Gå til hovedindhold

Hansgrohe croma select s showerpipe 280 1jet med termostat og håndbruser raindance select s 120 3jet, poleret guld-optik

HansgroheSanitetRainAir-teknologiLuksus badeværelseEAN: 4059625265963

Hansgrohe Croma Select S 280 Showerpipe med 280mm hovedbruser og RainAir-teknologi. Inkluderer håndbruser med 3 stråletyper og termostat med sikkerhedsspærre. Læs mere

Pris fra 8.424 krtil 12.299 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 3.875 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.401 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Hansgrohe croma select s showerpipe 280 1jet med termostat og håndbruser raindance select s 120 3jet, poleret guld-optik og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8424 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HG Croma Sel. S 280 showerpipe - med håndbruser Raindance Select S 120 3jet, PGO
8.424 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Croma Select S 280 brusesæt, messing
-6%9.629 kr
Før 10.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Croma Select S 280 showerpipe med håndbruser Raindance Select S 120 3jet, poleret guld-optik
10.461,25 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
hansgrohe Croma Select S 280 showerpipe med håndbruser Raindance Select S 120 3jet, poleret guld-optik
10.488 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Croma Select S 280 brusesæt, guld
10.899 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe croma select s showerpipe 280 1jet med termostat og håndbruser raindance select s 120 3jet, poleret guld-optik
11.796 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
hansgrohe Croma Select S Showerpipe 280, poleret guld-optik
11.883,01 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Croma Select S 280 brusesæt, guld
12.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe croma select s showerpipe 280 1jet med termostat og håndbruser raindance select s 120 3jet, poleret guld-optik koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe croma select s showerpipe 280 1jet med termostat og håndbruser raindance select s 120 3jet, poleret guld-optik koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK8.424 kr8.424 krKøb
2LavprisVVS9.629 kr9.629 krKøb
3vvsfittings.dk10.461,25 kr10.461,25 krKøb
4Elvvs.dk10.488 kr10.488 krKøb
5CompletVVS10.899 kr10.899 krKøb
6Proshop DK11.796 kr11.796 krKøb
7EL-GROSSISTEN11.883,01 kr11.883,01 krKøb
8BilligVVS DK12.299 kr12.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Croma Select S 280 Showerpipe

Hansgrohe

Hansgrohe Croma Select S 280 Showerpipe med 280mm hovedbruser og RainAir-teknologi. Inkluderer håndbruser med 3 stråletyper og termostat med sikkerhedsspærre.

• showerpipe
• brusesystem
• hansgrohe bruser
• termostatsæt
• guld bruser
• luksus bruser
• raindance
• croma
• Luksus badeværelse
• RainAir-teknologi

Beskrivelse

Hansgrohe Croma Select S 280 Showerpipe er et komplet brusesystem, der kombinerer tysk kvalitet med avanceret design. Systemet inkluderer en stor 280mm hovedbruser med RainAir-teknologi, der beriger vandet med luft for bløde, silkeagtige dråber. Raindance Select S 120 håndbruseren tilbyder tre stråletyper - RainAir, Rain og Whirl - som skiftes let med Select-knappen. Den medfølgende Ecostat Comfort termostat sikrer konstant vandtemperatur med sikkerhedsspærre ved 40°C. QuickClean-teknologien gør rengøring let ved at gnide kalkaflejringer væk fra de fleksible silikone-dyser. Den polerede guld-optik giver en luksuriøs finish, der passer perfekt i moderne badeværelser. Med justerbar brusearm, højdejusterbar holder og mulighed for at afkorte stigerøret tilpasser systemet sig ethvert badeværelse.

Specifikationer

vægt:7,21 kg
garanti:Hansgrohe garanti
montering:Vægmontering
overflade:Poleret guld-optik (PVD)
termostat:Ecostat Comfort
teknologier:RainAir, Select, QuickClean, AirPower
tilslutning:G ½
centerafstand:150 mm
brusearmlængde:400 mm
sikkerhedsspærre:40°C
bruserslange_længde:1600 mm
hovedbruser_diameter:280 mm
håndbruser_diameter:120 mm
stråletyper_hovedbruser:RainAir
stråletyper_håndbruser:RainAir, Rain, Whirl
gennemstrømning_hovedbruser:15 l/min ved 3 bar
gennemstrømning_håndbruser:12 l/min ved 3 bar

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er RainAir-teknologien?

RainAir beriger vandet med luft og skaber bløde, silkeagtige dråber, der giver en luksuriøs bruseoplevelse.

Kan jeg justere vandtemperaturen sikkert?

Ja, termostaten har en sikkerhedsspærre ved 40°C for at forhindre skoldning, og du kan justere varmtvandsbegrænsningen.

Hvordan rengør jeg brusehovedet?

Brug QuickClean-teknologien - gnid blot kalkaflejringer væk fra de fleksible silikone-dyser med en finger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hansgrohe croma select s showerpipe 280 1jet med termostat og håndbruser raindance select s 120 3jet, poleret guld-optik

PriceData har fulgt prisen på Hansgrohe croma select s showerpipe 280 1jet med termostat og håndbruser raindance select s 120 3jet, poleret guld-optik i 182 dage. Laveste pris i perioden er 8.144 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 10.069 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.902 kr.

Den nuværende pris på 8.424 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Hansgrohe croma select s showerpipe 280 1jet med termostat og håndbruser raindance select s 120 3jet, poleret guld-optik. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Hansgrohe croma select s showerpipe 280 1jet med termostat og håndbruser raindance select s 120 3jet, poleret guld-optik de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. maj 20268.424 kr319 kr (4%)
9. maj 20268.743 kr319 kr (4%)
8. maj 20268.424 kr23 kr (0%)
30. apr. 20268.401 kr23 kr (0%)
21. apr. 20268.424 kr3 kr (0%)
17. apr. 20268.421 kr1 kr (0%)
10. apr. 20268.422 kr1 kr (0%)
5. apr. 20268.423 kr1 kr (0%)
4. apr. 20268.424 kr1 kr (0%)
14. mar. 20268.425 kr48 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret