Gå til hovedindhold

Hanwag Alta Bunion II GTX Dame, mocca/black-38 / UK 5 - Vandrestøvler

HanwagTøjEAN: 4047761483969
Pris fra 1.749 krtil 2.399 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 650 kr (27% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Hanwag Alta Bunion II GTX Dame, mocca/black-38 / UK 5 - Vandrestøvler og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1749 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Outdoornu.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Hanwag Alta Bunion II GTX Dame, mocca/black-38 / UK 5 - Vandrestøvler
1.749 kr
Til butik
Hanwag Alta Bunion II GTX Dame, mocca/black-38 / UK 5 - Vandrestøvler billede

Produktinformation

Flot Alta Bunion 2. generations Gore-Tex vandrestøvle til dig som døjer med knyster.

Produktspecifikationer

Mærke: Hanwag
Kategori: Vandrestøvler
Farve: Sort
Størrelse: 38 / UK 5
EAN: 4047761483969
Varenr.: H203901-566012-38 / UK 5
Gå til HUNTERS´ POINT ApS
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hanwag - Alta Bunion II Lady GTX
-17%1.899 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hanwag - Alta Bunion II Lady GTX billede

Produktinformation

Alta Bunion II - Komfortabel lædervandrestøvle til kvinder med hallux valgus Denne lette lædervandrestøvle er designet med ekstra plads i forfoden og er lavet med vores specielle Hallux Valgus `Bunion ´-læst for optimal komfort. ‘Made in Europe’, ma...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hanwag
Kategori: Støvler
EAN: 4047761483969
Varenr.: 53786342195524
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Hanwag Alta Bunion II GTX Lady, Mocca / Black
-20%1.919,95 kr
Før 2.399,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hanwag Alta Bunion II GTX Lady, Mocca / Black billede

Produktinformation

Hanwag Alta Bunion GoreTex Støvle Vandtæt Vandrestøvle til kvinder, med skaft i Nubuck læder, GoreTex membran og Vibram ydersåler. Nedefra og op, er Alta Bunion støvlen lavet med en Vibram Endurance ydersål der har en BA skalering, hvilket indikerer h...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hanwag
Kategori: Vandrestøvler
Størrelse: 38
EAN: 4047761483969
Varenr.: 122-203901-566012_38389
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Hanwag Womens Alta Bunion II Lady GTX (Brun (MOCCA/BLACK) 38)
2.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hanwag Alta Bunion II GTX Dame, mocca/black-38 / UK 5 - Vandrestøvler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hanwag Alta Bunion II GTX Dame, mocca/black-38 / UK 5 - Vandrestøvler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Outdoornu.dk1.749 kr1.749 krKøb
2HUNTERS´ POINT ApS1.899 kr1.899 krKøb
3Pro Outdoor1.919,95 kr1.919,95 krKøb
4Friluftsland.dk2.399 kr2.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hanwag Alta Bunion II GTX Dame, mocca/black-38 / UK 5 - Vandrestøvler

PriceData har fulgt prisen på Hanwag Alta Bunion II GTX Dame, mocca/black-38 / UK 5 - Vandrestøvler i 145 dage. Laveste pris i perioden er 1.749 kr (registreret d. 27. marts 2026), højeste er 1.899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.838 kr.

Den nuværende pris på 1.749 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Hanwag Alta Bunion II GTX Dame, mocca/black-38 / UK 5 - Vandrestøvler. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Hanwag Alta Bunion II GTX Dame, mocca/black-38 / UK 5 - Vandrestøvler de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.749 kr150 kr (8%)
23. maj 20261.899 kr150 kr (9%)
23. apr. 20261.749 kr150 kr (8%)
22. apr. 20261.899 kr150 kr (9%)
27. mar. 20261.749 kr50 kr (3%)
24. mar. 20261.799 kr100 kr (5%)
23. mar. 20261.899 kr100 kr (6%)
11. mar. 20261.799 kr100 kr (5%)
10. mar. 20261.899 kr100 kr (6%)
9. mar. 20261.799 kr100 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret