Gå til hovedindhold

HG Talis S 80 HV-arm. m/push-o - HansGrohe Talis S 80 håndvaskarmatur m/push-o.

HansgroheSanitetPush-open bundventilModerne badeværelserEAN: 4011097770116

Hansgrohe Talis S 80 håndvaskarmatur med push-open bundventil og keramisk kartusche. Elegant krom finish og ComfortZone 80 mm til optimal komfort. Læs mere

Pris fra 1.049 krtil 1.549 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 500 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.010 kr 30. apr.

Sammenlign priser på HG Talis S 80 HV-arm. m/push-o - HansGrohe Talis S 80 håndvaskarmatur m/push-o. og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1049 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis S 1-grebs håndvaskarmatur 80 med Push-Open bundventil - Krom
1.049 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
1.060 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis S 80 håndvaskarmatur, krom
-3%1.259 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis S 80 håndvaskarmatur, krom
1.299 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis S håndvaskarmatur 80 med push-open BV, krom
1.305,28 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis S 80 håndvaskarmatur med bundventil, krom
1.337 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis S 80 håndvaskarmatur, krom
1.499 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hansgrohe Håndvaskearmatur Talis S80 Krom
1.549 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HG Talis S 80 HV-arm. m/push-o - HansGrohe Talis S 80 håndvaskarmatur m/push-o. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HG Talis S 80 HV-arm. m/push-o - HansGrohe Talis S 80 håndvaskarmatur m/push-o. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk1.049 kr1.049 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.060 kr1.060 krKøb
3LavprisVVS1.259 kr1.259 krKøb
4CompletVVS1.299 kr1.299 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.305,28 kr1.305,28 krKøb
6Proshop DK1.337 kr1.337 krKøb
7BilligVVS DK1.499 kr1.499 krKøb
8Homeshop DK1.549 kr1.549 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Talis S 80 håndvaskarmatur

Hansgrohe

Hansgrohe Talis S 80 håndvaskarmatur med push-open bundventil og keramisk kartusche. Elegant krom finish og ComfortZone 80 mm til optimal komfort.

• håndvaskarmatur
• blandingsbatteri
• vandhane
• håndvask armatur
• talis
• push open
• bundventil
• Moderne badeværelser
• Push-open bundventil

Beskrivelse

Hansgrohe Talis S 80 håndvaskarmatur kombinerer elegant design med praktisk funktionalitet. Med en ComfortZone på 80 mm og fremspring på 97 mm giver det optimal komfort ved daglig brug. Armaturet har keramisk kartusche for lang holdbarhed, push-open bundventil for nem betjening og mulighed for temperaturbegrænsning. Den normalstråle med gennemstrømsmængde på 5 l/min gør det både effektivt og vandbesparende. Det elegante krom finish passer perfekt ind i moderne badeværelser. Ideelt til håndvaske hvor funktionalitet og stil går hånd i hånd.

Specifikationer

farve:Krom
straale:Normalstråle
betjening:1-greb
kartusche:Keramisk
montering:Bord/Vask
overflade:Blank krom
bundventil:Push-open G 1 1/4
fremspring:97 mm
comfortzone:80 mm
tilslutning:Flexslanger med 3/8 omløbere
gennemstroem:5 l/min ved 3 bar
vandbesparende:Ja
temperaturbegrænsning:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad betyder ComfortZone 80 mm?

ComfortZone 80 mm angiver højden fra håndvasken til udløbet, hvilket giver god plads til håndvask og lettere rengøring under armaturet.

Kan temperaturen begrænses?

Ja, armaturet har mulighed for temperaturbegrænsning, hvilket kan forhindre skoldning og spare energi ved at begrænse maksimumtemperaturen.

Hvordan fungerer push-open bundventilen?

Push-open bundventilen åbnes og lukkes ved at trykke på den. Dette gør det nemt at stoppe og starte vandafløbet uden at dreje eller trække.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HG Talis S 80 HV-arm. m/push-o - HansGrohe Talis S 80 håndvaskarmatur m/push-o.

PriceData har fulgt prisen på HG Talis S 80 HV-arm. m/push-o - HansGrohe Talis S 80 håndvaskarmatur m/push-o. i 182 dage. Laveste pris i perioden er 937 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 1.049 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.012 kr.

Den nuværende pris på 1.049 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for HG Talis S 80 HV-arm. m/push-o - HansGrohe Talis S 80 håndvaskarmatur m/push-o.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for HG Talis S 80 HV-arm. m/push-o - HansGrohe Talis S 80 håndvaskarmatur m/push-o. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.049 kr20 kr (2%)
27. maj 20261.029 kr12 kr (1%)
26. maj 20261.041 kr12 kr (1%)
23. maj 20261.029 kr12 kr (1%)
22. maj 20261.041 kr12 kr (1%)
14. maj 20261.029 kr5 kr (0%)
13. maj 20261.024 kr5 kr (0%)
8. maj 20261.029 kr14 kr (1%)
7. maj 20261.043 kr9 kr (1%)
3. maj 20261.034 kr24 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret