Gå til hovedindhold

hansgrohe Ecostat Comfort termostatarmatur til kar/brus Børstet sort krom

HansgroheSanitetEAN: 4059625229781
Pris fra 3.689 krtil 5.299 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.610 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på hansgrohe Ecostat Comfort termostatarmatur til kar/brus Børstet sort krom og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3689 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Ecostat Comfort kararmatur, børstet sort krom
-5%3.689 kr
Før 3.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hansgrohe Ecostat Comfort kararmatur, børstet sort krom billede

Produktinformation

Hansgrohe Ecostat Comfort Kar og brusetermostat i krom Data:Termostat med 40 grader sikkerhedsspærreCenterafstand 150 +/- 12 mmGennemstrømning ved 3 bars vandtryk: 20 l/min.Inkl. forskruninger og rosetter

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Badekar & spabade
Farve: black
EAN: 4059625229781
Varenr.: 722376103
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
hansGrohe Ecostat Comfort kar/brusetermostat, børstet sort krom
4.209 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
hansgrohe Ecostat Comfort termostatarmatur til kar/brus Børstet sort krom
4.648 kr
Til butik
hansgrohe Ecostat Comfort termostatarmatur til kar/brus Børstet sort krom billede

Produktinformation

fremspring 177 mm 2 udtag stikmål: 150 mm ± 12 mm gennemstrømsmængde for kartud ved 3 bar: 23 l/min gennemstrømsmængde for håndbruser ved 3 bar: 15 l/min termostatkartusche, af-/omskifterventil min. driftstryk: 1 bar maks. driftstryk: 10 bar sikkerhedssp...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: hansgrohe Varekatalog
EAN: 4059625229781
Varenr.: 2481309
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Ecostat Comfort kararmatur, børstet sort krom
4.999 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Ecostat Comfort kararmatur, børstet sort krom
5.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe Ecostat Comfort termostatarmatur til kar/brus Børstet sort krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe Ecostat Comfort termostatarmatur til kar/brus Børstet sort krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS3.689 kr3.689 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.209 kr4.209 krKøb
3Elvvs.dk4.648 kr4.648 krKøb
4CompletVVS4.999 kr4.999 krKøb
5BilligVVS DK5.299 kr5.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for hansgrohe Ecostat Comfort termostatarmatur til kar/brus Børstet sort krom

PriceData har fulgt prisen på hansgrohe Ecostat Comfort termostatarmatur til kar/brus Børstet sort krom i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.509 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 4.402 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.921 kr.

Den nuværende pris på 3.689 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for hansgrohe Ecostat Comfort termostatarmatur til kar/brus Børstet sort krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for hansgrohe Ecostat Comfort termostatarmatur til kar/brus Børstet sort krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.689 kr520 kr (12%)
1. jun. 20264.209 kr520 kr (14%)
26. maj 20263.689 kr520 kr (12%)
24. maj 20264.209 kr520 kr (14%)
17. maj 20263.689 kr563 kr (13%)
16. maj 20264.252 kr563 kr (15%)
12. maj 20263.689 kr503 kr (12%)
11. maj 20264.192 kr503 kr (14%)
3. maj 20263.689 kr244 kr (6%)
30. apr. 20263.933 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret