Gå til hovedindhold

Hansgrohe raindrain flex kappesæt til flise bruseafløb 900 mm til vægmont./kan afkortes børstet rustfrit stål

HansgroheSanitetEAN: 4059625349625
Pris fra 2.046 krtil 3.299 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.253 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.889 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Hansgrohe raindrain flex kappesæt til flise bruseafløb 900 mm til vægmont./kan afkortes børstet rustfrit stål og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2046 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hansgrohe raindrain flex kappesæt til flise bruseafløb 900 mm til vægmont./kan afkortes børstet rustfrit stål
2.046 kr
Til butik
Hansgrohe raindrain flex kappesæt til flise bruseafløb 900 mm til vægmont./kan afkortes børstet rustfrit stål billede

Produktinformation

Består af: rist kan tages ud, Dryphon, kan skæres på stedet, nem rengøring af overflade, højdejusterbar med 10 mm, op til 60 l/min. afløbseffekt, brugsområde: nybyg, renovering, specialværktøj gør det let at fjerne rist, med integreret hældning, mekaniske...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: hansgrohe Varekatalog
EAN: 4059625349625
Varenr.: 2918025
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe RainDrain Flex aflbsrende, 900 mm, kappest til vgmontage/kan afkortes, brstet rustfrit stl
2.052 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Raindrain Flex afløbsrende, 900 mm, vægmontering, rustfrit stål
2.199 kr
Til butik
Hansgrohe Raindrain Flex afløbsrende, 900 mm, vægmontering, rustfrit stål billede

Produktinformation

RainDrain Flex - til et breddetilpasset afløb Med RainDrain Flex linjen får du mulighed for at føre farvevalget fra dine armaturer videre i gulvafløbet og dermed skabe et komplet ensartet look i badeværelst. Samtidig giver Flex-serien dig muligheden for...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Afløb
Farve: brushed stainless steel
Størrelse: 900mm
EAN: 4059625349625
Varenr.: 155481669
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Raindrain Flex afløbsrende, 900 mm, vægmontering, rustfrit stål
2.879 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
hansGrohe RainDrain Flex kappesæt til flise bruseafløb 900 mm til vægmont./kan afkortes børstet rust
2.918 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hansgrohe RainDrain Flex afløbsrende 900mm kappesæt vægmont/kan afkortes, børstet rustfrit stål
3.156,19 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Raindrain Flex afløbsrende, 900 mm, vægmontering, rustfrit stål
3.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe raindrain flex kappesæt til flise bruseafløb 900 mm til vægmont./kan afkortes børstet rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe raindrain flex kappesæt til flise bruseafløb 900 mm til vægmont./kan afkortes børstet rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk2.046 kr2.046 krKøb
2WATTOO.DK2.052 kr2.052 krKøb
3CompletVVS2.199 kr2.199 krKøb
4LavprisVVS2.879 kr2.879 krKøb
5CS MEGASTORE DK2.918 kr2.918 krKøb
6EL-GROSSISTEN3.156,19 kr3.156,19 krKøb
7BilligVVS DK3.299 kr3.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hansgrohe raindrain flex kappesæt til flise bruseafløb 900 mm til vægmont./kan afkortes børstet rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Hansgrohe raindrain flex kappesæt til flise bruseafløb 900 mm til vægmont./kan afkortes børstet rustfrit stål i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.823 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 2.189 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.048 kr.

Den nuværende pris på 2.046 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Hansgrohe raindrain flex kappesæt til flise bruseafløb 900 mm til vægmont./kan afkortes børstet rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Hansgrohe raindrain flex kappesæt til flise bruseafløb 900 mm til vægmont./kan afkortes børstet rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.046 kr143 kr (7%)
18. maj 20262.189 kr25 kr (1%)
10. maj 20262.164 kr84 kr (4%)
8. maj 20262.080 kr84 kr (4%)
7. maj 20262.164 kr84 kr (4%)
3. maj 20262.080 kr191 kr (10%)
3. apr. 20261.889 kr191 kr (9%)
19. feb. 20262.080 kr107 kr (5%)
11. feb. 20261.973 kr107 kr (5%)
5. feb. 20262.080 kr19 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret