Gå til hovedindhold

HDFly hængelampe, sort, E27, ledning 300 cm – House Doctor - Stue - Plastik - Med én lyskilde

House DoctorBelysning – tilbehør3m stofledningIndendørs belysningEAN: 5707644550094

House Doctor Fly E27 fatning i sort jern med 3 meter stofledning. Minimalistisk design til skræddersyet belysning med E27 pærer op til 40W maks effekt. Læs mere

Pris fra 329,91 krtil 479,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 150,04 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 327,05 kr 25. maj

Sammenlign priser på HDFly hængelampe, sort, E27, ledning 300 cm – House Doctor - Stue - Plastik - Med én lyskilde og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 329.91 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
House Doctor House Doctor forlængerledning E27 3 m Sort
-30%329,91 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
House Doctor - E27 Socket, Fly, Sort
-28%339 kr
Før 469,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
HDFly hængelampe, sort, E27, ledning 300 cm – House Doctor - Stue - Plastik - Med én lyskilde
-16%405 kr
Før 480 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lampefatning E27 House Doctor Fly sort jern Ø4,5 cm H10 cm 3 m stofledning
419 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
House Doctor Fly fatningssæt, sort
464 kr
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
House Doctor - Fly Fatning, sort
479,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HDFly hængelampe, sort, E27, ledning 300 cm – House Doctor - Stue - Plastik - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HDFly hængelampe, sort, E27, ledning 300 cm – House Doctor - Stue - Plastik - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1KitchenTime DK329,91 kr378,91 krKøb
2Bolig & Haven339 kr339 krKøb
3Lampemesteren DK405 kr434 krKøb
4Likehome.dk419 kr419 krKøb
5LampeGuru.dk464 kr464 krKøb
6Rikki Tikki Shop479,95 kr479,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Doctor Fly E27 fatning sort

House Doctor

House Doctor Fly E27 fatning i sort jern med 3 meter stofledning. Minimalistisk design til skræddersyet belysning med E27 pærer op til 40W maks effekt.

• lampefatning
• e27 fatning
• stofledning
• jernfatning
• pendelfatning
• house doctor belysning
• Indendørs belysning
• 3m stofledning

Beskrivelse

House Doctor Fly E27 fatning i sort jern kombinerer funktionalitet med minimalistisk design. Fatningen er udstyret med 3 meter sort stofledning, der giver dig frihed til at placere lampen hvor som helst i rummet. Med en diameter på 4,5 cm og højde på 10 cm passer den perfekt til E27 lyskilder op til 40W. Det sorte jernfinish giver et moderne, industrielt udtryk der passer ind i enhver indretningsstil. Brug fatningen alene for et rent look eller kombiner med lampeskærme for et personligt præg. Fly serien fra House Doctor giver dig mulighed for at skræddersy dine belysningsløsninger efter behov.

Specifikationer

farve:Sort
vægt:0,54 kg
højde:10 cm
diameter:4,5 cm
ip_klasse:IP20
materiale:Jern og stof
spænding:230V
anvendelse:Indendørs
fatningstype:E27
ledningslængde:3 meter
maksimum_effekt:40W

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken type pære skal jeg bruge?

Fatningen er designet til E27 pærer med maksimal effekt på 40W. Du kan bruge både LED og traditionelle pærer.

Hvor lang er stofledningen?

Fly fatningen kommer med en 3 meter lang sort stofledning, hvilket giver god fleksibilitet til placering.

Kan jeg bruge den udendørs?

Nej, Fly fatningen er kun beregnet til indendørs brug med IP20 klassificering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HDFly hængelampe, sort, E27, ledning 300 cm – House Doctor - Stue - Plastik - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på HDFly hængelampe, sort, E27, ledning 300 cm – House Doctor - Stue - Plastik - Med én lyskilde i 182 dage. Laveste pris i perioden er 271 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 419 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 354 kr.

Den nuværende pris på 329,91 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for HDFly hængelampe, sort, E27, ledning 300 cm – House Doctor - Stue - Plastik - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for HDFly hængelampe, sort, E27, ledning 300 cm – House Doctor - Stue - Plastik - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026329,91 kr9,09 kr (3%)
30. maj 2026339 kr10,58 kr (3%)
29. maj 2026328,42 kr10,58 kr (3%)
27. maj 2026339 kr11,95 kr (4%)
25. maj 2026327,05 kr11,95 kr (4%)
9. maj 2026339 kr61 kr (15%)
1. maj 2026400 kr71,56 kr (22%)
30. apr. 2026328,44 kr61,56 kr (16%)
29. apr. 2026390 kr60,99 kr (19%)
28. apr. 2026329,01 kr70,99 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret