Gå til hovedindhold

Hansgrohe Unica Crometta brusestang 90 cm, inkl bruseslange

HansgroheSanitetEAN: 4011097570167
Pris fra 437 krtil 483 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 46 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 395 kr 2. jun.

Sammenlign priser på Hansgrohe Unica Crometta brusestang 90 cm, inkl bruseslange og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 437 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe Unica Crometta brusestang 90 cm, inkl bruseslange
437 kr
Til butik
Hansgrohe Unica Crometta brusestang 90 cm, inkl bruseslange billede

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: WATTOO.DK VVS Bad Brusestang
EAN: 4011097570167
Varenr.: 737703204
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Unica Crometta brusestang, 90 cm, krom
439 kr
Til butik
Hansgrohe Unica Crometta brusestang, 90 cm, krom billede

Produktinformation

Unica C brusestang med slange og justerbar holder Unica C fra Hansgrohe er en klassisk og funktionel brusestang, som passer til de fleste badeværelser. Den 90 cm lange stang har en glider, der let kan justeres i højden og låses fast, så du får brusehovede...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Brus
Farve: chrome
Størrelse: 90 cm
EAN: 4011097570167
Varenr.: 737703204
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Shower Stand Crometta 27614 90 Cm L
453 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Unica Crometta brusestang, 90 cm, krom
469 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
hansgrohe Unica´Crometta 85 bruserstang 90 cm
483 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Unica Crometta brusestang 90 cm, inkl bruseslange koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Unica Crometta brusestang 90 cm, inkl bruseslange koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK437 kr437 krKøb
2LavprisVVS439 kr439 krKøb
3CS MEGASTORE DK453 kr492 krKøb
4BilligVVS DK469 kr469 krKøb
5Elvvs.dk483 kr483 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hansgrohe Unica Crometta brusestang 90 cm, inkl bruseslange

PriceData har fulgt prisen på Hansgrohe Unica Crometta brusestang 90 cm, inkl bruseslange i 182 dage. Laveste pris i perioden er 377 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 445,29 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 409 kr.

Den nuværende pris på 437 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Hansgrohe Unica Crometta brusestang 90 cm, inkl bruseslange. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Hansgrohe Unica Crometta brusestang 90 cm, inkl bruseslange de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026437 kr42 kr (11%)
2. jun. 2026395 kr50,29 kr (11%)
1. jun. 2026445,29 kr50,29 kr (13%)
26. maj 2026395 kr42 kr (10%)
24. maj 2026437 kr42 kr (11%)
17. maj 2026395 kr42 kr (10%)
16. maj 2026437 kr42 kr (11%)
12. maj 2026395 kr41,53 kr (10%)
11. maj 2026436,53 kr41,53 kr (11%)
3. apr. 2026395 kr9 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret