Gå til hovedindhold

Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 378W, 21 meter

HeatcomEludstyr18W/m energieffektivGulvvarme til badeværelseEAN: 5707359513490

HEATCOM varmekabel til gulvvarme. 18W/m effekt i 21 meters længde med 6mm diameter. Energieffektiv og nem at installere til mindre rum og badeværelser. Læs mere

Pris fra 451 krtil 589 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 138 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 419 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 378W, 21 meter og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 451 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
6 mm varmekabel, 18W/m, 21,0 m - Heatcom
451 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HEATCOM Varmekabel Ø6 mm  18W/m - 21,0 m
483 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 378W, 21 meter
489 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 378W, 21 meter
489 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
VARMEKABEL Ø6 MM 18W/M - 21,0 M
515,15 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 378W, 21 meter
529 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 378W, 21 meter
589 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 378W, 21 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 378W, 21 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK451 kr451 krKøb
2CS MEGASTORE DK483 kr522 krKøb
3CompletVVS489 kr489 krKøb
4LavprisVVS489 kr489 krKøb
5EL-GROSSISTEN515,15 kr515,15 krKøb
6Greenline529 kr529 krKøb
7BilligVVS DK589 kr589 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

HEATCOM Varmekabel Ø6 mm 18W/m - 21,0 m

Heatcom

HEATCOM varmekabel til gulvvarme. 18W/m effekt i 21 meters længde med 6mm diameter. Energieffektiv og nem at installere til mindre rum og badeværelser.

• varmekabel
• gulvvarme
• elektrisk gulvvarme
• badeværelse varme
• 18W kabel
• Heat Company
• HEATCOM
• Gulvvarme til badeværelse
• 18W/m energieffektiv

Beskrivelse

HEATCOM varmekabel er en professionel løsning til gulvvarme med 18W/m effekt fordelt over 21 meters længde. Med sin kompakte 6mm diameter er kablet ideelt til installation under fliser i badeværelser og mindre rum. Kablet leverer jævn varmefordeling og energieffektiv opvarmning. Den robuste konstruktion sikrer lang levetid og pålidelig drift. Kablet er let at installere med fleksibel placering og egner sig perfekt til renovering og nybyggeri. Med total effekt på 378W dækker kablet cirka 2-3 m² afhængigt af varmetab.

Specifikationer

diameter:6 mm
materiale:Varmekabel
anvendelse:Gulvvarme
installation:Under fliser
total_effekt:378 watt
total_laengde:21 meter
effekt_pr_meter:18 watt
anbefalede_dekningsgrad:2-3 m²

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor mange kvadratmeter kan denne 21m varmekabel dække?

HEATCOM varmekabel på 21m med 18W/m kan dække cirka 2-3 m² afhængigt af rummets varmetab og isolering.

Kan kablet bruges under alle typer gulvbelægning?

Ja, kablet er ideelt til installation under fliser, klinker og andre varmeledende materialer. Undgå isolerende materialer som tykke tæpper.

Hvad er installationsdybden for 6mm kablet?

Med sin 6mm diameter kræver kablet minimal installationsdybde og kan installeres i tynde gulvkonstruktioner.

Er der garanti på HEATCOM varmekabel?

Ja, HEATCOM varmekabel leveres med producentgaranti. Kontakt forhandler for specifikke garantibetingelser og registrering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 378W, 21 meter

PriceData har fulgt prisen på Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 378W, 21 meter i 181 dage. Laveste pris i perioden er 419 kr (registreret d. 17. marts 2026), højeste er 549 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 476 kr.

Den nuværende pris på 451 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 378W, 21 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Heatcom gulvvarmekabel, 18W/m, 378W, 21 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026451 kr13 kr (3%)
26. maj 2026464 kr13 kr (3%)
23. maj 2026451 kr13 kr (3%)
22. maj 2026464 kr13 kr (3%)
8. maj 2026451 kr32 kr (7%)
7. maj 2026483 kr32 kr (7%)
30. apr. 2026451 kr44,29 kr (9%)
29. apr. 2026495,29 kr44,29 kr (10%)
21. apr. 2026451 kr5 kr (1%)
1. apr. 2026446 kr49,29 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret