Gå til hovedindhold

L'Oreal Hårfarve L'oréal Dark Brown Hair Touch Up Root Concealer - 75 ml

L'OrealHårfarveØjeblikkelig dækning af udvoksningSkjul udvoksning mellem frisørbesøgEAN: 3474630698345

L'Oréal Professionnel Hair Touch Up Light Brown 75ml er den perfekte farvespray til at skjule udvoksning og grå hår mellem frisørbesøg. Nem at påføre og vaske ud. Læs mere

Pris fra 103 krtil 264 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 161 kr (61% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 101 kr 29. maj

Sammenlign priser på Hårfarve L'oréal Dark Brown Hair Touch Up Root Concealer - 75 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 103 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
L’Oréal Professionnel Hair Touch Up Light Brown 75 ml
103 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Loreal Hair Touch Up - Light Brown 75 ml
125 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Loreal Hair Touch Up Spray Light Brown 75ml
-22%139 kr
Før 179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
L'Oréal Professionnel Hair Touch Up Light Brown (75ml)
-25%142 kr
Før 190 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
L'Oreal Professionnel Hair Touch Up 75 ml - Light Brown
-25%142,5 kr
Før 190 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
L'Oréal Professionnel Hair Touch Up Root Rescue Light Brown
156 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
L'Oréal Professionnel Hair Touch Up Light Brown 75ml
203 kr
Til butik
Gå til Spartoo DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Hårfarve L'oréal Dark Brown Hair Touch Up Root Concealer - 75 ml
-19%264 kr
Før 324 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hårfarve L'oréal Dark Brown Hair Touch Up Root Concealer - 75 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hårfarve L'oréal Dark Brown Hair Touch Up Root Concealer - 75 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK103 kr142 krKøb
2Beautycos DK125 kr154 krKøb
3Teknikproffset DK139 kr188 krKøb
4Bangerhead DK142 kr142 krKøb
5NiceHair.dk142,5 kr142,5 krKøb
6Lyko DK156 kr156 krKøb
7Cocopanda DK203 kr203 krKøb
8Spartoo DK264 kr302 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

L'Oréal Professionnel Hair Touch Up Light Brown 75ml

L'Oreal

L'Oréal Professionnel Hair Touch Up Light Brown 75ml er den perfekte farvespray til at skjule udvoksning og grå hår mellem frisørbesøg. Nem at påføre og vaske ud.

• farvespray
• udgroning spray
• hair touch up
• hår concealer
• root touch up
• lys brun hårfarve
• midlertidig hårfarve
• Skjul udvoksning mellem frisørbesøg
• Øjeblikkelig dækning af udvoksning

Beskrivelse

L'Oréal Professionnel Hair Touch Up Light Brown er en innovativ farvespray, der øjeblikkeligt skjuler udvoksning og grå hår. Produktet er udviklet til professionel brug og giver en naturlig finish, der matcher din hårfarve perfekt. Sprayen er nem at påføre og dækker præcist de områder, hvor du har brug for det. Farven holder godt, men vaskes let ud med shampoo, så du altid kan justere eller fornye udseendet. Med sin unikke teknologi sikrer Hair Touch Up en ensartet farveovergang og naturligt resultat. Sprayen rækker til 10-15 påføringer og er ideel til travle hverdage, hvor du hurtigt skal se velplejet ud. Perfekt til kvinder og mænd, der ønsker at forlænge tiden mellem frisørbesøg uden at gå på kompromis med deres udseende.

Specifikationer

type:Farvespray til udvoksning
farve:Light Brown/Lys brun
finish:Naturlig, ensartet farveovergang
anvendelse:10-15 påføringer pr. flaske
holdbarhed:Holdbar indtil næste hårvask
påføring:Spray i tørt hår, 10-15cm afstand
størrelse:75ml
vaskbarhed:Midlertidig, vaskes ud med shampoo

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor lang tid holder farven i håret?

Farven holder til næste gang du vasker hår med shampoo. Det er en midlertidig løsning, så du kan justere eller fjerne farven når som helst.

Hvor mange gange kan jeg bruge en flaske?

En 75ml flaske rækker til cirka 10-15 påføringer, afhængigt af hvor meget du påfører og størrelsen af det område, du skal dække.

Kan produktet bruges på alle hårtyper?

Ja, Hair Touch Up er udviklet til at fungere på alle hårtyper. Det vigtigste er at vælge den korrekte farvetone, så den matcher din naturlige hårfarve.

Hvordan påfører jeg produktet korrekt?

Sørg for at håret er helt tørt. Hold sprayen 10-15cm fra håret og spray direkte på de områder med udvoksning eller grå hår. Lad det tørre før styling.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hårfarve L'oréal Dark Brown Hair Touch Up Root Concealer - 75 ml

PriceData har fulgt prisen på Hårfarve L'oréal Dark Brown Hair Touch Up Root Concealer - 75 ml i 180 dage. Laveste pris i perioden er 81 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 125 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 117 kr.

Den nuværende pris på 103 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Hårfarve L'oréal Dark Brown Hair Touch Up Root Concealer - 75 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Hårfarve L'oréal Dark Brown Hair Touch Up Root Concealer - 75 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026103 kr2 kr (2%)
29. maj 2026101 kr2 kr (2%)
28. maj 2026103 kr22 kr (18%)
22. apr. 2026125 kr2,15 kr (2%)
21. apr. 2026122,85 kr2,15 kr (2%)
20. apr. 2026125 kr2,15 kr (2%)
18. apr. 2026122,85 kr2,15 kr (2%)
17. apr. 2026125 kr2,15 kr (2%)
16. apr. 2026122,85 kr2,15 kr (2%)
15. apr. 2026125 kr16 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret