Gå til hovedindhold

H.F. Hansen HF 110 mm rustfri rottespærre til PVC-rør, afløb

H.F. HansenHjem og haveEAN: 5703862013700
Pris fra 998,46 krtil 1.179 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 180,54 kr (15% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på HF 110 mm rustfri rottespærre til PVC-rør, afløb og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 998.46 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HF 110 mm rustfri rottespærre til PVC-rør, afløb
998,46 kr
Til butik
HF 110 mm rustfri rottespærre til PVC-rør, afløb billede

Produktinformation

HF 110 mm rustfri rottespærre til PVC-rør, afløb

Produktspecifikationer

EAN: 5703862013700
Varenr.: 15844061544783
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HF Hansen rottespærre, til PVC, Ø110 mm
999 kr
Til butik
HF Hansen rottespærre, til PVC, Ø110 mm billede

Produktinformation

Rottespærre fra HF Hansen til vandret montering i afløbsrøret i brønde - fastmonteres ved at skubbe rottesspærren ind i røret.Det dobbelte klapsystem hindrer rotten i at komme ind i hus-installationen fra det offentlige kloaknet, idet den bagerste klap lå...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: H.F. Hansen
Kategori: Afløb & kloak
Størrelse: 110 mm
EAN: 5703862013700
Varenr.: 154365110
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Rottesprre, 110 mm, rustfri, til PVC-rr, aflb
1.041 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
HF Hansen rottespærre, til PVC, Ø110 mm
1.099 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
HF Hansen rottespærre, til PVC, Ø110 mm
1.179 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HF 110 mm rustfri rottespærre til PVC-rør, afløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HF 110 mm rustfri rottespærre til PVC-rør, afløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN998,46 kr998,46 krKøb
2LavprisVVS999 kr999 krKøb
3WATTOO.DK1.041 kr1.041 krKøb
4CompletVVS1.099 kr1.099 krKøb
5BilligVVS DK1.179 kr1.179 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HF 110 mm rustfri rottespærre til PVC-rør, afløb

PriceData har fulgt prisen på HF 110 mm rustfri rottespærre til PVC-rør, afløb i 163 dage. Laveste pris i perioden er 985 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 1.087,13 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.053 kr.

Den nuværende pris på 998,46 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for HF 110 mm rustfri rottespærre til PVC-rør, afløb. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for HF 110 mm rustfri rottespærre til PVC-rør, afløb de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026998,46 kr42,54 kr (4%)
23. maj 20261.041 kr42,54 kr (4%)
9. maj 2026998,46 kr61,54 kr (6%)
8. maj 20261.060 kr25 kr (2%)
7. maj 20261.085 kr25 kr (2%)
30. apr. 20261.060 kr27,13 kr (2%)
29. apr. 20261.087,13 kr27,13 kr (3%)
1. apr. 20261.060 kr24 kr (2%)
31. mar. 20261.084 kr24 kr (2%)
15. mar. 20261.060 kr27,13 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret