136x136 mm, rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for H.F. Hansen afløbsrist, rist og ramme, 136x136 mm, rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026147 kr7 kr (5%)
1. jun. 2026154 kr6 kr (4%)
30. maj 2026148 kr6 kr (4%)
22. maj 2026154 kr4 kr (3%)
21. maj 2026158 kr11 kr (7%)
20. maj 2026169 kr11 kr (7%)
19. maj 2026158 kr11 kr (7%)
17. maj 2026169 kr3 kr (2%)
16. maj 2026172 kr14 kr (9%)
15. maj 2026158 kr11 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret