Gå til hovedindhold

Hempel Silic One biocidfri silikonebaseret bundmaling rød 0,75 L

HempelMalingEAN: 5709516021336
Pris fra 388 krtil 438 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 50 kr (11% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Hempel Silic One biocidfri silikonebaseret bundmaling rød 0,75 L og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 388 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Watski DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Hempel Silic One biocidfri silikonebaseret bundmaling rød 0,75 L
388 kr
Til butik
Hempel Silic One biocidfri silikonebaseret bundmaling rød 0,75 L billede

Produktinformation

Hempel Silic One er en biocidfri, silikonebaseret bundmaling med lavt opløsningsmiddelindhold, der hærder ved fugtighed. Et mikroskopisk hydrogel-lag giver en glat overflade med lav energi, som gør det svært for organismer at sætte sig fast på skroget og propellen. Silikonepolymererne gør, at antifoulingen er selvrensende. Levetiden for Silic One-produktet på bådskroget er 2 år. Kan bruges på alle overflader undtagen træ. Velegnet til sejlads eller kapsejlads og både med høj aktivitet. Besøg Hempels farvekalkulator for at finde ud af, hvor meget du har brug for Anvendelse af Silic One - komplette vejledninger fra Hempel: Påføring på gammel bundmaling i god stand - nem overgang til Silic One - klik her. Ny båd eller ubehandlet båd med epoxy - klik her Ny båd uden epoxy - klik her Videoguide - lette skader mindre end 5x5 cm Lær, hvordan du reparerer mindre skader på overfladen af din båd, der er malet med Silic One. Videoguide - Mindre skader større end 5x5 cm Lær, hvordan du reparerer mindre skader større end 5x5 cm på overfladen af båden, der er malet med Silic One. Videoguide - Mellemstore skader større end 5×5 cm Lær, hvordan du reparerer mellemstore skader større end 5x5 cm på overfladen af båden malet med Silic One. Videoguide - Store skader større end 5×5 cm Lær, hvordan du reparerer alvorlige skader større end 5x5 cm på overfladen af en båd malet med Silic One.

Produktspecifikationer

Mærke: Hempel
Kategori: Biocidfri bundmaling
Artikel nr.: 1634163
EAN: 5709516021336
Varenr.: 209030
Gå til HC Farver
TrustScore 5 ud af 54,8
Hempel Silic One - 750 ml
429 kr
Til butik
Hempel Silic One - 750 ml billede

Produktinformation

Hempel Silic One – Revolutionerende biocidfri bundmaling Hempel Silic One er en avanceret, biocidfri bundmaling baseret på silikone og hydrogel. Den unikke fouling release teknologi skaber et hydrogel-mikrolag med ekstremt lav friktion, der gør det

Produktspecifikationer

Kategori: Bundmaling
Farve: 59151 Red
EAN: 5709516021336
Varenr.: 82910
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hempel Silic One Fouling 59151 Red 0,75 l
438 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hempel Silic One biocidfri silikonebaseret bundmaling rød 0,75 L koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hempel Silic One biocidfri silikonebaseret bundmaling rød 0,75 L koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Watski DK388 kr388 krKøb
2HC Farver429 kr429 krKøb
3CS MEGASTORE DK438 kr477 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hempel Silic One biocidfri silikonebaseret bundmaling rød 0,75 L

PriceData har fulgt prisen på Hempel Silic One biocidfri silikonebaseret bundmaling rød 0,75 L i 140 dage. Laveste pris i perioden er 388 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 417 kr.

Den nuværende pris på 388 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Hempel Silic One biocidfri silikonebaseret bundmaling rød 0,75 L. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Hempel Silic One biocidfri silikonebaseret bundmaling rød 0,75 L de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026388 kr1 kr (0%)
22. maj 2026389 kr2 kr (1%)
20. maj 2026391 kr1 kr (0%)
15. maj 2026390 kr1 kr (0%)
14. maj 2026389 kr39 kr (9%)
13. maj 2026428 kr17 kr (4%)
10. maj 2026411 kr3 kr (1%)
7. maj 2026408 kr3 kr (1%)
6. maj 2026411 kr18 kr (4%)
5. maj 2026429 kr18 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret