Gå til hovedindhold

Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 450W, 3 m²

HeatcomEludstyrLav byggehøjdeHjemmeopvarmningEAN: 5707359010364

Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte med 450W effekt til 3 m². Tynd design på 5 mm, nem installation og ensartet varmefordeling under alle gulvtyper. Læs mere

Pris fra 785 krtil 1.099 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 314 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 765 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 450W, 3 m² og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 785 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 450W, 3 m²
785 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 450W, 3 m²
879 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Gulvvarmemtte Flxmat 3, 150W/m, 3m (0,5x6m)
885 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gulvvarmemåtte Flxmat 3 150W/m² 3m²
929 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
FLXMAT 3 150W/M² 3,0M²
957,55 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 450W, 3 m²
965 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 450W, 3 m²
1.059 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 450W, 3 m²
1.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 450W, 3 m² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 450W, 3 m² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl785 kr785 krKøb
2Greenline879 kr879 krKøb
3WATTOO.DK885 kr885 krKøb
4CS MEGASTORE DK929 kr968 krKøb
5EL-GROSSISTEN957,55 kr957,55 krKøb
6BilligVVS DK965 kr965 krKøb
7LavprisVVS1.059 kr1.059 krKøb
8CompletVVS1.099 kr1.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte 450W

Heatcom

Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte med 450W effekt til 3 m². Tynd design på 5 mm, nem installation og ensartet varmefordeling under alle gulvtyper.

• gulvvarme
• varmemåtte
• elektrisk gulvvarme
• heatcom gulvvarme
• flx3
• el gulvvarme
• Hjemmeopvarmning
• Lav byggehøjde

Beskrivelse

Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte er en effektiv elektrisk gulvvarmeløsning, der dækker 3 m² med 150W/m² varmeeffekt. Varmemåtten har kun 5 mm tykkelse og kan installeres direkte i fliseklæb eller flydespartel under alle gulvtyper. Den afskærmede 2-leder varmekabel sikrer ensartet varmefordeling over hele området. Perfekt som primær varmekilde eller komfortvarme i rum med lav byggehøjde. Nem installation med dobbeltklæbende tape gør den ideel til både renovering og nybyggeri. Udviklet og testet i Danmark til nordiske forhold.

Specifikationer

type:Elektrisk gulvvarme
areal:3 m²
kabel:Afskærmet 2-leder varmekabel
model:FLXMAT 3
effekt:450W
tykkelse:5 mm
anvendelse:Alle gulvtyper
størrelse:50 cm x 0.5 cm x 600 cm
installation:Fliseklæb eller flydespartel
effekt_per_m2:150W/m²
kabeldiameter:3 mm
leverandør_varenummer:50153030

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan varmemåtten bruges under alle gulvtyper?

Ja, Heatcom FLX3 kan installeres under træ, fliser, laminat og andre gulvtyper direkte i fliseklæb eller flydespartel.

Hvor tynd er varmemåtten?

Varmemåtten har en tykkelse på kun 5 mm, hvilket gør den ideel til rum med lav byggehøjde.

Kan den bruges som primær varmekilde?

Ja, med 150W/m² effekt kan den bruges både som komfortvarme og som primær varmekilde i rum op til 3 m².

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 450W, 3 m²

PriceData har fulgt prisen på Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 450W, 3 m² i 181 dage. Laveste pris i perioden er 765 kr (registreret d. 9. april 2026), højeste er 919 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 807 kr.

Den nuværende pris på 785 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 450W, 3 m². Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 450W, 3 m² de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026785 kr9 kr (1%)
12. maj 2026776 kr70 kr (8%)
11. maj 2026846 kr70 kr (9%)
9. maj 2026776 kr2 kr (0%)
8. maj 2026778 kr12 kr (2%)
7. maj 2026766 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026767 kr2 kr (0%)
24. apr. 2026765 kr1 kr (0%)
20. apr. 2026766 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026767 kr55 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret