Gå til hovedindhold

DIGITUS - video/audio switch - 8K 3x1 - 4 ports

DIGITUSEAN: 4016032495543
Pris fra 357 krtil 409 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 52 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 301 kr 27. apr.

Sammenlign priser på DIGITUS - video/audio switch - 8K 3x1 - 4 ports og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 357 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS - video/audio switch - 8K 3x1 - 4 ports
357 kr
Til butik
DIGITUS - video/audio switch - 8K 3x1 - 4 ports billede

Produktinformation

Video-/audioswitch, 8K, 3x1, 4 x HDMI, desktop

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Kategori: Skaerm Lyd switch
Artikel nr.: DS-55333
EAN: 4016032495543
Varenr.: 3352860
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS Video-/audioswitch 4 porte HDMI
359 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
HDMI switch 8K - DIGITUS 3x1 med fjernbetjening
-13%389 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
HDMI switch 8K - DIGITUS 3x1 med fjernbetjening billede

Produktinformation

Fordele ved HDMI switch 8KSam­l dine enheder og skift nemt mellem dem på ét TV eller en skærm. DIGITUS 3x1-switchen giver plads til tre HDMI-kilder og én udgang, så du kan tilslutte for eksempel spillekonsol, medieafspiller og computer uden at flytte kabler. Med understøttelse af 8K Ultra HD, HDR og HDMI 2.1 får du skarpe billeder, dybe farver og en fremtidssikret løsning til hjemmebio eller kontor.Praktisk styring i hverdagenSkift indgang direkte på enheden eller brug den medfølgende fjernbetjening for hurtig betjening fra sofaen. LED-indikatorer viser status for de tre indgange, og CEC-understøttelse gør betjeningen enkel sammen med kompatible enheder. Den solide metalkabinet giver et stilrent og robust setup.Indgange/udgange: 3× HDMI ind, 1× HDMI udHDMI-version: 2.1Maks. opløsning: 7.680 × 4.320 pixels (8K)HDR: UnderstøttetFarvedybde: 36 bitBåndbredde: 48 Gbit/sHDCP: 2.3Lydformater: DTS, Dolby DigitalCEC: UnderstøttetLED-indikatorer: StatusTypisk effektforbrug: 5 WDriftstemperatur: 0 – 70 °CMål (H × B × D): 1,4 × 5,6 × 11,2 cmVægt: 145 gMedfølger: Fjernbetjening, USB‑C-kabel (0,75 m), 1 stk.Strømtilslutning: DC via USB Type‑C...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Switches
Vægt: 0.31g
EAN: 4016032495543
Varenr.: 2002793
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
HDMI switch 8K - DIGITUS 3x1 med fjernbetjening
-13%409 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS - video/audio switch - 8K 3x1 - 4 ports koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS - video/audio switch - 8K 3x1 - 4 ports koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK357 kr396 krKøb
2CompuMail DK359 kr359 krKøb
3Boligcenter DK389 kr389 krKøb
4Vivas DK409 kr488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS - video/audio switch - 8K 3x1 - 4 ports

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS - video/audio switch - 8K 3x1 - 4 ports i 184 dage. Laveste pris i perioden er 301 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 378 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 327 kr.

Den nuværende pris på 357 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for DIGITUS - video/audio switch - 8K 3x1 - 4 ports. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for DIGITUS - video/audio switch - 8K 3x1 - 4 ports de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026357 kr2 kr (1%)
27. maj 2026359 kr4 kr (1%)
26. maj 2026363 kr4 kr (1%)
25. maj 2026367 kr4 kr (1%)
16. maj 2026371 kr4 kr (1%)
13. maj 2026375 kr3 kr (1%)
12. maj 2026378 kr39 kr (12%)
9. maj 2026339 kr34 kr (11%)
7. maj 2026305 kr1 kr (0%)
6. maj 2026304 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret