Gå til hovedindhold

hansgrohe Rebris S 1-grebs håndvaskarmatur 80 CoolStart uden bundventil, krom

HansgroheSanitetCoolStart energibesparelseModerne badeværelseEAN: 4059625412695

Hansgrohe Rebris S med CoolStart teknologi og 80mm ComfortZone. Vandbesparende håndvaskarmatur med 121mm fremspring og keramisk kartusche. Læs mere

Pris fra 601 krtil 829 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 228 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 563 kr 26. apr.

Sammenlign priser på hansgrohe Rebris S 1-grebs håndvaskarmatur 80 CoolStart uden bundventil, krom og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 601 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HG Rebris S 1-grebs - håndvaskarmatur 80 CoolStart uden bundventil, krom
601 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hansgrohe rebris s 1-grebs håndvaskarmatur 80 coolstart u/bv, krom
640 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Rebris S 80 håndvaskarmatur, krom
-6%674 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HG REBRIS S HÅNDVASKARMATUR 80 CS
727,26 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Rebris S 1-grebs håndvaskarmatur 80 CoolStart uden bundventil, krom
742,5 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Rebris S 1-grebs håndvaskarmatur 80 CoolStart uden bundventil, krom
804 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Rebris S 80 håndvaskarmatur, krom
809 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Rebris S 80 håndvaskarmatur, krom
829 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe Rebris S 1-grebs håndvaskarmatur 80 CoolStart uden bundventil, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe Rebris S 1-grebs håndvaskarmatur 80 CoolStart uden bundventil, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK601 kr640 krKøb
2Elvvs.dk640 kr640 krKøb
3LavprisVVS674 kr674 krKøb
4EL-GROSSISTEN727,26 kr727,26 krKøb
5vvsfittings.dk742,5 kr742,5 krKøb
6Proshop DK804 kr843 krKøb
7BilligVVS DK809 kr809 krKøb
8CompletVVS829 kr829 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Rebris S Håndvaskarmatur 80 CoolStart

Hansgrohe

Hansgrohe Rebris S med CoolStart teknologi og 80mm ComfortZone. Vandbesparende håndvaskarmatur med 121mm fremspring og keramisk kartusche.

• håndvaskarmatur
• vaskarmatur
• hansgrohe armatur
• coolstart
• vandhane
• Moderne badeværelse
• CoolStart energibesparelse

Beskrivelse

Hansgrohe Rebris S håndvaskarmatur kombinerer moderne design med intelligent CoolStart teknologi, der sparer energi ved kun at aktivere varmtvand når det er nødvendigt. Med 80mm ComfortZone og 121mm fremspring giver den optimal komfort ved håndvasken. Armaturet har en tudhøjde på 84mm og leverer normalstråle med maksimalt 5 liter pr. minut ved 3 bar tryk. Den keramiske kartusche sikrer lang levetid og præcis temperaturkontrol. Perfekt til moderne badeværelser hvor både funktionalitet og energieffektivitet er i fokus.

Specifikationer

farve:Krom
ventil:Uden bundventil
svingbar:Nej
betjening:1-grebs
koldstart:Ja
montering:Bord/Vask
overflade:Blank
fremspring:121 mm
tilslutning:3/8 tommer
udtrækstud:Nej
ce_godkendelse:CE byggevareforordningen
vandbesparende:Ja
oprindelsesland:DE
tilslutningsform:Flexslanger med 3/8 omløbere
vandforbrug_3bar:5 l/min
byggehøjde_total:143 mm
højde_til_udløb:84 mm
skoldningsspærre:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er CoolStart teknologi?

CoolStart betyder at armaturet starter med koldt vand når grebet er i neutral position, hvilket sparer energi da varmtvandssystemet ikke aktiveres unødigt.

Hvor meget vand bruger armaturet?

Ved 3 bar vandtryk bruger armaturet maksimalt 5 liter pr. minut takket være vandbesparende funktion.

Kan armaturet monteres på alle håndvaske?

Ja, med standardtilslutning på 3/8 tommer og flexslanger passer det til de fleste håndvaske med standard montering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for hansgrohe Rebris S 1-grebs håndvaskarmatur 80 CoolStart uden bundventil, krom

PriceData har fulgt prisen på hansgrohe Rebris S 1-grebs håndvaskarmatur 80 CoolStart uden bundventil, krom i 182 dage. Laveste pris i perioden er 557 kr (registreret d. 19. februar 2026), højeste er 629 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 589 kr.

Den nuværende pris på 601 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for hansgrohe Rebris S 1-grebs håndvaskarmatur 80 CoolStart uden bundventil, krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for hansgrohe Rebris S 1-grebs håndvaskarmatur 80 CoolStart uden bundventil, krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026601 kr21 kr (4%)
1. jun. 2026580 kr1 kr (0%)
30. maj 2026581 kr20 kr (3%)
29. maj 2026601 kr20 kr (3%)
28. maj 2026581 kr48 kr (8%)
27. maj 2026629 kr48 kr (8%)
25. maj 2026581 kr20 kr (3%)
23. maj 2026601 kr28 kr (4%)
22. maj 2026629 kr48 kr (8%)
21. maj 2026581 kr20 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret