Gå til hovedindhold

Wavin HC pp rør m.mf 40X1500mm - 40mm lysgrå PP Wafix afløbsrør m.muffe 1.500m

WavinSanitetEAN: 5708525150310
Pris fra 49 krtil 104 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 55 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 44 kr 9. mar.

Sammenlign priser på HC pp rør m.mf 40X1500mm - 40mm lysgrå PP Wafix afløbsrør m.muffe 1.500m og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 49 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsrør, Ø40 mm, 1500 mm, plast, grå
49 kr
Til butik
Wavin Wafix afløbsrør, Ø40 mm, 1500 mm, plast, grå billede

Produktinformation

PP-plast afløbsrør og fittings anvendes til afledning af spildevand i alle installationer over jord. Teknisk data:- Materiale: PP-plast- Type: Rør med muffe- Længde: 150 cm

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb
Farve: gray
Størrelse: 40x1500 mm
EAN: 5708525150310
Varenr.: 186021150
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HC pp rør m.mf 40X1500mm - 40mm lysgrå PP Wafix afløbsrør m.muffe 1.500m
56 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
WAVIN PP 40X1500MM RØR M/MF GRÅ
67,46 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Wavin pp 40x1500mm rør m/mf grå
73,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsrør, Ø40 mm, 1500 mm, plast, grå
79 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsrør, Ø40 mm, 1500 mm, plast, grå
85 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin Wafix HC PP rør med muffe. 40X1500 mm
90 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 40 x 1500 mm grå
104 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HC pp rør m.mf 40X1500mm - 40mm lysgrå PP Wafix afløbsrør m.muffe 1.500m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HC pp rør m.mf 40X1500mm - 40mm lysgrå PP Wafix afløbsrør m.muffe 1.500m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS49 kr49 krKøb
2CS MEGASTORE DK56 kr95 krKøb
3EL-GROSSISTEN67,46 kr67,46 krKøb
4MaintainIt73,75 kr73,75 krKøb
5BilligVVS DK79 kr79 krKøb
6CompletVVS85 kr85 krKøb
7vvsfittings.dk90 kr90 krKøb
8Proshop DK104 kr143 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HC pp rør m.mf 40X1500mm - 40mm lysgrå PP Wafix afløbsrør m.muffe 1.500m

PriceData har fulgt prisen på HC pp rør m.mf 40X1500mm - 40mm lysgrå PP Wafix afløbsrør m.muffe 1.500m i 166 dage. Laveste pris i perioden er 44 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 57 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 49 kr.

Den nuværende pris på 49 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for HC pp rør m.mf 40X1500mm - 40mm lysgrå PP Wafix afløbsrør m.muffe 1.500m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for HC pp rør m.mf 40X1500mm - 40mm lysgrå PP Wafix afløbsrør m.muffe 1.500m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202649 kr7 kr (13%)
1. jun. 202656 kr7 kr (14%)
30. maj 202649 kr3 kr (7%)
26. maj 202646 kr11 kr (19%)
24. maj 202657 kr11 kr (24%)
17. maj 202646 kr10,36 kr (18%)
16. maj 202656,36 kr10,36 kr (23%)
12. maj 202646 kr10,36 kr (18%)
11. maj 202656,36 kr10,36 kr (23%)
18. apr. 202646 kr5,5 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret