Gå til hovedindhold

Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W - 935321

Halo DesignElpærer360° lysfordelingStuebelysning og stemningslysEAN: 5705639935321

Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W med transparent sokkel og 360° lysfordeling. Dæmpbar LED pære med varm lysfarve 2700K til alle stuer og soveværelser. Læs mere

Pris fra 43 krtil 110 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 67 kr (61% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 42 kr 23. apr.

Sammenlign priser på Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W - 935321 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 43 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E14 parfumepære, 2700K, 1,5W
-12%43 kr
Før 49 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E14 parfumepære, 2700K, 1,5W
48 kr
Til butik
Gå til SELTA
TrustScore 5 ud af 54,7
COLORS LED PARFUME E14 935321 E14 2,5WATT
69 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W - 935321
79 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E14 parfumepære
89 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E14 parfumepære
89 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E14 parfumepære
95 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
COLORS LED Parfume E14 2.5W
110 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W - 935321 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W - 935321 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk43 kr43 krKøb
2Greenline48 kr48 krKøb
3SELTA69 kr69 krKøb
4Homeshop DK79 kr79 krKøb
5BilligVVS DK89 kr89 krKøb
6LavprisEl89 kr89 krKøb
7LavprisVVS95 kr95 krKøb
8WATTOO.DK110 kr110 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W

Halo Design

Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W med transparent sokkel og 360° lysfordeling. Dæmpbar LED pære med varm lysfarve 2700K til alle stuer og soveværelser.

• Stuebelysning og stemningslys
• 360° lysfordeling

Beskrivelse

Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W er en elegant og energieffektiv LED pære med transparent sokkel og opala overflade som spreder lyset jævnt 360 grader rundt. Den forbruger kun 2.5 watt energi og erstatter en traditionel 25W glødepære med en energibesparelse på cirka 90%. Pæren afgiver et varmt behageligt lys på 2700K som skaber hyggelig atmosfære i enhver stue eller soveværelse. Med sin kompakte parfumepære-form fylder den minimalt og passer perfekt til mindre lamper og specielle anvendelser som køleskab, fryser eller symaskiner. Pæren er dæmpbar når den forbindes til kompatibel dæmper, hvilket giver fuld kontrol over lysstyrken. Designet af Michael Waltersdorff kombinerer den funktionalitet med æstetik og leverer års pålidelig belysning med minimal vedligeholdelse.

Specifikationer

Effekt:2.5W
Sokkel:E14
Dæmpbar:Ja
Lysfarve:2700K varm hvid
Designet af:Michael Waltersdorff
Lysfordeling:360 grader
Overfladebehandling:Opal transparent

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Er denne LED pære dæmpbar?

Ja, Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W er dæmpbar når den forbindes til en kompatibel dæmper. Den kan justeres for at skabe den ønskede lysstyrke.

Hvor meget energi bruger denne pære sammenlignet med en almindelig glødepære?

Med kun 2.5W forbrug erstatter denne LED pære en traditionel 25W glødepære, hvilket giver en energibesparelse på cirka 90% og reducerer elregningen betydeligt.

Kan pæren bruges i køleskab eller andre små rum?

Ja, parfumepærens kompakte størrelse gør den ideel til køleskab, fryser, symaskiner og andre steder hvor der er begrænset plads men stadig behov for god belysning.

Hvor længe holder denne LED pære?

Halo Design LED pærer har typisk en levetid på 15.000-25.000 timer, hvilket svarer til 15-20 år ved normal brug, meget længere end traditionelle glødepærer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W - 935321

PriceData har fulgt prisen på Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W - 935321 i 110 dage. Laveste pris i perioden er 42 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 58 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 48 kr.

Den nuværende pris på 43 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W - 935321. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Halo Design COLORS LED Parfume E14 2.5W - 935321 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 202643 kr5 kr (10%)
23. maj 202648 kr5 kr (12%)
7. maj 202643 kr7 kr (14%)
4. maj 202650 kr1 kr (2%)
3. maj 202651 kr9 kr (21%)
23. apr. 202642 kr13 kr (24%)
22. apr. 202655 kr13 kr (31%)
8. apr. 202642 kr13,2 kr (24%)
7. apr. 202655,2 kr13,2 kr (31%)
3. apr. 202642 kr8 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret