Gå til hovedindhold

hansgrohe Focus 100 Håndvaskarmatur uden løft-op. Krom hansgrohe nr. 31517

HansgroheSanitetQuickClean teknologiBadeværelse renovationEAN: 4011097679402

Hansgrohe Focus 100 håndvaskarmatur i krom med 1-grebs betjening og QuickClean anti-kalk system. Maksimalt vandforbrug 5 l/min for optimal vandbesparelse. Læs mere

Pris fra 828 krtil 1.299 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 471 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 796 kr 13. maj

Sammenlign priser på hansgrohe Focus 100 Håndvaskarmatur uden løft-op. Krom hansgrohe nr. 31517 og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 828 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HG Focus 100 HV. u. løft-op - HG Focus 100 u. løft-op. Krom HG nr. 31517
828 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hansgrohe Focus håndvaskarmatur 100 uden BV, krom
940,56 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hansgrohe Focus - krom håndvaskarmatur
-29%949 kr
Før 1.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hansgrohe Focus - krom håndvaskarmatur
-28%969 kr
Før 1.349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Focus håndvaskarmatur type 31517000
1.012,5 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Focus 100 håndvaskarmatur uden bundventil, krom
1.045 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Focus 100 håndvaskarmatur, krom
-2%1.079 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Focus 100 Håndvaskarmatur uden løft-op. Krom hansgrohe nr. 31517
1.082,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Focus 100 håndvaskarmatur, krom
1.299 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Focus 100 håndvaskarmatur, krom
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe Focus 100 Håndvaskarmatur uden løft-op. Krom hansgrohe nr. 31517 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe Focus 100 Håndvaskarmatur uden løft-op. Krom hansgrohe nr. 31517 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK828 kr867 krKøb
2EL-GROSSISTEN940,56 kr940,56 krKøb
3Boligcenter DK949 kr949 krKøb
4Vivas DK969 kr1.048 krKøb
5MaintainIt1.012,5 kr1.012,5 krKøb
6Proshop DK1.045 kr1.045 krKøb
7LavprisVVS1.079 kr1.079 krKøb
8vvsfittings.dk1.082,5 kr1.082,5 krKøb
9BilligVVS DK1.299 kr1.299 krKøb
10CompletVVS1.299 kr1.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Focus 100 håndvaskarmatur uden bundventil krom

Hansgrohe

Hansgrohe Focus 100 håndvaskarmatur i krom med 1-grebs betjening og QuickClean anti-kalk system. Maksimalt vandforbrug 5 l/min for optimal vandbesparelse.

• hansgrohe armatur
• håndvask armatur
• focus serie
• krom armatur
• badeværelse armatur
• 1-grebs armatur
• vandbesparende armatur
• Badeværelse renovation
• QuickClean teknologi

Beskrivelse

Hansgrohe Focus 100 håndvaskarmatur kombinerer klassisk elegance med moderne funktionalitet. Dette 1-grebs armatur i krom er designet med en ComfortZone på 100 mm og fremspring på 119 mm, hvilket giver optimal plads mellem hanen og håndvasken. Armaturet er udstyret med keramisk kartusche for langvarig holdbarhed og QuickClean anti-kalk perlator, der gør rengøring til en leg - du skal blot gnide de fleksible silikoneskiver med fingeren. Med AirPower-teknologi beriges vandet med luft for blidere dråber og mindre sprøjt. EcoSmart-funktionen begrænser vandforbruget til maksimalt 5 liter per minut uden at gå på kompromis med vandstrålens fylde. Armaturet har skoldningsspærre for sikkerhed og tilsluttes med flexslanger med 3/8" omløbere. Perfekt til moderne badeværelser hvor funktionalitet og stil går hånd i hånd.

Specifikationer

farve:Krom
garanti:5 år
perlator:QuickClean anti-kalk
betjening:1-grebs
kartusche:Keramisk
materiale:Messing
montering:Bord/Vask
overflade:Blank
bundventil:Uden
fremspring:119 mm
comfortzone:100 mm
tilslutning:Flexslanger 3/8" omløbere
vandforbrug:5 l/min
ce_godkendelse:Ja
skoldningsspærre:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Har armaturet bundventil?

Nej, dette Focus 100 armatur kommer uden bundventil. Du skal købe bundventil separat hvis du ønsker det.

Hvor meget vand bruger armaturet?

Armaturet har en vandbegrænser til maksimalt 5 liter per minut takket være EcoSmart-teknologien.

Hvordan rengører jeg anti-kalk perlatoren?

Med QuickClean-teknologi gnider du blot de fleksible silikoneskiver med fingeren, så forsvinder kalken let.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for hansgrohe Focus 100 Håndvaskarmatur uden løft-op. Krom hansgrohe nr. 31517

PriceData har fulgt prisen på hansgrohe Focus 100 Håndvaskarmatur uden løft-op. Krom hansgrohe nr. 31517 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 792 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 855 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 820 kr.

Den nuværende pris på 828 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for hansgrohe Focus 100 Håndvaskarmatur uden løft-op. Krom hansgrohe nr. 31517. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for hansgrohe Focus 100 Håndvaskarmatur uden løft-op. Krom hansgrohe nr. 31517 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 2026828 kr1 kr (0%)
14. maj 2026829 kr33 kr (4%)
13. maj 2026796 kr33 kr (4%)
10. maj 2026829 kr26 kr (3%)
9. maj 2026855 kr26 kr (3%)
1. maj 2026829 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026830 kr1 kr (0%)
21. apr. 2026831 kr23 kr (3%)
1. apr. 2026808 kr16 kr (2%)
31. mar. 2026824 kr16 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret