Gå til hovedindhold

Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 476W, 26,4 meter

HeatcomEludstyr18W/m effekt og 25 års garantiGulvvarme til bolig og erhvervEAN: 5707359513506

Gulvvarmekabel fra Heatcom med 18W/m effekt og 476W total. Diameter 6mm, længde 26,4 meter. Designet til indstøbning i beton med robust yderkappe. Læs mere

Pris fra 509 krtil 669 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 160 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 474 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 476W, 26,4 meter og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 509 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
6 mm varmekabel, 18W/m, 26,4 meter
509 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HEATCOM Varmekabel Ø6 mm  18W/m - 26,4 m
564 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 476W, 26,4 meter
565 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
VARMEKABEL Ø6 MM 18W/M - 26,4 M
581,58 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 476W, 26,4 meter
625 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 476W, 26,4 meter
629 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 476W, 26,4 meter
639 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 476W, 26,4 meter
669 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 476W, 26,4 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 476W, 26,4 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK509 kr509 krKøb
2CS MEGASTORE DK564 kr603 krKøb
3LavprisEl565 kr565 krKøb
4EL-GROSSISTEN581,58 kr581,58 krKøb
5BilligVVS DK625 kr625 krKøb
6CompletVVS629 kr629 krKøb
7Greenline639 kr639 krKøb
8LavprisVVS669 kr669 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Heatcom gulvvarmekabel 18W/m 476W 26,4 meter

Heatcom

Gulvvarmekabel fra Heatcom med 18W/m effekt og 476W total. Diameter 6mm, længde 26,4 meter. Designet til indstøbning i beton med robust yderkappe.

• gulvvarmekabel
• el-gulvvarme
• varmekabel
• betonvarme
• gulvvarme kabel
• Heatcom varme
• Gulvvarme til bolig og erhverv
• 18W/m effekt og 25 års garanti

Beskrivelse

Heatcom gulvvarmekabel Ø6mm er en professionel elektrisk varmeløsning designet specifikt til indstøbning i beton. Med en effekt på 18W/m og total effekt på 476W dækker denne 26,4 meter lange kabel optimalt gulvarealer på op til 26,4 m². Kablets robuste PVC-yderkappe gør det særdeles velegnet til montage på armeringsnet og sikrer pålidelig drift i op til 25 år. Temperaturtolerance fra 5°C til 90°C og 2-leder konstruktion med skærm garanterer sikker installation og optimal varmefordeling. Perfekt til både nye byggerier og renovering af eksisterende gulve med flydespartel.

Specifikationer

Effekt:18W/m
Garanti:25 år
Længde:26,4 meter
Koldkabel:2,5m
Spænding:230V 50Hz
Yderkappe:PVC
Bøjeradius:min. 36mm
Konstruktion:2-leder med skærm
Total effekt:476W
Kabeldiameter:6mm
Max temperatur:90°C

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor stort et areal kan denne varmekabel dække?

Denne 26,4 meter lange kabel med 18W/m kan dække et gulvareal på op til 26,4 m², afhængigt af rumets isolering og ønskede temperatur.

Kan kablet monteres på eksisterende gulve?

Ja, kablet er velegnet til lav installation (10mm) på eksisterende stabile gulve ved brug af flydespartel, udover den primære anvendelse til indstøbning i beton.

Hvor dybt skal kablet ligge i betonen?

Kablet kræver minimum 30mm overlæg af beton eller cement-baseret produkt for optimal funktion og holdbarhed.

Hvilken garanti følger med kablet?

Heatcom giver 25 års garanti på denne gulvvarmekabel, hvilket viser den høje kvalitet og pålidelige drift over mange år.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 476W, 26,4 meter

PriceData har fulgt prisen på Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 476W, 26,4 meter i 181 dage. Laveste pris i perioden er 474 kr (registreret d. 21. marts 2026), højeste er 589 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 536 kr.

Den nuværende pris på 509 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 476W, 26,4 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 476W, 26,4 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026509 kr50 kr (9%)
26. maj 2026559 kr50 kr (10%)
23. maj 2026509 kr55 kr (10%)
22. maj 2026564 kr55 kr (11%)
8. maj 2026509 kr50,14 kr (9%)
7. maj 2026559,14 kr50,14 kr (10%)
30. apr. 2026509 kr50,14 kr (9%)
29. apr. 2026559,14 kr50,14 kr (10%)
21. apr. 2026509 kr6 kr (1%)
1. apr. 2026503 kr36 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret