Gå til hovedindhold

HansGrohe Pulsify Select S håndbrusersæt med 65 cm brusestang & Ø105 mm håndbruser med 3 stråletyper

HansgroheSanitet3 stråletyperBadeværelse og wellnessEAN: 4059625348048

Hansgrohe Pulsify Select S med 3 stråletyper og 65 cm justerbar bruserstang. EcoSmart teknologi reducerer vandforbrug til 8,2 l/min for optimal komfort. Læs mere

Pris fra 669 krtil 989 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 320 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 610 kr 10. maj

Sammenlign priser på HansGrohe Pulsify Select S håndbrusersæt med 65 cm brusestang & Ø105 mm håndbruser med 3 stråletyper og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 669 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe Pulsify Select 105 bruserst, 650mm brusetang, 3 sprays, krom
669 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Pulsify Select S Relaxation brusesæt, krom
699 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HansGrohe Pulsify Select S håndbrusersæt med 65 cm brusestang & Ø105 mm håndbruser med 3 stråletyper
753 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PULSIFY SELECT S BRUSESÆT 24160000
755,14 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
hansgrohe Pulsify Select håndbruserarrangement 650mm/1,6m slange, ø105mm, forkromet
765 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pulsify select s brusesæt 24160000
818,75 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Pulsify Select S Relaxation brusesæt, krom
-6%854 kr
Før 909 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Pulsify Select brusesæt, krom
890 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Pulsify Select håndbruserarrangement 650mm/1,6m slange, ø105mm, forkromet
955 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Pulsify Select S Relaxation brusesæt, krom
989 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HansGrohe Pulsify Select S håndbrusersæt med 65 cm brusestang & Ø105 mm håndbruser med 3 stråletyper koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HansGrohe Pulsify Select S håndbrusersæt med 65 cm brusestang & Ø105 mm håndbruser med 3 stråletyper koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK669 kr669 krKøb
2CompletVVS699 kr699 krKøb
3CS MEGASTORE DK753 kr792 krKøb
4EL-GROSSISTEN755,14 kr755,14 krKøb
5Elvvs.dk765 kr765 krKøb
6MaintainIt818,75 kr818,75 krKøb
7LavprisVVS854 kr854 krKøb
8Proshop DK890 kr929 krKøb
9vvsfittings.dk955 kr955 krKøb
10BilligVVS DK989 kr989 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Pulsify Select S brusesæt

Hansgrohe

Hansgrohe Pulsify Select S med 3 stråletyper og 65 cm justerbar bruserstang. EcoSmart teknologi reducerer vandforbrug til 8,2 l/min for optimal komfort.

• brusesæt
• håndbruser
• hansgrohe bruser
• bruserstang
• vandbesparende bruser
• select bruser
• pulsify
• Badeværelse og wellness
• 3 stråletyper

Beskrivelse

Hansgrohe Pulsify Select S brusesæt tilbyder en luksuriøs bruseoplevelse med tre forskellige stråletyper - den bløde PowderRain for en beroligende følelse, IntenseRain til opfriskende skylning og en pulserende massagestråle for målrettet afslapning. Det 105 mm håndbruserhoved kombineret med den 65 cm justerbare bruserstang giver optimal fleksibilitet. EcoSmart-teknologien sikrer vandbesparelse på maksimalt 8,2 liter pr. minut uden kompromis på brusekomforten. QuickClean-dyserne gør vedligeholdelse enkelt ved at fjerne kalkaflejringer med let gnidning. Det elegante kromfinish passer til enhver badeværelsesstil og er kompatibelt med standardtilslutninger.

Specifikationer

garanti:5 år
materiale:Kunststof og metal
montering:Standard G 1/2 tilslutning
overflade:Krom
funktioner:EcoSmart, QuickClean, Select
bruserstang:65 cm med justerbar holder
vandforbrug:Maks. 8,2 l/min
stråletyper:PowderRain, IntenseRain, Massage
vandtryk_min:1 bar
slangelængde:1,6 m
vandtryk_maks:10 bar
brusehoved_diameter:105 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke stråletyper har brusesættet?

Hansgrohe Pulsify Select S har tre stråletyper: PowderRain (blød og beroligende), IntenseRain (opfriskende skylning) og Massage (pulserende for afslapning).

Er brusesættet vandbesparende?

Ja, med EcoSmart-teknologi bruger det maksimalt 8,2 liter pr. minut ved 3 bars vandtryk, hvilket reducerer vandforbruget betydeligt.

Hvordan rengøres bruserhovedet?

Brug QuickClean-funktionen - gnid let på silikonedyserne for nemt at fjerne kalkaflejringer uden brug af kemikalier.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HansGrohe Pulsify Select S håndbrusersæt med 65 cm brusestang & Ø105 mm håndbruser med 3 stråletyper

PriceData har fulgt prisen på HansGrohe Pulsify Select S håndbrusersæt med 65 cm brusestang & Ø105 mm håndbruser med 3 stråletyper i 182 dage. Laveste pris i perioden er 610 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 742 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 665 kr.

Den nuværende pris på 669 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for HansGrohe Pulsify Select S håndbrusersæt med 65 cm brusestang & Ø105 mm håndbruser med 3 stråletyper. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for HansGrohe Pulsify Select S håndbrusersæt med 65 cm brusestang & Ø105 mm håndbruser med 3 stråletyper de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026669 kr73 kr (10%)
26. maj 2026742 kr73 kr (11%)
23. maj 2026669 kr30 kr (4%)
22. maj 2026699 kr30 kr (4%)
13. maj 2026669 kr59 kr (10%)
10. maj 2026610 kr59 kr (9%)
9. maj 2026669 kr59 kr (10%)
4. maj 2026610 kr77 kr (11%)
3. maj 2026687 kr25 kr (4%)
2. maj 2026662 kr52 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret